grozav
Video ”Sunt liber la vară”. Gicu Grozav a făcut anunțul, după Petrolul - UTA 1-1
profimedia-0364049754
Constantin Budescu și aventurile eșuate din finalul carierei! A fost dat afară de 3 dintre ultimele sale 4 cluburi
FOTBAL:CFR CLUJ-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (15.04.2023)
Live Video&Text CFR Cluj - Sepsi 1-1, ACUM, pe Digi Sport 1. Covăsnenii au încasat două cartonașe roșii!

• 88 | OcaziiPetrolul
    Ocazie pentru Petrolul! Fundașul oaspeților, Andrei Cordoș, a avut o intervenție salvatoare în careul de 6 metri în fața lui Tamuz, care aștepta într-o poziție ideală o centrare venită de pe dreapta
  • 87 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru portarul portarul oaspeților, Gliwa, care a întârziat repunerea mingii în joc la un aut de poartă.
  • 82 | Faze meciPetrolul
    Șut cu stângul trimis de Buleică, reținut de Pecanha de lângă bară.
  • 79 | OcaziiPetrolul
    Ocazie mare pentru Petrolul! Kronaveter a fost aproape de un gol de senzație, cu o reluare din prima, din interiorul careului, la capătul unei centrări lungi, de pe dreapta, dar portarul Gliwa a respins excelent mingea din drumul către vinclu.
  • 75 | Schimbări
    Ultima schimbare la Petrolul: iese Teixeira și intră Pastorini. Teixeira este fluierat la scenă deschisă de fanii petroliști, în momentul schimbării.
  • 74 | Faze meciPetrolul
    Tamuz reia cu capul o centrare venită de pe dreapta, dar nu îi iese execuția și trimite cu mult peste poartă.
  • 72 | Schimbări
    Schimbare la Pandurii: iese Roman și intră Matulevicius.
  • 67 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Geraldo, căpitanul Petrolului, după o intrare tare asupra lui Mrzljak, la mijlocul terenului. Și fundașul central al ploieștenilor va fi suspendat la meciul cu Steaua.
  • 65 | Faze meciPetrolul
    Tamuz pătrunde în careu pe dreapta, dar șutul său, care se voia la colțul lung, a trecut paralel cu linia porții.
  • 63 | Schimbări
    Prima schimbare la Pandurii: iese Nicoară și intră Buleică.
  • 62 | OcaziiPetrolul
    Ocazie mare pentru Petrolul! Teixeira a șutat frumos, de la peste 20 de metri, după ce Tchite a executat scurt lovitura liberă. Portarul Gliwa a respins cu greu, în față, dar Alexandru Coman, care a urmărit foarte bine, a lovit mingea greșit, cu stângul și nu a nimerit poarta din numai câțiva metri.
  • 61 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben și pentru Filipe Teixeira, care a executat o lovitură liberă înaintea fluierului arbitrului. Portughezul va fi suspendat la meciul următor, cel cu Steaua.
  • 59 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Tchite, care l-a faultat pe Mrzljak.
  • 57 | Faze meciPetrolul
    Oaspeții protestează la un offside dictat la Mihai Roman, la 40 de metri de poarta Petrolului, la o fază în care atacantul ar fi scăpat singur cu portarul.
  • 56 | Schimbări
    A doua schimbare la Petrolul: iese Marinescu și intră Kronaveter.
  • 52 | Faze meciPetrolul
    Laurențiu Marinescu șutează pe poartă de la mare distanță, dar destul de slab și Gliwa nu are probleme de această dată.
  • 47 | Faze meciPetrolul
    Răduț încearcă să îl lanseze pe Roman cu o pasă printre fundașii petroliști, dar Geraldo reușește, la rândul său, un tackling perfect la 30 de metri de poartă. Dacă portughezul nu bloca pasa, atacantul oaspeților ar fi scăpat singur cu portarul.
  • 46 | Faze meciPetrolul
    Tchite a primit în careu, dar nu a apucat să șuteze, fiindcă a fost deposedat de Momcilovic, cu un tackling frumos.
    Începutul reprizei secunde.
    Pauză la Ploiești acolo unde gazdele de la Petrolul sunt conduse cu 0-1 de Pandurii.
  • 44 | Faze meciPetrolul
    Momente bune pentru Petrolul, care presează în preajma careului echipei oaspete, dar fără a reuși să pună în pericol cu adevărat poarta lui Gliwa .
  • 40 | Schimbări
    Prima schimbare a meciului este efectuată de Petrolul: iese Astafei și intră Alexandru Coman.
  • 35 | Faze meciPetrolul
    Nicoară primește liber în flancul stâng, preia și pătrunde în viteză în careu, dar nu trimite ideal din alergare și șutul său cu stângul trece pe lângă colțul scurt al porții petroliste.
  • 33 | Faze meciPetrolul
    Un nou șut al lui Astafei, din colțul drept al careului celor de la Pandurii, dar ratează execuția și trimite la mare distanță de poartă.
  • 28 | OcaziiPetrolul
    Ocazie mare pentru Petrolul! Geraldo Alves a reluat cu capul o centrare venită dintr-un corner de pe dreapta, dar a trimis cu pământul și mingtea a trecut la numai câțiva centimetri peste poarta lui Gliwa, care nu avea reacție.
  • 24 | Faze meciPetrolul
    Astafei șutează de la distanță, iar mingea îi pune probleme portarului Gliwa, din pricina gazonului ud. Goalkeeper-ul reușește să rețină.
  • 21 | OcaziiPetrolul
    Șansă de gol și pentru Petrolul! Peteleu a interceptat o minge respinsă de apărătorii gorjeni și i-a pasat ideal lui Tchite, în careu, dar portarul Gliwa a prins șutul din prima trimis cu latul de atacantul belgian.
  • 19 | OcaziiPetrolul
    Ocazie pentru Pandurii! Răduț a urcat pe centru cu mingea la picior și i-a pasat lui Nicoară, în preajma careului ploieștean, dar șutul acestuia a fost deviat și a trecut cu puțin peste poarta lui Pecanha, căzând pe plasă. Corner pentru oaspeți.
  • 18 | Faze meciPetrolul
    Nicoară îi așează mingea pentru șut lui Elton, care trage din prima, de la peste 20 de metri, dar cu mult peste poarta petrolistă.
  • 15 | Faze meciPetrolul
    Acesta este cel de-al treilea gol marcat de Momcilovic în acest sezon de Liga 1. În stagiunea trecută a punctat de 4 ori, tot în tricoul Pandurilor.
  • 14 | Goluri
    GOOOOL Pandurii! Momcilovic deschide scorul pentru oaspeți pe terenul Petrolului. Oaspeții au executat rapid o lovitură liberă din jumătatea ploieștenilor, iar mingea s-a dus în dreapta, la Mihai Roman. Acesta a centrat lung, la bara a doua, pentru urcarea lui Momcilovic, căruia i-a ieșit foarte bine o execuție din alunecare și a punctat la colțul scurt. Portarul Pecanha a atins mingea, dar nu a reușit să evite golul.
  • 10 | Faze meciPetrolul
    Șut slab trimis de Teixeira, din afara careului, la capătul unei acțiuni a lui Tamuz, în flancul stâng
  • 8 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben și pentru Astafei, pentru un fault asupra lui Vasiljevic
  • 7 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Mihai Răduț, care nu l-a lăast pe Teixeira să execute o lovitură liberă de la peste 40 de metri distanță de poarta Pandurilor
  • 6 | Faze meciPetrolul
    După începutul avântat al gazdelor, gorjenii petrec minute bune în jumătatea de teren a Petrolului, pasând în preajma careului, în căutarea unor culoare către poarta lui Pecanha
  • 2 | OcaziiPetrolul
    Ocazie pentru Petrolul! Tchite a fost la un pas să profite de o gafă a portarului Gliwa, care a preluat chiar în fața lui o pasă primită din partea unui coechipier. Atacantul belgian a intrat prin alunecare asupra goalkeeper-ului, dar a trimis mingea alături de poartă.
  • 1 | Faze meciPetrolul
    Petrolul are primul șut pe poartă, în primele 26 de secunde ale meciului. Filip a tras de la mare distanță, dar pe direcția portarului Gliwa, care a fost atent și a prins în doi timpi.
    Fluier de start al meciului dintre Petrolul și Pandurii, ultimul din etapa a 24-a în Liga 1. În tribune sunt circa 4.000 de spectatori.
Edi IordănescuPandurii

VIDEO Petrolul - Pandurii 0-1. A treia înfrângere la rând pe teren propriu!

Etapa a 24-a din Liga 1 s-a încheiat cu înfrângerea suferită pe teren propriu de Petrolul, 0-1 cu Pandurii Târgu Jiu. A fost al treilea meci consecutiv pe "Ilie Oană" pe care prahovenii îl pierd, iar tensiunea crește la formația "lupilor galbeni".

Unicul gol al partidei a fost marcat de Marko Momcilovic (14), singurul jucător care a fost integralist în toate cele 24 de etape disputate până acum.

Gazdele puteau deschide scorul după nici două minute, dar Tchite - titular pentru prima oară în Liga 1 - nu a putut profita de gafa portarului Gliwa. În ciuda începutului bun, ploieștenii au cedat inițiativa, iar Momcilovic a punctat din centrarea excelentă a lui Mihai Roman (14), după o lovitură liberă executată rapid, care i-a luat prin surprindere pe "lupi". Gorjenii puteau să-și dubleze avantajul 5 minute mai târziu, dar șutul lui Nicoară a fost deviat în corner.

La poarta cealaltă, Peteleu i-a pasat excelent lui Tchite, dar atacantul belgian nu a profitat de situația de unu la unu cu portarul Pandurilor (21). Până la pauză, Petrolul a mai ratat o ocazie imensă, la lovitura de cap a lui Geraldo, care a trecut la numai câțiva centimetri peste poartă (28).

În minutul 62, șutul lui Teixeira a fost respins de Gliwa până la Alexandru Coman (intrat în minutul 40, în locul lui Astafei), dar acesta a ratat incredibil, ratând șutul cu piciorul stâng. Portarul gorjenilor, aflat într-o zi mare, și-a echipa din nou, în minutul 79, la șutul frumos trimis de Kronaveter - intrat în repriza secundă.

S-a terminat 1-0 pentru Pandurii, care a urcat pe locul al 9-lea în Liga 1, după prima victorie obținută de gorjeni pe terenul Petrolului. Prahovenii rămân pe podium, dar distanța față de ASA Tg. Mureș s-a mărit la 6 puncte.

PROGRAMUL TV COMPLET AL CANALELOR Digi Sport

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după...

ilie3

Video FCSB este noua campioană a României...

fcsb 2

Video Scandal după Dinamo - Voluntari: ”Mâine...

Exclusiv Ion Crăciunescu a dat verdictul, după...

MEDIA: Fotbal Club, ora 23:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL: FC SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - FC CFR 1907 CLUJ SA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (29.03.2024)

FOTBAL: CFR Cluj - Sepsi, ora 21:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL: ACSM POLITEHNICA IASI - AFC UTA ARAD, SUPERLIGA SUPERBET (08.12.2023)

FOTBAL: Poli Iași - UTA, ora 18:15, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Manchester United v Tottenham Hotspur - Premier League - Old Trafford

FOTBAL: Tottenham - Arsenal, ora 16:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-OTELUL GALATI, SUPERLIGA SUPERBET (18.02.2024)

FOTBAL: Oțelul - Hermannstadt, ora 13:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Logo Liga 2 / Foto: FRF.ro

FOTBAL: Gloria Buzău - Mioveni, ora 11:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Promovare! Vor juca din nou în prima ligă, la 8 ani de când au marcat întreaga lume a fotbalului