Grecu vede cartonașul galben.
  • 90+2 | Schimbări
    Iese Țucudean intră Ramiro Costa.
  • 90 | Ocazii
    Laurențiu Buș scapă singur cu Stanca, intră în careu, șutează pe jos, dar portarul Pandurilor reușește să blocheze.
  • 87 | Ocazii
    Buș scapă în dreapta, îi pasează lui Ciolacu, acesta întârzie șutul în poziție favorabilă, și Mrzljak respinge în corner.
  • 82 | Cartonaşe Galbene
    Săpunaru e avertizat pentru un fault asupra lui Țucudean.
  • 81 | Schimbări
    Iese Vasiljevic, intră Mrzljak.
  • 80 | Goluri
    GOOOOOL ASA! GOOOOOL BALAUR! Corner de pe dreapta, Balaur reia cu capul și egalează. Pandurii - ASA 3-3!
  • 77 | Ocazii
    Voiculeț șuteazăd e la 22 de metri, Stanca respinge cu mare dificultate.
  • 76 | Ocazii
    Țucudean șutează de la marginea careului, din vole, dar mingea e deviată și se duce puâin peste.
  • 75 | Schimbări
    Iese Brandan și intră Ciolacu, la oaspeți.
  • 73 | Cartonaşe Galbene
    Marius Constantin e avertizat pentru proteste.
  • 65 | Goluri
    GOOOOOOL ASA! GOOOOOOL GOROBSOV. Lovitură liberă de la 20 de metri, ușor lateral dreapta, Gorobsov execută impecabil și marchează. Pandurii - ASA 3-2.
  • 56 | Cartonaşe Galbene
    Și Răduț vede cartonașul galben, după un fault asupra lui Gabi Matei.
  • 55 | Cartonaşe Galbene
    Brandan e avertizat și el după un fault asupra lui Ungurușan.
  • 53 | Cartonaşe Galbene
    Pîrvulescu e avertizat după un fault asupra lui Droppa.
  • 50 | Goluri
    GOOOOOOL PANDURII! GOOOOOOL ANTAL! Gabi Matei greșește o respingere, Hora intercetează, apoi îi pasează lui Antal care scapă singur cu Stancioiu și marchează. Pandurii - ASA 3-1.
  • 38 | Goluri
    GOOOOOOOL PANDURII! GOOOOOOL ANTAL! Ungurușan centrează de pe dreapta, Balauru dă pe lângă minge, Matei încearcă să degajeze, dar trimite în fața porții, de unde Antal marchează simplu. Pandurii - ASA 2-1.
  • 32 | Ocazii
    Săpunaru șutează violent de la peste 30 de metri, Stăncioiu are probleme și respinge greșit, paralel cu linia porții, dar are și noroc, odată pentru că balonul nu intră în plasă, apoi pentru că Hora ajunge prea târziu la el pentru a marca.
  • 28 | Ocazii
    Răduț intră în careu din stânga, șutează, dar Stăncioiu reține în doi timpi.
  • 27 | Ocazii
    Pandurii marchează, dar golul e anulat corect pentru o poziție de off-side la Vasco.
  • 26 | Ocazii
    Hora scapă spre carul oaspeților, talonat de Marius Constantin și alege să șuteze cu dreptul, din alergare, mingea fiind deviată și trecând puțin pe lângă poartă.
  • 19 | Goluri
    GOOOOOOOL ASA! GOOOOOOL VOICULEȚ! Brandan dă o pasă cu călcâiul, surprinzătoare pentru adversari, Voiculeț scapă singur în stânga, intră în careu și trimite cu stângul, la colțul lung, egalând. Pandurii - ASA 1-1.
  • 10 | Goluri
    GOOOOOOL PANDURII! GOOOOOOL HORA! Săpunaru trimite o pasă printre, în dreapta, spre Antal, acesta pătrunde, pasează în centrul careului, în fața porții, unde Hora, singur, reia în plasa porții lui Stăncioiu. Pandurii - ASA 1-0.

Pandurii - ASA Tg. Mureș 3-3. Dublă Antal, oaspeții au revenit de la 1-3

Pandurii şi ASA şi-au împărţit punctele în cea mai spectaculoasă partidă din etapa a şasea a play-off-ului. Gorjenii au condus cu 3-1 la Severin, dar meciul s-a terminat egal.

Gazdele au avut nevoie de zece minute pentru a deschide scorul. Hora a profitat de centrarea bună a lui Antal și a ajuns la cota 17 în acest sezon. Oaspeţii au egalat repede, prin Voiculeţ, care a primit o pasă senzaţională de la Brandan. Săpunaru a încercat un şut de la distanţă, la care Stăncioiu a avut probleme, dar mingea a ieşit înainte ca Hora să ajungă să şuteze.

Gorjenii au intrat cu avantaj la pauză. Balauru şi Gabi Matei au greşit la faza creata de Unguruşan, iar Antal a marcat pentru 2-1. Gazdele au făcut 3-1 la începutul reprizei a doua, după o noua respingere greşită a lui Matei. Antal şi-a trecut în cont dubla.

Gorobsov a redus din diferenţă după ce a executat foarte bine o lovitură liberă. Cu zece minute înainte de final, oaspeţii au reusit egalarea: Balaur a trimis în plasă cu capul după un corner. S-a terminat 3-3, deşi oaspeţii au ratat incredibil în ultimele minute.

Exclusiv ”A semnat”. Dan Șucu și Victor...

FOTBAL:ROMANIA-MUNTENEGRU, LIGA NATIUNILOR (14.06.2022)