S-a terminat meciul.
  • 87 | Schimbări
    Dumitraş îi ia locul lui Băluţă.
  • 81 | OcaziiOțelul

Bălgrădean evită golul în două rânduri: Hamroun şutează periculos, de la 10 metri, dar portarul oaspeţilor se opune şi respinge în lateral. Faza continuă şi gălăţenii aduc din nou mingea în careul de 16 metri, de unde Cernat trimite un şut care se opreşte în mâinile fostului dinamovist.

• 79 | Cartonaşe Galbene
    Popa este avertizat.
  • 78 | Faze meciOțelul

Gazdele centrează periculos de pe partea stângă, dar Bălgrădean respinge în faţă şi oltenii îndepărtează pericolul.

• 77 | OcaziiOțelul

Herghelegiu reia din cădere, peste poartă, şi semnează o nouă ocazie mare a oaspeţilor.

• 76 | OcaziiOțelul
    Ocazie pentru Craiova! Băluță a urcat pe dreapta și a șutat către colțul lung, dar nu a prins spațiul porții gălățene
  • 73 | Schimbări
    Modificare la Craiova: iese Tîrnăcop - accidentat - și intră Briceag
  • 70 | Schimbări
    Ultima schimbare la Oțelul: iese Milea și intră Iulian Popa.
  • 67 | Cartonaşe Galbene
    Tîrnăcop încasează și el un cartonaș galben, pentru că a continuat faza după fluier și a provocat momentele de tensiune.
  • 66 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru portarul Dumitru Hotoboc, pentru ieșirea nervoasă de la faza anterioară.
  • 65 | Faze meci
    Momente de tensiune la Galați, după ce Tîrnăcop nu se oprește la fluierul arbitrului și șutează violent în Hotoboc, dintr-un metri. Portarul gălățenilor se ridică amenințător și este calmat cu greu de colegi și chiar de adversari.
  • 61 | Schimbări
    A doua schimbare la Oțelul: iese Murgoci și intră Iorga.
  • 58 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru autorul golului, Thaer Bawab.
  • 58 | Goluri
    GOOOOL Craiova! Thaer Bawab deschide scorul la Galați! Iordanianul a primit o pasă printre apărătorii gălățeni, a preluat și, incomodat de un fundaș advers, a reușit să șuteze cu stângul, pe sub portarul Hotoboc.
  • 56 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Mateiu.
  • 56 | Faze meciOțelul
    Ratare a Craiovei! Tîrnăcop primește liber o centrare de pe dreapta, dar ratează lovitura de cap.
  • 53 | Faze meciOțelul

Yulu-Matondo a trecut pe sub mingea prelungită pe spate de un coleg după un corner de pe stânga.

• 52 | OcaziiOțelul
    Ocazie mare pentru Oțelul! Cernat a primit în dreapta și a pătruns în careu făcându-și mingea către centru, pe stângul, dar a tras pe direcția portarului Bălgrădean, care a întins un braț și a respins în corner.
  • 50 | Faze meciOțelul
    Gazdele au posesia și inițiativa în acest start de repriză.
    Schimbare la Oțelul, încă de la pauză: iese Emil Dică și intră Yulu-Matondo.
    Începutul reprizei secunde.
  • 45+2 | Final repriza 1
    Pauză la Galați, acolo unde Oțelul și CS Universitatea Craiova se află la egalitate, scor 0-0.
  • 45+1 | Faze meciOțelul
    Oțelul ajunge cu mingea la picior în careul oltean, dar apărătorii alb-albaștrilor reușesc să respingă. Faza continuă și balonul ajunge la Cernat, al cărui șut din afara careului nu prinde spațiul porții lui Bălgrădean.
  • 41 | Faze meci
    Craiova se apără disciplinat și a cedat inițiativa Oțelului pe acest final de repriză, dar elevii lui Florin Marin nu găsesc culoare către poarta lui Bălgrădean.
  • 37 | Faze meciOțelul
    Florin Cernat șutează pe lângă poartă dintr-o lovitură liberă de la circa 25 de metri, lateral dreapta.
  • 35 | OcaziiOțelul
    Ocazie pentru Craiova! Bawab l-a deschis foarte bine în careu pe Băluță, care a centrat în fața porții, pentru Nuno Rocha, dar acesta nu a sărit destul pentru a putea trimite în poarta lui Hotoboc, care fusese depășit de minge.
  • 30 | Faze meci
    Jocul rămâne echilibrat, poate cu un plus pentru Craiova, care pare mai tăioasă, atunci când are mingea.
  • 24 | OcaziiOțelul
    Ocazie pentru Craiova! Mateiu a reluat cu capul o centrare venită din lovitura liberă obținută de Bawab, dar a trimis cu puțin peste poarta gazdelor.
  • 23 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Solomou, după faultul asupra lui Bawab.
  • 23 | Faze meciOțelul
    Acțiune bună a Craiovei, cu Nuno Rocha angajat cu o minge lungă, dar internaționalul din Insulele Capului Verde i-a pasat prea tare lui Bawab, care a prins balonul abia în tușă, unde a fost faultat.
  • 19 | Faze meciOțelul
    Un prim șut spre poarta Oțelului, trimis de Vătăjelu, dintr-o lovitură liberă, dar mingea trece peste transversala lui Hotoboc.
  • 16 | Faze meciOțelul
    Oțelul petrece minute bune în jumătatea de teren a oltenilor. Gazdele au mai avut un corner, apoi o altă centrare în careul craiovean, dar Bălgrădean a prins cu siguranță de fiecare dată.
  • 14 | Faze meciOțelul
    Cernat șutează de la distanță, dar nu lovește mingea ideal și trimite slab, alături de poarta lui Bălgrădean.
  • 13 | Faze meciOțelul
    Bălgrădean greșește la o centrare din unghi trimisă de Dan Popescu și scapă mingea în corner. Prima lovitură de colț a partidei.
  • 11 | Cartonaşe Galbene
    Primul cartonaș galben al meciului este încasat de Hamroun, pentru un fault din spate.
  • 9 | Faze meciOțelul
    Brandan centrează dintr-o lovitură liberă de pe dreapta, dar apărarea gălățeană rezistă și respinge din careu. Craiovenii rămân în jumătatea de teren a gazdelor.
  • 5 | Faze meci
    Început echilibrat la Galați. Niciuna dintre cele două echipe nu a pătruns în careul advers, jocul fiind destul de fragmentat la mijlocul terenului, în aceste prime minute.
    Fluier de start al meciului dintre Oțelul Galați și CS Universitatea Craiova, primul al zilei de sâmbătă în etapa a 24-a a Ligii 1. Înaintea loviturii de începere, s-a ținut un moment de reculegere în memoria fostului arbitru Nicolae Rainea.
Emil SăndoiCS U Craiova

VIDEO Oțelul - Craiova 0-1. Oltenii au ajuns la 18 meciuri fără înfrângere! Gazdele, aproape de liga a doua!

CSU Craiova este de neoprit în Liga 1. Oltenii au reuşit al treilea succes în acest retur, pe terenul Oţelului, echipă ajunsă la nouă meciuri fără victorie. Mateiu a avut prima ocazie a partidei, însă mijlocaşul oltenilor a reluat peste din centrul careului.

Gazdele au fost periculoase abia la reluare, atunci când Bălgrădean a scos şutul lui Cernat. CSU Craiova a deschis scorul în minutul 57. Băluţă i-a pasat lui Bawab, iar iordanianul l-a învins pe Hotoboc cu al cincilea său gol stagional.

Băluţă putea dubla avantajul oaspeţilor, dar şutul său a ocolit de puţin colţul lung. Gălăţenii s-au zbătut în zadar pe final. Hamroun l-a evidenţiat în minutul 81 pe Bălgrădean, care s-a opus la aceeaşi fază şi şutului trimis de Cernat.

Victorie cu 1-0 pentru CSU Craiova, aflată la al 18-lea meci consecutiv fără înfrângere în campionat. De partea cealaltă, gălăţenii rămân pe penultimul loc, cu şanse mici de a se salva de la retrogradare.

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după...

ilie3

Video FCSB este noua campioană a României...

fcsb 2

Video&Foto Un fotbalist de la CFR a intrat pe...

Screenshot 2024-04-28 at 20.00.07

Ange Postecoglou și-a făcut ”praf”...

Manchester City v Tottenham Hotspur - Premier League

• 06:15 Digi Gol
  • FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC CFR 1907 CLUJ, CUPA ROMANIEI BETANO - SEFRTURI DE FINALA (02.04.2024)

FOTBAL: Corvinul Hunedoara - CSC Șelimbăr, ora 15:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• grozav

FOTBAL: Petrolul - FC Botoșani, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• radu-naum

• FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-RAPID BUCURESTI, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (30.03.2024)

FOTBAL: Rapid - Universitatea Craiova, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Italian Soccer Serie A Match - Cagliari Calcio Vs US Salernitana, Cagliari, Italy - 09 Mar 2024

FOTBAL: Genoa - Cagliari, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 3

• Valencia CF v FC Barcelona - LaLiga Santander

FOTBAL: Barcelona - Valencia, ora 22:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Promovare! Vor juca din nou în prima ligă, la 8 ani de când au marcat întreaga lume a fotbalului

promovare

S-a aflat de ce Parma l-a exclus din lot pe Dennis Man! Anunțul făcut în Italia

man

Foto Mihai Stoica, umplut de sânge la Arena Națională, după ce FCSB a câștigat titlul!

mm-stoica2

Exclusiv Semnează cu FCSB! Gigi Becali a dat ordinul la pauza meciului cu Farul: ”I-am dat telefon lui Meme. E cel mai bun”