jair
E gata să plece din Superliga și negociază cu o echipă din Liga 3
hanca
Video Acuzații de blat în SuperLiga! Dinamoviștii au răbufnit: ”Corect meci, nu?”

Poli Timișoara Poli Timișoara
    Final de meci! Petrolul şi Poli Timişoara au remizat, scor 1-1, în ultimul meci al turului sezonului regulat din  Liga 1.
  • 87 | Schimbări
    Ultima modificare la oaspeţi. Curtean a intrat în locul lui Artean.
  • 85 | OcaziiPetrolul
    Ocazie Poli! Timişorenii au avut o şansă uriaşă de a reveni în avantaj, dar Pecanha s-a opus de două ori providenţial, la şuturile lui Sarmov şi Elek. Oaspeţii au cerut gol la a doua intervenţie a portarului brazilian, dar Alexndru Tudor a lăsat jocul să continue.
  • 84 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben şi pentru Goga.
  • 81 | Schimbări
    O nouă modificare la Poli. Ovidiu Popescu a intrat în locul lui Bărbuţ.
  • 76 | OcaziiPetrolul
    Ocazie Petrolul! Zoubir a centrat foarte bine de pe partea stângă, dar Velasco, luft, şi Bucşa, şut pe lângă poartă, nu au putut înscrie.
  • 73 | Schimbări
    O nouă modificare la gazde. Milinceanu a intrat în locul lui Lemnaru.
  • 72 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOL Petrolul, 1-1! Gazdele au reuşit să egaleze rapid, printr-un alt spaniol, Velasco, abia intrat pe teren. Mijlocaşul prahovenilor a înscris din interiorul careului, după o fază confuză.
  • 69 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOL, 1-0 Poli! Llorente a tras superb la colţul lung, de la aproximativ 20 de metri, uşor lateral dreapta, plonjonul lui Pecanha fiind inutil.
  • 61 | Schimbări
    Schimbare şi la gazde. A ieşit Nepomuceno şi a intrat Velasco.
  • 60 | Schimbări
    Schimbare la Poli. Belu i-a luat locul lui Melinte.
  • 58 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Bărbuţ.
  • 57 | Cartonaşe Galbene
    Zoubir a cerut un penalty şi a primit cartonaşul galben pentru simulare. Reluările au arătat că a existat contact între jucătorul Petrolului şi apărătorul oaspeţilor.
  • 56 | OcaziiPetrolul
    Ocazie Poli! Llorente a tras senzaţional de la distanţă, dar a avut ghinion, mingea lovind transversala porţii lui Pecanha.
  • 51 | OcaziiPetrolul
    Ocazie Petrolul! Benga putea deschide scorul pentru gazde, dar mingea pe care a trimis-o cu capul din câţiva metri, după o centrare foarte bună a lui Nepomuceno, a trecut peste poartă.
  • 45+2 | Final repriza 1
    Pauză la Ploieşti! Petrolul şi Poli Timişoara sunt la egalitate, scor 0-0, după o primă repriză fără foarte multe evenimente.
  • 45+2 | Faze meciPetrolul
    Nepomuceno a tras de la marginea careului, dar pe centrul porţii, iar Kirschstein a prins uşor.
  • 45+1 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Beţa, după un fault dur asupra lui Bărbuţ.
  • 23 | OcaziiPetrolul
    Ocazie Poli! Goga a pătruns foarte bine pe partea stângă, a întors inteligent pentru Bărbuţ, dar acesta din urmă a finalizat slab, mult pe lângă poarta lui Pecanha.
  • 18 | Faze meciPetrolul
    Marinescu a tras cu pământul de la distanţă, dar Kirschstein a fost atent şi a reuşit să prindă fără probleme.
  • 14 | Faze meciPetrolul
    O nouă oportunitate pentru ploieşteni. Zoubir a trimis o şut-centrare de pe partea stângă, dar Kirschstein a reuşit să respingă.
  • 10 | Faze meciPetrolul
    O primă şansă pentru gazde, dar apărarea timişorenilor a reuşit să respingă şutul lui Nepomuceno.
Florin MarinPoli Timișoara

VIDEO Petrolul Ploiești - Poli Timișoara 1-1. Florin Marin, neînvins de şapte meciuri

Remiză între Petrolul şi Poli Timişoara, în ultimul meci al turului Ligii 1. Doi spanioli au marcat în duelul de pe Ilie Oană, încheiat cu scorul de 1-1.

Nepomuceno putea deschide scorul în minutul 10, dar Scutaru a blocat şutul mijlocaşului din Curaçao. Centrarea lui Zoubir a fost deviată apoi de Melinte, însă faza nu i-a pus probleme lui Kirschstein.

Poli a răspuns prin bara lui Artean, din minutul 56. Un minut mai târziu, Zoubir a căzut în careu în duel cu Melinte, dar Alexandru Tudor nu a acordat penalty, ci simulare şi galben.

Bănăţenii au deschis scorul cu super execuţia spaniolului Llorente, spre satisfacţia fostului antrenor Dan Alexa. Egalarea a venit de la alt iberic. La 11 minute după ce a intrat pe teren, Velasco a profitat de o neatenţie în careul lui Poli şi a marcat.

Bucşa a şutat apoi pe lângă de la distanţă, iar Pecanha a sărit din bară în bară la şuturile lui Sarmov şi Elek, fază la care bănăţenii au cerut gol.

Petrolul - Poli Timişoara s-a încheiat 1-1. Pentru ploieşteni a fost al şaselea egal din acest sezon, în timp ce Poli are cinci remize în 13 etape.

Timişoara a încheiat turul pe locul 9, cu 14 puncte. Petrolul are 3 puncte şi este ultima în clasament.

Foto Radu Drăgușin nu se mai ferește! Cum a...

dragu

Exclusiv ”Dacă-l luați pe Prunea, v-am...

florin prunea

Dan Petrescu nu s-a abținut și a făcut...

dampe

Video CFR Cluj - Rapid 3-2. Victorie pentru...

Superliga Stage 25: CFR 1907 CLUJ vs RAPID BUCURESTI Romania Superliga stage 25: CFR 1907 CLUJ vs. FC RAPID BUCURESTI, d

• 21:45 LIVE Digi Sport Special
  • FOTBAL: AFC HERMANNSTADT SIBIU - ACSM POLETEHNICA IASI, SUPERLIGA SUPERBET (24.11.2023)

FOTBAL: FC Hermannstadt – Poli Iași, ora 15:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - AFC UTA ARAD, SUPERLIGA SUPERBET (29.10.2023)

FOTBAL: UTA Arad – FCU Craiova 1948, ora 18:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Digi Sport Special, ora 20:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:FCSB-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (7.04.2024)

FOTBAL: Universitatea Craiova - FCSB, ora 21:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Italy: Serie a football match SSC Napoli vs Inter SSC Napoli Victor Osimhen , Khvicha Kvaratskhelia (ssc Napoli) during

FOTBAL: Udinese - Napoli, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 3

• Coventry City v Manchester United - Emirates FA Cup - Semi Final - Wembley

FOTBAL: Crystal Palace - Manchester United, ora 22:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

O actriță celebră din SUA a văzut un român și a izbucnit imediat în râs. Ce a urmat

Sony Pictures' "Spider-Man: No Way Home" Los Angeles Premiere - Red Carpet

A văzut cum a apărut în public la Miami și a întrebat-o direct: ”Ești bolnavă?”. Răspunsul dat imediat de model