FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET (22.12.2023)
Dinamo - FC Voluntari, LIVE VIDEO, 20:00, pe Digi Sport 1. ”Finală” pentru salvarea de la retrogradare. ECHIPELE
parcalab-orac
Exclusiv Costel Orac, amintiri la 40 de ani distanță de la ”dubla” Dinamo - Liverpool din semifinalele CCE: ”A existat regretul”
FOTBAL:ASTRA GIURGIU-DINAMO BUCURESTI, CUPA ROMANIEI (13.04.2021)
Reacția lui Steliano Filip, după ce s-a zvonit că revine în fotbalul românesc: ”A existat o serie de discuții”

• 90 | Final repriza 2
    Final de partidă. Prima victorie a dinamoviștilor în amicale, în această iarnă.
  • 82 | OcaziiDinamo
    Aldas egalează, cu toată opoziția inițială a lui Naumovski. Fotbalistul Koronei a trimis cu capul, din câțiva metri, în poarta dinamoviștilor. Golul este, însă, anulat ulterior, pentru un fault în atac.
  • 71 | OcaziiDinamo
    Pericol la poarta lui Naumovski, dar Khizhnichenko nu-l poate bate pe portarul dinamovist!
  • 56 | Goluri
    GOOOOOL! Dinamo preia conducerea. Bilinski trimite în bară, apoi tot el împinge în poartă mingea respinsă de stâlpul porții!
  • 48 | Faze meciDinamo
    Șut cu stângul al lui Steliano Filip, dar departe de poarta lui Kosiorowski.
  • 46 | Faze meciDinamo
    La Dinamo au intrat Naumovski, Joel Thomas, Bărboianu și Bilinski.
    A început partea a doua a partidei dintre Dinamo și Korona Kielce.
  • 45+2 | Final repriza 1
    Final de repriză.
  • 45 | OcaziiDinamo
    Ocazie uriașă a dinamoviștilor! Gabi Velici țintește bara, cu un șut din afara careului!!
  • 43 | Faze meciDinamo
    Emoții pentru dinamoviști. Bălgrădean este la post și reține un șut puternic din afara careului.
  • 42 | Faze meciDinamo
    Șut al lui Steliano Filip, la mică distanță de poarta celor de la Kielce.
  • 36 | Faze meciDinamo
    Lovitură de cap a lui Dorin Rotariu, dar mingea trece peste poarta polonezilor!
  • 33 | Goluri
    GOOOOOOL!!! Super execuție a lui Ionuț Șerban, dintr-o lovitură liberă de la 30 de metri, care îl învinge pe goalkeeperul polonez!
  • 25 | OcaziiDinamo
    Ocazie mare a dinamoviștilor. Velici trimite o torpilă din afara careului, dar nu reușește să-l învingă pe Kosiorowski!
  • 5 | Goluri
    Korona Kielce deschide scorul. Kielb trimite la colțul lung, pe lângă Bălgrădean, după ce tot el recuperase balonul.
  • 4 | Faze meciDinamo
    Asediu al polonezilor la poarta lui Dinamo. Golanski centrează în careu, dar resping dinamoviștii.
  • 2 | Faze meciDinamo
    Prima ocazie a dinamoviștilor, prin Dorin Rotariu, dar mingea ajunge în brațele portarului polonezilor.
    A început partida dintre Dinamo și Korona Kielce.
PachetaKorona Kielce

VIDEO Dinamo – Korona Kielce 2-1. Bilinski, la primul său gol pentru "câinii roșii"

Dinamo a reușit prima victorie din pauza competițională, în cel de-al patrulea meci amical al iernii și primul din al doilea stagiu de pregătire.

Formația lui Flavius Stoican a început timorat meciul cu Korona Kielce, permițându-le polonezilor să amenințe în câteva rânduri poarta lui Bălgrădean. Pe acest fond de dominare a apărut și primul gol al partidei, reușit de Kielb în minutul 5. Treptat, însă, dinamoviștii și-au regăsit tempo-ul și au trecut la pupitrul de comandă. Așa a apărut șutul-torpilă al lui Velici din minutul 25, respins greu de portarul polonezilor.

A fost avertismentul românilor, care opt minute mai târziu aveau să egaleze, cu un superb șut de la 30 de metri, din lovitură liberă, al lui Ionuț Șerban. Dorin Rotariu (36), Steliano Filip (42) și Velici (45), ultimul cu o bară, au fost, apoi, aproape de golul doi, dar scorul pauzei a rămas 1-1.

În repriza secundă, Stoican a operat mai multe schimbări, dar asta nu i-a oprit pe dinamoviști să continue să domine în continuare. Bilinski, atacantul transferat de Dinamo în această iarnă, a mărit avantajul „câinilor” în minutul 56, după ce tot el trimisese mingea în bară. A fost primul gol al polonezului, marcat chiar împotriva unei echipe poloneze.

Pe final, Korona Kielce putea restabili egalitatea, dar golul lui Aldas, cu capul, a fost anulat pe motiv de fault în atac.

DINAMO: Bălgrădean (45 Naumovski) – Rus (45 Barboianu), Thicot, Diakhate (A. Asanovic), Grecu (R. Andrei) – I. Șerban (I. Nedelcearu), Boubacar (Krausz), Filip (72 Cherchez) – Velici (45 J. Thomas), Țucudean (45 Bilinski), Rotariu (65 D. Buia)

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

• Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Sociedad - Real Madrid, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto Un fotbalist celebru și soția lui s-au lăsat filmați în duș. Imaginile au făcut înconjurul lumii

wanda5

Exclusiv A venit răspunsul CNA, după sesizarea în care s-a cerut interzicerea alăturării numelui ”București” denumirii CSA Steaua

csa-steaua-fcsb

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”