S-a scris istorie în SuperLigă: borna impresionantă atinsă în sezonul 2023/2024
gnahore
Video Dinamo - FC Voluntari 1-1. ”Câinii Roșii” au rămas pe loc direct retrogradabil. Ilfovenii, în afara ”zonei roșii”

Dinamo Dinamo
    Final de meci la Iaşi! CSMS se impune cu 1-0 şi prelungeşte criza alb-roşiilor, care au ajuns la patru meciuri consecutive fără gol marcat în campionat.
  • 89 | Schimbări
    Utima schimbare şi la gazde. Enescu i-a lăsat locul lui Braga.
  • 86 | Cartonaşe Galbene
    Andrei Marc a primit cartonaşul galben, după un fault comis asupra lui Enescu.
  • 78 | Schimbări
    Ultima schimbare la Dinamo. Machado, accidentat, a fost înlocuit de Andrei Marc.
  • 77 | Schimbări
    Schimbare şi în echipa lui Nicolo Napoli. A ieşit Ciucur şi a intrat Ciucă.
  • 75 | Schimbări
    O nouă modificare la oaspeţi. Alexe i-a lăsat locul lui Vali Lazăr.
  • 71 | Faze meciCSMS Iași
    Dinamo a beneficiat de o lovitură liberă din marginea careului, dar execuţia lui Matei a fost centrală şi previzibilă, iar Grahovac a prins fără probleme.
  • 66 | OcaziiCSMS Iași
    Ocazie CSMS Iaşi! Ciucur a ratat o şansă excelentă de a face 2-0, după o mare greşeală a lui Bunoza. Marc a reuşit să-şi păstreze echipa în joc, deşi execuţia jucătorului gazdelor nu a fost cea mai bună.
  • 51 | Schimbări
    O modificare şi la gazde. Onduku, accidentat, i-a lăsat locul lui Bosoi.
    Prima schimbare la Dinamo. Cristescu l-a înlocuit pe Fai.
    Pauză la Iaşi! Gazdele conduc cu 1-0, după golul marcat de Bole în minutul 20.
  • 45 | OcaziiCSMS Iași
    Ocazie CSMS Iaşi! Bole a fost aproape de a reuşi dubla, dar şutul său s-a dus în plasa laterală a porţii lui Marc.
  • 38 | Faze meciCSMS Iași
    Fază controversată în careul gazdelor. Rotariu a pătruns pe partea stângă şi a fost oprit neregulamentar de Ciucur. Arbitrul întâlnirii nu a acordat însă penalty şi a lăsat jocul să continue.
  • 38 | OcaziiCSMS Iași
    Ocazie Dinamo! Machado a fost aproape să înscrie după un corner executat de Rotariu, dar unul dintre Creţu a respins în ultimul moment.
  • 36 | OcaziiCSMS Iași
    Ocazie Dinamo! Bilinski a tras în diagonală, din interiorul careului, dar mingea a trecut pe lângă poartă.
  • 35 | OcaziiCSMS Iași
    Ocazie CSMS Iaşi! Gazdele au fost aproape de a-şi dubla avantajul, după o pătrundere pe partea dreaptă a lui Mitic, însă fundaşii dinamovişti au reuşit în cele din urmă să respingă.
  • 20 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOL, 1-0 CSMS! Gazdele deschid scorul prin Bole, care a profitat de o greşeală a lui Fai şi a trimis pe lângă Marc. Acţiunea a început de la o recuperare a lui Onduku în faţa lui Bărboianu, la mijlocul terenului.
Flavius StoicanDinamo

VIDEO CSMS Iași - Dinamo 1-0. Criza alb-roşiilor se prelungeşte. Al patrulea meci la rând fără gol marcat

Dinamo a ajuns la patru etape fără victorie, după înfrângerea de la Iaşi. CSMS s-a impus cu 1-0 în a patra partidă În care elevii lui Flavius Stoican nu reuşesc să marcheze.

Dinamoviştii nu mai câştigă de patru etape. Alb-roşiii au pierdut cu 1-0 la Iaşi. Unicul gol al partidei a fost marcat în minutul 20. Onduku i-a luat uşor mingea lui Bărboianu, i-a pasat lui Bole, iar acesta a trecut de Fai şi a înscris pe lângă Marc.

Gazdele puteau să-şi dubleze avantajul la o pătrundere în careu a lui Ciucur, dar apărarea dinamovistă a îndepărtat pericolul.

Prima fază periculoasă a elevilor lui Stoican a venit abia în minutul 36, când Bilinski a tras pe lângă poarta lui Grahovac. Machado putea să egaleze după un corner executat de Rotariu, dar Creţu a respins în ultimul moment.

Oaspeţii au cerut penalty la interventia lui Ciucur la Rotariu, în minutul 38, însă arbitrul a dictat aut de poartă pentru ieşeni.

În repriza a doua, tot CSMS Iaşi a fost mai periculoasă. Bunoza a greşit, dar Ciucur nu a profitat. Mijlocaşul gazdelor a tras slab şi Marc a reţinut.

S-a terminat 1-0 pentru gazde, iar criza în care se află echipa lui Flavius Stoican se prelungeşte.

Video Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe...

adrian mutu

Video Scandal după Dinamo - Voluntari: ”Mâine...

Exclusiv Gigi Becali a intrat în direct și a...

gigi

Video Ioan Andone nu s-a ferit să spună...

FOTBAL: Aston Villa - Chelsea, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto Un fotbalist celebru și soția lui s-au lăsat filmați în duș. Imaginile au făcut înconjurul lumii

wanda5

Exclusiv A venit răspunsul CNA, după sesizarea în care s-a cerut interzicerea alăturării numelui ”București” denumirii CSA Steaua

csa-steaua-fcsb

Fanii sunt în delir! A semnat și revine la Barcelona, după ce Xavi a decis să nu mai plece

Festive mood at Camp Nou stadium, full sold out with 91,648 spectators, the world attendance record for a women's football match, in 2022 Champions

Video Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe Adrian Mutu, după victoria cu Universitatea Craiova: ”Nu are caracter”