Fluier final. CSMS Iași - Astra Giurgiu 1-1.
    Schimbare la Astra: iese Boldrin și intră Alexandru Ioniță.
    Eliminare la Astra! Teixeira a primit al doilea cartonaș galben la aceeași fază, după ce a protestat pentru că l-a primit pe primul.
  • 90+1 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Teixeira, pentru un fault asupra lui Voicu.
  • 86 | Faze meciCSMS Iaşi
    Ocazie pentru Astra! Șut cu stângul trimis de Daniel Niculae, din întoarcere, dar trimite chiar pe direcția portarului Grahovac, care reușește să respingă.
  • 80 | Faze meciCSMS Iaşi
    CSMS Iași insistă în apropierea careului Astrei. Au avut și o lovitură liberă de pe dreapta, dar apărătorii giurgiuveni s-au descurcat bine, iar faza s-a încheiat cu un șut trimis peste poartă de Enescu.
  • 76 | Schimbări
    Schimbare la Iași: iese Vasile Gheorghe și intră Andrei Enescu
  • 71 | Faze meciCSMS Iaşi
    Arbitrul Cristian Balaj are o discuție cu antrenorul oaspeților, Marius Șumudică, după ce acesta a vociferat în urma unei decizii cu care nu a fost de acord.
  • 68 | Schimbări
    Schimbare la Astra: iese Alibec și intră Daniel Niculae.
  • 62 | Faze meciCSMS Iaşi
    Ieșenii continuă să atace și sunt echipa mai bună în prima parte a reprizei secunde. Astra a respins o centrare dintr-un corner de pe stânga atacului gazdelor, dar mingea a ajuns la Bole, al cărui șut a trecut cu puțin alături de poartă.
  • 57 | Faze meciCSMS Iaşi
    Șut de la distanță trimis de Bole, dar cu mult peste poarta Astrei.
  • 50 | Faze meciCSMS Iaşi
    Ieșenii au început mai bine repriza și au apărut de două ori periculos în careul giurgiuvean, dar nu au reușit să și șuteze la poarta lui Silviu Lung junior.
    Începutul reprizei secunde.
    Pauză la Iași, acolo unde CSMS și Astra Giurgiu se află la egalitate, scor 1-1.
  • 38 | Goluri
    GOOOOL CSMS Iași! Vasile Gheorghe egalează pentru gazde. Voicu a primit în flancul drept o pasă cu pieptul de la Onduku, apoi a centrat în mijlocul careului. Vasile Gheorghe nu a reușit să șuteze din prima, dar apărătorul care îl marca a fost păcălit, iar șeptarul ieșenilor a reușit să înscrie cu un șut pe jos, din a doua încercare, după ce și portarul a plecat în direcția greșită.
  • 31 | OcaziiCSMS Iaşi
    Ocazie pentru Astra! William De Amorim l-a depășit pe Voicu, a primit mingea după o deviere a lui Alibec și a pătruns în careu pe stânga, dar șutul său pe jos a trecut alături de poartă
  • 29 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Mihalache, după un fault comis asupra lui Teixeira.
  • 24 | Faze meci
    Joc echilibrat în aceste momente. Niciuna dintre echipe nu reușește să se apropie decisiv de poarta adversă, iar mingea se plimbă mai mult la mijlocul terenului.
  • 19 | OcaziiCSMS Iaşi
    Ocazie mare pentru CSMS Iași! Voicu a centrat de pe dreapta, apărarea Astrei nu a reușit să respingă convingător, iar mingea a ajuns la Bole, care a șutat cu stângul din careu, dar Geraldo a reușit să devieze mingea în corner.
  • 15 | Faze meciCSMS Iaşi
    Chiar dacă Astra a deschis scorul, tot giurgiuvenii rămân mai periculoși.
  • 7 | Goluri
    GOOOOL Astra! Denis Alibec deschide scorul. Atacantul a scăpat de la limita offside-ului, a profitat de o greșeală a unui apărător advers, a pătruns în careu și a finalizat cu un șut sub bară, fără speranțe pentru portarul Grahovac.
  • 5 | Faze meci
    Ritmul este destul de liniștit la Iași, acolo unde pe perioada meciului este cod galben de ceață.
    Fluier de start al meciului dintre CSMS Iași și Astra Giurgiu.
  • 0 | Faze meci

Ceață deasă la Iași, cu o jumătate de oră înainte de startul partidei.

Marius ŞumudicăAstra Giurgiu

VIDEO CSMS Iaşi - Astra 1-1. Gol frumos al lui  Alibec, Teixeira - eliminat pe final!

Liderul la zi din Liga 1, Astra Giurgiu, a remizat duminică pe terenul lui CSMS Iași, scor 1-1, într-un meci transmis ÎN DIRECT pe Digi Sport 1.

Scorul a fost deschis de oaspeți, prin Denis Alibec, în minutul 7, iar pentru gazde a egalat Vasile Gheorghe, în minutul 38.

Astra a făcut un nou pas greşit spre titlu, pe terenul lui CSMS Iaşi. În minutul 7, Denis Alibec a găsit drumul spre gol chiar şi prin ceaţa deasă din Copou. Pentru moldoveni a fost primul gol încasat după 4 etape în care şi-au păstrat poarta intactă. Gazdele au replicat prin şutul lui Lukacs Bole (19). Giurgiuvenii s-au întors în ofensivă prin De Amorim, dar incursiunea brazilianului s-a încheiat cu un şut pe lângă poarta lui Grahovac (31). Moldovenii au reuşit să egaleze până la pauză (38) prin Vasile Gheorghe, din a doua încercare.

Niciuna dintre echipe nu a riscat în partea secundă. Şutul lui Daniel Niculae din finalul partidei a fost respins de Grahovac (86). Teixeira a fost eliminat în prelungiri după ce a văzut două cartonașe galbene la aceeași fază: unul pentru un fault, celălalt pentru proteste (90+1).

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...