costel-galca
Costel Gâlcă a făcut toate calculele înaintea derby-ului cu FCSB. De ce este cel mai greu meci al oltenilor

• 86 | OcaziiConcordia
    Deac deviază un balon involuntar pentru Costea, care șutează apoi peste poartă, din careu
  • 79 | OcaziiConcordia
    Deac combină cu Gabionetta, iar apoi brazilianul trimite peste poartă, singur cu portarul advers
  • 76 | OcaziiConcordia
    Deac centrează de pe partea dreaptă, iar Costea deviază periculos printr-o lovitură de cap, puțin pe lângă poartă
  • 69 | OcaziiConcordia
    Wellington trage periculos din apropierea careului, de pe partea dreaptă, dar balonul nu prinde cadrul porții
  • 50 | OcaziiConcordia
    Onduku este aproape de gol cu un șut de la 16 metri, scoate însă excelent Felgueiras
    Începe repriza secundă
  • 45+3 | Final repriza 1
    Finalul primei reprize
  • 45+2 | OcaziiConcordia
    OCAZIE MARE! Onduku centrează pentru Serediuc, care reia din prima din careu, puțin pe lângă poartă
  • 45 | Cartonaşe Galbene
    Papasterianos este avertizat pentru un fault
  • 44 | OcaziiConcordia
    Șut deviat al lui Camora, Râmniceanu se repliază însă și reușește să rețină
  • 43 | OcaziiConcordia
    Gabionetta trage bine de la aproximativ 18 metri, dar șutul său nu prinde cadrul porții
  • 40 | Schimbări
    Schimbare CFR: Iese Ogbu, intră Deac
  • 34 | Cartonaşe Galbene
    Cadu este avertizat pentru un fault la Wellington
  • 29 | OcaziiConcordia
    Corner pentru CFR, mingea ajunge la Cadu, iar fundașul oaspeților reia peste poartă printr-o lovitură de cap
  • 27 | OcaziiConcordia
    Purece își face o minge în afara careului și trage pe jos, puțin pe lângă poartă
  • 23 | OcaziiConcordia
    OCAZIE MARE! Onduku primește o minge de la Crețu și reia periculos din careu, nemarcat, dar peste poarta oaspeților
  • 21 | OcaziiConcordia
    Reacția Concordiei vine prin Serediuc, care trage pe poartă din careu, însă Felgueiras prinde balonul
  • 13 | OcaziiConcordia
    Fază de atac a oaspeților finalizată de Ogbu, cu o lovitură de cap din careu, Râmniceanu este din nou la post
  • 12 | OcaziiConcordia
    Rada trimite un șut deviat dintr-o lovitură liberă de la distanță, reține cu siguranță Râmniceanu
  • 8 | Faze meciConcordia
    CFR a început mai bine și a căutat golul din primele minute, însă nu a pus deocamdată în real pericol poarta adversă
Petre GrigorașCFR Cluj

VIDEO Concordia – CFR 0-0. Ambele echipe au trecut pe lângă victorie, la Chiajna

Concordia Chiajna și CFR au încheiat la egalitate, scor 0-0, după un meci spectaculos, în care ambele echipe au avut ocazii și puteau să obțină toate cele trei puncte.

Prima ocazie a venit abia după 23 de minute, când Onduku a ratat incredibil din câţiva metri. Cadu a fost responsabil cu replica după câteva minute, fără succes însă, apoi Concordia a încheiat repriza în atac, dar nici Serediuc nu a reuşit să deschidă scorul.

Chiajna a început partea secundă la fel cum a terminat-o pe prima, adică în atac, dar Felguieras s-a opus la execuţia lui Onduku. CFR s-a mai trezit din amorţeală în ultimul sfert de oră, dar nici Costea şi nici Gabionneta, cu un lob, nu au modificat tabela.

Costea şi-a mai încercat o dată norocul la poarta Concordiei, în minutul 86, dar fără succes, iar CFR este la al doilea rezultat de 0-0 consecutiv, după remiza cu Astra, de la Cluj.

În etapa viitoare, Chiajna are un meci dificil la Mediaș, cu Gaz Metan, în timp ce ardelenii vor primi vizita celor de la Dinamo.