ratari
VIDEO ACS Poli - Dinamo 0-0. ”Câinii” termină anul în afara play-off-ului
VIDEO FC Voluntari - Sepsi 3-0. Victorie categorică a ilfovenilor
Carlo Ancelotti a spus lucrurilor pe nume, după Bayern Munchen - Real Madrid 2-2

• 90+3 | Final repriza 2
    Finalul partidei. ACS Poli Timișoara face doar 31 de puncte și continuă să aibă emoții în lupta pentru evitarea retrogradării
  • 90 | Faze meci
    Meciul este prelungit cu trei minute
  • 90 | Cartonaşe Galbene
    V. Munteanu este avertizat pentru un fault la Bărbuț, aproape de marginea careului
  • 56 | OcaziiCorona Brașov
    Poparadu îi pasează lui Trandu, care trage la colțul lung din careu, însă balonul lovește bara
  • 53 | Schimbări
    Schimbare ACS Poli: Iese Gorobsov, intră Nanu
    Începe repriza secundă
  • 45+1 | Final repriza 1
    Finalul primei reprize
  • 45 | OcaziiCorona Brașov
    Bărbuț scapă pe contraatac și este aproape de un gol comic, după ce fundașul Burlacu a respins în el
  • 31 | Cartonaşe Galbene
    Neacșa primește și el cartonașul galben
  • 28 | Cartonaşe Galbene
    Buș este avertizat pentru un fault la Șeroni
  • 25 | OcaziiCorona Brașov
    Ovidiu Petre se trezește cu o minge în fața porții, dar reia peste poartă din poziție excelentă
  • 24 | OcaziiCorona Brașov
    Bărbuț trimite o centrare șutată, iar Marc este la un pas să fie surprins de execuția acestuia
  • 14 | Faze meci
    Partida de la Brașov este una echilibrată, Corona oferind o replică peste așteptări în fața bănățenilor
  • 10 | OcaziiCorona Brașov
    Timișoara are prima șansă de gol, dar lovitura de cap a lui Trandu este reținută de Marc
Dan AlexaACS Poli Timișoara

VIDEO Corona - ACS Poli 0-0. Al doilea meci la rând fără goluri pentru echipa lui Alexa

ÎN DIRECT la Digi Sport 1, Corona şi ACS Poli Timişoara au repetat remiza albă din prima parte a campionatului şi în returul de la Braşov.

Oaspeţii au fost aproape de deschiderea scorului după centrarea înşelătoare a lui Bărbuţ (24). Imediat, Ovidiu Petre, fără marcaj, a semnat o ratare uriaşă, din patru metri (25).

În prelungirile primei reprize (45+1) Bărbuţ a fost din nou aproape de gol, cu ajutorul adversarilor. După pauză (56) Trandu a şutat în bara porţii lui Marc, iar replica gazdelor a venit (70) prin cel mai curtat jucător al ardelenilor, Sergiu Buş.

Cele două echipe şi-au împărţit punctele, iar Timişoara rămâne în zona periculoasă a clasamentului, cu doar 31 de puncte, pe locul 12. În următoarea etapă, ACS Poli o întâlnește la Timișoara pe Universitatea Cluj. De cealaltă parte, Corona are meci pe terenul Vasluiului.

Video Cea mai în formă jucătoare din lume, un...

profimedia-0868753464

Video&Foto Cum s-a comportat Dan Șucu la finalul...

sucu-14

Video ”Execuție” în 21 de minute! Ostapenko...

ostapenko

Exclusiv Mihai Stoica îl așteaptă la FCSB, dar...

FOTBAL: Borussia Dortmund - PSG, ora 22:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Video Cea mai în formă jucătoare din lume, un car de nervi în meciul cu Jaqueline Cristian: ”Vino aici! Mai mult respect”

Barcelona nu mai stă la discuții: îi reziliază contractul fotbalistului pe care a plătit 36.000.000€. Anunțul spaniolilor

FC Barcelona, Barca Logo THW Kiel vs. FC Barcelona, Handball, EHF Champions League, Gruppenphase, Spieltag 7, Saison 202

Video&Foto Cum s-a comportat Dan Șucu la finalul meciului dintre Rapid și Universitatea Craiova

sucu-14

A făcut 5-4 în minutul 90+5 și a scris istorie! Echipa care, după 121 de ani, va juca în premieră în cupele europene