CLUJ-NAPOCA: CFR CLUJ - CELTIC FC, Uefa Champions League
Dan Petrescu vine, jucătorii pleacă! E OUT fotbalistul care nu a mai evoluat de 17 luni pentru CFR
sepsi
Video Sepsi a acuzat arbitrajul din partida cu CFR, după ce a avut doi eliminați: ”Ne-am obișnuit, așa e la noi!”
FOTBAL:RAPID BUCURESTI-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (29.04.2024)
Video Rapid - Universitatea Craiova 1-2. Oltenii au dat lovitura în prelungiri! Giuleștenii, fără victorie în play-off

• 84 | OcaziiGaz Metan
    Ocazie mare pentru gazde: Roman îi ia faţa lui Larie, în careul de 6 metri, dar reluarea sa cu capul trece peste poartă
  • 81 | Faze meciGaz Metan
    Dore primeşte o minge la 20 de metri de poarta gazdelor, dar nu reuşeşte să cadreze şutul
  • 80 | OcaziiGaz Metan
    Roman reia periculos cu capul mingea centrată foarte bine de Petre, dar mingea a trecut puţin pe lângă poartă
  • 72 | Schimbări
    Figliomeni intră în locul lui Vitinho
  • 72 | OcaziiGaz Metan
    Dore primeşte o minge la marginea careului, dar şutul său în diagonală ocoleşte stâlpul drept al porţii lui Pleşca
  • 63 | Schimbări
    Chanturia îi lasă locul pe teren lui Dore
  • 60 | Ratare Penalty-uri
    Ratare! Mihai Mincă a plonjat în stânga și a apărat șutul lui Aymen Tahar!
  • 60 | Cartonaşe Galbene
    Mincă este avertizat
  • 59 | Penalty-uriGaz Metan
    Penalty pentru Gaz Metan Mediaș! Portarul Mihai Mincă a ieșit dintre buturi pentru a respinge o centrare, dar a ratat mingea și l-a lovit la cap și în coaste pe Dan Roman
  • 54 | Cartonaşe Galbene
    Larie este avertizat după un fault făcut asupra lui Roman
  • 52 | OcaziiGaz Metan
    Vitinho scapă singur cu Mincă, dar nu nimereşte spaţiul porţii
  • 49 | OcaziiGaz Metan
    Tade este angajat pe partea dreaptă a atacului oaspeţilor, dar şutul său trece pe lângă poarta lui Pleşca
    Începutul reprizei secunde
    Roman intră în locul lui Llullaku
    Petre intră în locul lui Curtean
    PAUZĂ
  • 39 | Ocazii
    Deac a marcat, după o pasă de la Chanturia, dar golul a fost corect anulat pentru o poziție de off side.
  • 24 | Ocazii
    APĂRĂ MINCĂ! Curtean a pătruns pe stânga, a centrat pe jos, în mijlocul careului, Llullaku a luftat, dar mingea a ajuns la Tahar, care a trimis cu latul, puternic, dar Mincă a reușit să respingă la o fază foarte grea!
  • 17 | Cartonaşe Galbene
    Curtean este avertizat
  • 15 | Faze meci
    Gazdele controlează teritorial meciul, dar nu reușesc să pericliteze poarta lui Mincă. Partida stă sub semnul mizei, cele două formații fiind în luptă directă pentru evitarea retrogradării.

VIDEO Gaz Metan - CFR Cluj 0-0. Tahar a ratat un penalty

CFR şi Gaz Metan se îndreaptă cu paşi mari spre liga a doua: au remizat în meciul direct şi au rămas fără victorie în retur. Gazdele au jucat mai bine. Tahar l-a testat primul pe Mincă, în minutul 24.

Vitinho i-a urmat exemplul şase minute mai târziu, însă fără succes. Deac a marcat în minutul 39, însă golul a fost anulat corect pentru offside. Gaz Metan a fost aproape să deschidă scorul după pauză.

Mincă l-a faultat pe Dan Roman în careu, iar Tahar a irosit penalty-ul primit in minutul 59. Meciul de la Mediaş s-a încheiat 0-0, iar şansele CFR-ului de a se salva de la retrogradare scad pe zi ce trece. Echipa lui Eugen Trică este pe ultimul loc în campionat, cu 12 puncte.

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după...

ilie3

Video Cea mai în formă jucătoare din lume, un...

profimedia-0868753464

Video&Foto Un fotbalist de la CFR a intrat pe...

• 22:30 LIVE Premier League: Chelsea-Tottenham
  • FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC CFR 1907 CLUJ, CUPA ROMANIEI BETANO - SEFRTURI DE FINALA (02.04.2024)

FOTBAL: Corvinul Hunedoara - CSC Șelimbăr, ora 15:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• grozav

FOTBAL: Petrolul - FC Botoșani, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• radu-naum

• FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-RAPID BUCURESTI, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (30.03.2024)

FOTBAL: Rapid - Universitatea Craiova, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Italian Soccer Serie A Match - Cagliari Calcio Vs US Salernitana, Cagliari, Italy - 09 Mar 2024

FOTBAL: Genoa - Cagliari, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 3

• Valencia CF v FC Barcelona - LaLiga Santander

FOTBAL: Barcelona - Valencia, ora 22:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după ce a aflat cine l-a umplut de sânge pe Mihai Stoica

ilie3

Foto Mihai Stoica, umplut de sânge la Arena Națională, după ce FCSB a câștigat titlul!

mm-stoica2

Exclusiv Semnează cu FCSB! Gigi Becali a dat ordinul la pauza meciului cu Farul: ”I-am dat telefon lui Meme. E cel mai bun”

Screenshot 2024-04-27 at 23.03.18

Cum a numit-o Gică Hagi pe FCSB, după ce a câștigat titlul chiar după victoria cu Farul