Urmează un ”exod” de la FCSB: cinci jucători sunt pe picior de plecare! Doi fotbaliști pot veni în vară, unul e sigur

Auto Goluri
Gol din Penalty
    Fluier final
  • 90+4 | OcaziiCorona Brașov
    Ocazie imensă pentru Corona Brașov! Horia Popa scapă singur către poartă, urmărit de Pîrvulescu, dar se hazardează și șutează din afara careului, slab și pe lângă poartă, irosind șansa unui gol care cu siguranță le-ar fi adus brașovenilor trei puncte
  • 87 | Faze meciCorona Brașov
    Neînțelegere în apărarea oaspeților, iar Gardoș e aproape de o greșeală care o putea costa pe Steaua, însă trimite în corner
  • 81 | Schimbări
    Schimbare la Corona: iese Burlacu și intră Arce
  • 75 | Faze meciCorona Brașov
    Tatu trimite cu puțin pe lângă poartă, cu o lovitură de cap după o centrare de pe dreapta a lui Chipciu
  • 74 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Paul Pîrvulescu
  • 70 | Gol din Penalty
    GOOOOL Steaua! Nicușor Stanciu șutează în stânga portarului, iar Marc nu mai poate interveni, deși ghicise colțul
  • 69 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Vranjkovic
  • 69 | Penalty-uriCorona Brașov
    Penalty pentru Steaua! Chipciu a pătruns pe dreapta și a căzut, după un duel cu Burlacu, iar arbitrul Florin Marcu a arătat punctul cu var
  • 68 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Nikolic, care a pătruns pe teren înainte ca arbitrul să își dea acordul
  • 67 | Schimbări
    Ultima schimbare la Steaua: iese Kapetanos și intră Stefan Nikolic
  • 64 | OcaziiCorona Brașov
    Ocazie pentru Corona! Brata a primit în stânga careului o minge trimisă greșit de Martac, l-a driblat pe Chipciu și a șutat la colțul scurt, dar Tătărușanu blochează excelent
  • 61 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Brata
  • 59 | Schimbări
    Prima schimbare la gazde: iese Neacșa, înlocuit de Horia Popa
  • 57 | Faze meciCorona Brașov
    Steliștii încearcă tot felul de soluții, inclusiv la fazele fixe. Bourceanu primește o pasă scurtă din corner și centrează rapid de pe dreapta, dar Gardoș trimite peste poartă
  • 55 | Faze meciCorona Brașov
    Steaua e din ce în ce mai mult timp prezentă în jumătatea adversă de teren, dar nu găsește ultima pasă
  • 50 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Neacșa, din cauză că a șutat în minge după fluierul arbitrului
  • 49 | Faze meciCorona Brașov
    Pantelis Kapetanos reușește să înscrie cu capul, după o centrare de pe stânga, dar golul nu este validat, din cauza unui fault în atac comis de grec, în momentul săriturii
  • 48 | Cartonaşe Galbene
    Primul cartonaș galben al meciului este încasat de Alexandru Chipciu
    Încă o modificare la oaspeți: iese Lukas Szukala și intră Adrian Cristea. După aceste două înlocuiri, Steaua își schimbă și sistemul de joc. Din experimentalul 3-5-2, antrenorul Laurențiu Reghecampf a trecut la obișnuitul 4-2-3-1
    Schimbare la Steaua: iese Cristian Tănase, înlocuit de Nicușor Stanciu
    Începutul reprizei secunde
    Pauză la Brașov, acolo unde gazdele de la Corona conduc cu 1-0 în fața Stelei
  • 45 | OcaziiCorona Brașov
    Ciprian Brata șutează pe jos, din afara careului, dar puțin pe lângă stâlpul stâng al porții lui Tătărușanu
  • 41 | OcaziiCorona Brașov
    Portarul Marc a prins cu siguranță șutul trimis de Cristian Tănase, direct dintr-o lovitură liberă de lângă careu
  • 38 | OcaziiCorona Brașov
    Ocazie mare pentru Steaua! Pîrvulescu și-a făcut foarte bine mingea în careul brașovenilor, dar a ratat complet șutul și a trimis în aut de margine
  • 33 | Faze meciCorona Brașov
    Atac bun al Stelei, început de Tănase, care a schimbat mingea pe dreapta, pentru Chipciu. Șeptarul a trimis mai departe, pentru Tatu, care a contolat excelent dar Tănase nu a apucat să primească în careu, fiind blocat excelent de Burlacu
  • 28 | Faze meciCorona Brașov
    Gardoș prelungește cu călcâiul o centrare din corner a lui Bourceanu, dar mingea a fost puțin prea înaltă pentru Tatu, care nu a reușit să trimită pe poartă
  • 25 | Faze meciCorona Brașov
    Centrare periculoasă a lui Bourceanu, din lovitură liberă, dar Varela este blocat foarte bine de apărătorii Coronei și portarul Marc prinde cu siguranță
  • 23 | Faze meciCorona Brașov
    Oaspeții presează în jumătatea de teren a brașovenilor, care preferă să aștepte și să încerce contraatacturi rapide
  • 19 | Faze meciCorona Brașov
    Luft al lui Tănase în careul Coronei, la o centrare din cădere trimisă de Pîrvulescu, din apropierea liniei de fund
  • 15 | Auto Goluri
    GOOOOL Corona Brașov! Lukasz Szukala înscrie în proprie poartă, prelungind greșit o minge centrată de pe dreapta atacului echipei gazdă. Polonezul a trimis imparabil pentru Tătărușanu
  • 14 | OcaziiCorona Brașov
    Ocazie imensă pentru Steaua! Tatu i-a pasat excelent pe culoar lui Tănase, în spatele apărării brașovene, decarul Stelei a "ciupit" mingea pe lângă portarul Marc, dar și alături de poartă. Kapetanos nu a mai ajuns pentru a o împinge în plasă
  • 8 | OcaziiCorona Brașov
    Ocazie pentru Corona! Wanderson Silva a primit în careu o pasă pe jos, de pe stânga. Brazilianul a preluat și a tras în cros, dar mingea s-a dus peste poartă
  • 5 | Faze meciCorona Brașov
    Pantelis Kapetanos trimite alături de poartă, cu o lovitură de cap din careu, la capătul unei centrări de pe stânga
  • 4 | OcaziiCorona Brașov
    Ocazie pentru Steaua! Kapetanos primește în interiorul suprafeței de pedeapsă și îi așează lui Cristian Tănase, care șutează din prima, la colțul scurt, din marginea careului. Portarul Marc a reținut cu siguranță
  • 3 | Faze meciCorona Brașov
    Lui Sergiu Buș îi aparține primul șut pe poartă al meciului, însă mingea trimisă de atacantul gazdelor de la distanță este prinsă de Tătărușanu, care aștepta atent
    Fluier de start al meciului dintre Corona Brașov și Steaua București, din etapa a 13-a a Ligii 1
Laurențiu ReghecampfSteaua București

VIDEO Corona - Steaua 1-1. Campioana rămâne lider neînvins. Al doilea egal în acest sezon de Liga 1

Nou promovata Corona Brașov a ținut-o în șah pe campioana României sâmbătă, în etapa a 13-a a Ligii 1. Steaua a reușit doar un egal, 1-1, pe terenul echipei antrenate de Ionel Gane.

Campioana a început cu așezarea 3-5-2 și dominat clar, de la un capăt la celălalt al meciului, dar scorul a fost deschis de gazde, după un sfert de oră. Lukasz Szukala a marcat în proprie poartă, prelungind nefericit - și imparabil pentru Tătărușanu - o centrare venită de pe dreapta atacului brașovean. Golul a venit la doar câteva secunde după o ratare imensă a lui Tănase, care a trimis pe lângă poartă, din poziție de unu la unu cu portarul Traian Marc.

Elevii lui Laurențiu Reghecampf au presat insistent, dar au lăsat de dorit la finalizare. Tatu (28) și Pîrvulescu (38) au ratat ținta în două rânduri, iar Tănase a tras în brațele lui Marc, dint-ro lovitură liberă, până la pauză, iar gazdele au intrat la cabine în avantaj.

Steaua a făcut două schimbări încă de la pauză și a revenit la sistemul obișnuit, 4-2-3-1. La patru minute de la reluare, Kapetanos a avut un gol anulat pentru fault în atac, apoi roș-albaștrii au continuat să preseze în jumătatea de teren a Coronei. Brata a apărut și el periculos în careul Stelei, dar nu a reușit să îl învingă pe Tătărușanu (64). Peste cinci minute, Chipciu obținea un penalty după un duel cu Burlacu, iar Stanciu - intrat la pauză, în locul lui Tănase - a transformat lovitura de la 11 metri, egalând situația pe tabela de marcaj.

Deși au continuat să atace, oaspeții nu au mai putut marca și chiar puteau pierde, în ultimul minut, când Horia Popa a scăpat singur spre poarta lui Tătărușanu, dar s-a precipitat și a șutat slab, din afara careului, fără să nimerească ținta.

A fost al doilea egal al Stelei în campionat, în acest sezon. Cu două meciuri restante, campioana este în continuare lider în Liga 1.

Pentru echipa lui Reghecampf urmează meciul cu FC Basel, din etapa a patra a Grupei E din UEFA Champions League. Basel - Steaua se joacă miercuri, de la ora 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1. Fazele VIDEO se văd în timp REAL pe digisport.ro și pe m.digisport.ro.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...