S-a terminat meciul.
  • 90+3 | Cartonaşe Galbene
    Stana este avertizat.
  • 89 | OcaziiCeahlăul
    Stana reia spectaculos, din voleu, de la 22 de metri, dar mingea este scoasă de sub bară de Pleşca şi scorul rămâne egal, 0-0.
    Tahar pătrunde pe axul central, şutează de la 22 de metri, dar execuţia sa este deviată şi mingea ajunge în braţele lui Calancea.
  • 86 | OcaziiCeahlăul
    Ştefănescu scapă singur pe partea stângă, după o eroare a lui Vişa, centrează pe capul lui Cîrjan, dar acesta reia greşit, în pământ, fiind presat de Velasquez.
  • 68 | OcaziiCeahlăul
    Kneif primeşte o minge pe partea stângă, după o acţiune prelungită de atac a gazdelor, dar şutul său la colţul scurt loveşte plasa laterală.
  • 63 | Faze meciCeahlăul
    Între minutele 61 şi 75, Gaz Metan a încasat nu mai puţin de 10 goluri în acest sezon.
  • 60 | Schimbări
    Chirieletti s-a accidentat şi a fost înlocuit de Gheorghiu. Ze Maria a rămas fără schimbări cu 30 de minute înainte de finalul meciului.
  • 56 | Cartonaşe Galbene
    Tahar este avertizat.
  • 52 | OcaziiCeahlăul
    OCAZIE MARE a gazdelor: Wellyson nu reuşeşte să trimită în poartă, de la numai 3 metri, poziţie centrală, după o lovitură liberă a gazdelor, executată de Stana, de pe partea dreaptă.
  • 44 | OcaziiCeahlăul

Tahar pătrunde pe partea stângă, centrează la bara a doua, de unde Muntean reia în forţă, dar mingea trece puţin pe lângă poarta lui Calancea!

• 38 | Faze meciCeahlăul
    Gaz Metan are două victorii în deplasare, în acest sezon: 1-0 pe terenul Pandurilor Târgu Jiu şi 3-0 la Botoşani.
  • 32 | OcaziiCeahlăul
    OCAZIE GAZ METAN: Muntean execută foarte inteligent o lovitură liberă de la 30 de metri, dar Velasquez trimite cu capul direct în braţele lui Calancea.
  • 31 | Faze meciCeahlăul
    Ştefănescu centrează de pe partea dreaptă, dar mingea trimisă cu capul de Cârjan nu îi pune probleme lui Pleşca.
  • 25 | OcaziiCeahlăul
    Stana pătrunde periculos pe partea stângă şi trimite un şut centrare care este respins cu greu de Pleşca.
  • 18 | Faze meciCeahlăul
    Ceahlăul are 9 meciuri consecutive fără victorie, pe teren propriu. Ultimul succes al nemţenilor, acasă, a venit pe 29 august, 2-0 cu Concordia Chiajna.
  • 13 | Faze meci

În tur, cele două echipe au terminat la egalitate, 2-2. Ceahlăul a condus cu 2-0, după reuşitele lui Dumitraş şi Margină, dar medieşenii au egalat, prin golurile lui Tahar şi Roman.

• 7 | OcaziiCeahlăul
    Ocazie a gazdelor: Creţu alunecă şi pierde mingea în faţa lui Ştefănescu, la marginea careului, dat şutul acestuia din apropiere este prins de portarul Pleşca.
  • 5 | Faze meciCeahlăul
    Gaz Metan a câştigat o singură dată pe terenul Ceahlăului, anul trecut, atunci când Zaharia a marcat singurul gol al meciului. Cristi Dulca era antrenorul medieşenilor, în timp ce pe banca gazdelor se afla Marian Bondrea.

VIDEO Ceahlăul - Gaz Metan 0-0. Cele două echipe au rămas în zona retrogradării

Ceahlăul şi Gaz Metan s-au anulat reciproc la Piatra Neamţ, iar gazdele au ajuns la 10 meciuri consecutive pe teren propriu fără victorie.

Oaspeţii au ratat primii prin Velasquez (32), care a trimis direct în braţele lui Calancea. Pe finalul reprizei, algerianul Tahar a avut şi el şansa deschiderii scorului. Nemţenii şi-au revenit după pauză - Wellyson nu a putut relua în poartă din 3 metri.

Finalul a fost electrizant. Şutul lui Stana din afara careului a fost scos de sub bară de Pleşca. Ceahlăul - Gaz Metan s-a terminat 0-0 iar cele două echipe au rămas pe locuri retrogradabile.

Video Cea mai în formă jucătoare din lume, un...

profimedia-0868753464

Video&Foto Cum s-a comportat Dan Șucu la finalul...

sucu-14

Video ”Execuție” în 21 de minute! Ostapenko...

ostapenko

Exclusiv Mihai Stoica îl așteaptă la FCSB, dar...

MEDIA: Fotbal Club, ora 19:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• HANDBAL MASCULIN:DINAMO BUCURESTI-SPORTING LISABONA, EHF EUROPEAN LEAGUE (5.03.2024)

HANDBAL: Skjern - Dinamo, ora 19:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 3

• Chemnitz, Deutschland 15. November 2023: FIBA Europe Cup - 2023/2024 - Niners Chemnitz vs. Spojnia Stargrad Im Bild: Bas

BASCHET: Olympiacos - Barcelona, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 3

• logo liga campionilor

FOTBAL: Bayern Munchen - Real Madrid, ora 22:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Video Cea mai în formă jucătoare din lume, un car de nervi în meciul cu Jaqueline Cristian: ”Vino aici! Mai mult respect”