Dan Roman intră în locul lui Matulevicius.
  • 90+2 | Cartonaşe Galbene
    Iliev este averzizat pentru trageri de timp.
  • 90 | OcaziiConcordia Chiajna
    Milevskyi îi fură mingea lui Miron, îl depăşeşte pe portarul Iliev, dar intră în unghi şi nu nimereşte decât bara.
  • 88 | OcaziiConcordia Chiajna
    Cabrera dă o pasă superbă pe spate, mingea ajunge la Carralero, dar şutul acestuia trece puţin de lângă poartă.
  • 85 | Schimbări
    Cucu intră în locul lui Vaşvari.
    Roşu intră în locul lui Cristescu.
  • 77 | OcaziiConcordia Chiajna
    Ocazie imensă de gol pentru gazde: Purece centrează perfect de pe partea stângă, Milevskyi preia în careu, dar e greoi şi nu îl poate învinge pe Iliev.
  • 75 | Cartonaşe Galbene
    Bucurică e avertizat pentru proteste.
    Dimitrov primeşte cartonaşul galben, pentru un fault făcut asupra lui Bucurică, fază la care gazdele cer eliminare, jucătorul ilfovenilor având şansa să scape singur cu portarul.
  • 73 | OcaziiConcordia Chiajna
    Cristescu şutează din unghi, din interiorul careului, dar nu prinde cadrul porţii.

• 61 | OcaziiConcordia Chiajna
    Feussi centrează de pe partea dreaptă, Milevskyi preia greşit, dar mingea ajunge la Bucurică, însă şutul puternic al acestuia, în diagonală, trece pe lângă poarta oaspeţilor.
  • 59 | Schimbări
    Carralero intră în locul lui Fulop.
  • 57 | Cartonaşe Galbene
    Plămadă este avertizat, după un fault făcut asupra lui Pena.
  • 55 | OcaziiConcordia Chiajna
    Gazdele sunt la un pas de a trece din nou în avantaj: Obodo reia cu capul de la 8 metri, după o lovitură liberă executată de Cristescu, dar Iliev prinde.
  • 46 | Goluri
    GOOOL BOTOȘANI!!! Dimitrov centrează foarte bine din bandă și Mușat reușește să egaleze cu o lovitură de cap din careu. Reuşita a venit după 13 pase consecutive, la 35 de secunde de la reluarea meciului.
    A început actul secund.
    S-a terminat prima repriză.
  • 42 | OcaziiConcordia Chiajna
    Gazdele resping o centrare la marginea careului, de unde Cabrera reia din prima, dar mingea trece pe lângă poartă.
  • 28 | Goluri
    GOOOOOOOL CONCORDIA!!!!!! GOOOOOOL PENA!!!!!! Atac superb al gazdelor, început de Milevskyi, continuat de Bucurică şi finalizat de Pena, care i-a dedicat golul lui Patrick Ekeng.
  • 24 | OcaziiConcordia Chiajna
    Schemă propusă de gazde la o lovitură liberă, dar Milevskyi nu reuşeşte să împingă mingea în poartă din apropiere.
  • 13 | OcaziiConcordia Chiajna
    Bordeianu şutează din prima, de la marginea careului, dar Bălgrădean e pe fază şi prinde.
  • 6 | OcaziiConcordia Chiajna
    Miron e la un pas de autogol, dar mingea trimisă de el spre propria poartă e respinsă de Iliev de lângă bară, în corner.
  • 1 | Faze meci
    La intrarea pe teren, jucătorii au desfăşurat un banner în amintirea lui Patrick Ekeng, după care s-a ţinut şi un minut de reculegere.
Leo GrozavuFC Botosani

Concordia - FC Botoșani 1-1. Ilfovenii au lovit bara în prelungiri. Odibe, eliminat

Concordia a primit vizita lui FC Botoşani, în etapa a 10-a a play-out-ului Ligii 1. Gazdele puteau să treacă în avantaj încă din minutul 6. Miron a fost aproape de a-şi trimite mingea in proprie poartă, dar Iliev a fost la post şi a respins în corner.

Bulgarul nu a mai avut ce face la devierea lui Pena, care a reuşit să deschidă scorul. Jucătorii lui Leo Grozavu au dat replica imediat după pauză, printr-o fază de senzaţie.

Moldovenii au avut nevoie de 35 de secunde din repriza a doua pentru a restabili egalitatea. La capătul a 13 pase, Muşat a fost cel care a marcat.

Concordia a revenit în atac. Totuşi, Obodo şi Milevskyi, din poziţie ideală, n-au reuşit să înscrie. FC Botoşani putea pleca victorioasă de la Chiajna. Cabrera a făcut şah mat apărarea adversă, însă Carralero a ratat ţinta.

În ultimul minut, Milevskyi a mai avut o şansă mare de a puncta. Până la fluierul final, nigerianul Odibe a fost eliminat pentru cumul de cartonaşe.

S-a terminat 1-1, rezultat înregistrat de Concordia pentru a treia oară consecutiv pe teren propriu. Echipa lui Falub este la trei puncte de locul 6, care duce la baraj, în timp ce Botoşaniul are 28 de puncte.

Fanii lui Tottenham au tras aceeași...

Tottenham Hotspur v Burnley, Premier League, Football, Tottenham Hotspur Stadium, London, UK - 11 May 2024

Video Dinamo a prins ”barajul”! Voluntari și...

Exclusiv Viitorul antrenor al lui Dinamo...

FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-FC HERMANNSTADT, SUPERLIGA SUPERBET (27.02.2024)

Video Un copil s-a dus ”glonț” la Florinel...

Tenis: Irina Begu - Danielle Collins, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

• FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-FARUL CONSTANTA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (12.04.2024)

SuperLiga: Farul - Univ. Craiova, 20:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Liverpool v Tottenham Hotspur, Premier League, Football, Anfield, Liverpool, UK - 05 May 2024

Premier League: Aston Villa - Liverpool, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

• Real Madrid CF v FC Barcelona - LaLiga EA Sports, Spain - 21 Apr 2024

La Liga: Barcelona - Real Sociedad, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 3

Gigi Becali, nervos când a văzut ce s-a întâmplat la Arena Națională: ”La revedere! Au făcut ce au vrut”

gigii

FCSB a primit o lovitură chiar în seara în care a sărbătorit titlul! Ce se întâmplă în UEFA Champions League

FOTBAL:FCSB-CFR CLUJ, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (11.05.2024)

Florinel Coman a rupt tăcerea, după ce qatarezii n-au mai vrut să-i achite clauza de 5.000.000€

coman

Nota primită de Radu Drăgușin, la prima apariție după 6 meciuri în care a fost ”uitat” pe bancă la Tottenham