Exclusiv "O să mergi să dai cu târnăcopul". Cum a fost Marius Lăcătuș la un pas să-și rateze cariera de fotbalist
Screenshot 2024-03-27 at 22.55.24
Comunicat dur al CSA Steaua! ”Nu puteți nega realitatea. Să ia măsuri cât se poate de rapid”
Gigi Becali
Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”

SteauaSteaua
1 - 1
PanduriiPandurii
25 octombrie 2015
Steaua Steaua
Pandurii Pandurii
    FINAL. Steaua - Pandurii 1-1. Gorjenii au avut și o bară în momentul în care aveau avantaj pe tabelă
  • 90+2 | OcaziiSteaua
    OCAZIE STEAUA! Kharja i-a pasat lui Hamroun, marocanul a făcut o preluare apoi i-a pasat în careu, pe culoar, lui Chipciu iar mijlocașul a șutat din alunecare direct în brațele lui Mingote
  • 90+2 | Cartonaşe Galbene
    HAMROUN pentru un fault asupra lui Droppa
  • 86 | Goluri

GOOOOOL STEAUA: 1-1, MUNIRU. Mijlocașul, care a scăpat foarte bine de marcajul lui Vasco, a egalat cu o deviere simplă din careul mic, după o lovitură liberă executată de Hamroun de la peste 40 de metri

• 85 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE LA PANDURII. A ieșit Răduț, a intrat GRECU
  • 84 | OcaziiSteaua
    OCAZIE PANDURII! Răduț a executat o lovitură liberă, de la aproximativ 25 de metri, dar pe direcția lui Niță, care a reținut.
  • 83 | Cartonaşe Galbene
    WELLINGTON pentru un fault asupra lui Toșca
  • 82 | OcaziiSteaua
    OCAZIE STEAUA! Hamroun a executat un corner de pe stânga, mingea a fost deviată, după care Momcilovic a încercat să respingă, dar a fost la un pas de autogol
  • 77 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE LA PANDURII. A ieșit Hora, a intrat WELLINGTON
  • 76 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE LA STEAUA. A ieșit Filip, a intrat MUNIRU
  • 76 | OcaziiSteaua
    BARĂ PANDURII! Hora a scăpat singur spre poarta lui Niță, a intrat în careu după care a șutat cu stângul. Mingea a lovit bara din dreapta lui Niță, după care a trecut prin spatele portarului și a revenit în teren.
  • 75 | OcaziiSteaua
    Adi Popa, bine deschis în careu de Kharja, a șutat din prima, dar nu l-a învins pe Mingote
  • 68 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE PANDURII. A ieșit Nicoară, a intrat CIUCUR
  • 68 | OcaziiSteaua
    OCAZIE PANDURII! Ungurușan a centrat de pe dreapta, Toșca a respins greșit cu capul și Droppa a reluat cam de la 11 metri, pe colțul lung, puțin pe lângă bara porții lui Niță
  • 66 | OcaziiSteaua
    STEAUA A EXPEDIAT PRIMUL ȘUT PE SPAȚIUL PORȚII. Tade a tras la poartă, dar Mingote a reținut.
  • 55 | OcaziiSteaua
    Varela a reluat cu capul, de lângă Săpunaru, din interiorul careului, după o lovitură liberă executată de pe dreapta de Hamroun, dar mingea s-a dus pe lângă bara din stânga lui Mingote
  • 54 | Cartonaşe Galbene
    SĂPUNARU pentru un fault asupra lui Hamroun
  • 51 | OcaziiSteaua
    OCAZIE PANDURII! Răduț a executat o lovitură liberă, direct pe poartă, chiar dacă era în unghi, lateral stânga, dar Niță, atent, a respins cu prețul unei ciocniri de bara porții.
    A început repriza a doua
  • 45+2 | Final repriza 1
    PAUZĂ
  • 45+1 | Cartonaşe Galbene
    KHARJA pentru un fault asupra lui Hora
  • 38 | Faze meciSteaua
    Nistor a încercat să-l surprindă pe Niță cu un șut de la distanță, dar n-a cadrat și a trimis pe lângă
  • 35 | Faze meciSteaua
    Hamroun a șutat de la marginea careului, puțin peste transversală.
  • 34 | Faze meciSteaua
    Săpunaru a reluat cu latul, din interiorul careului, dar pe lângă poarta lui Niță.
  • 23 | Cartonaşe Galbene
    UNGURUȘAN pentru un fault comis asupra lui Adi Popa
    ALCENAT pentru un fault asupra lui Răduț
  • 17 | Faze meciSteaua
    Guilherme a fost la un pas de o accidentare gravă. Săpunaru a dat o pasă lungă, de peste 40 de metri, în diagonală, fundașul stânga a încercat să respingă, dar s-a lovit de Hamroun, care, la rându-i, a urmărit mingea. Brazilianul a căzut exact pe bărbie
  • 14 | Faze meciSteaua
    Chipciu a primit o pasă pe culoar de la Kharja în careul gorjenilor, dar nu a ajuns la balon, care a fost reținut de Mingote. În urma acestui duel, mijlocașul Stelei l-a faultat pe portar iar Tudor a acordat fault în atac.
  • 8 | OcaziiSteaua
    Hamroun a plecat pe stânga, s-a apropiat de linia de corner, a centrat în careu, Stanciu a încercat o reluare din voleu, dar a ratat lovitura, mingea a ajuns la Chipciu, care a șutat dar balonul a fost deviat în corner.
  • 5 | Goluri
    GOOOOOL PANDURII: 0-1, RĂDUȚ. Fază spectacol a gorjenilor. Ungurușan i-a pasat lui Nicoară, acesta a pasat cu Nistor, a reprimit, după care i-a pasat lui Răduț, care, singur, din 10 metri, a finalizat în stânga lui Niță. Apărarea roș-albaștrilor nu a avut nicio reacție
  • 3 | OcaziiSteaua
    OCAZIE PANDURII! Gorjenii au inițiat un contraatac, Nicoară a plecat pe stânga, după care a centrat în fața porții dar Ungurușan a ratat ținta
    A început partida. Lovitura de start le-a aparținut celor de la Steaua. Până în acest moment, 10 victorii ale Stelei, opt rezultate de egalitate și trei victorii ale gorjenilor
Edward IordănescuPandurii

VIDEO Steaua - Pandurii 1-1. Gorjenii au marcat un super-gol și au avut și o bară. Mare ratare Chipciu pe final

”Pandurii” lui Edward Iordănescu au luat tare Steaua, pe ”Arena Națională”, în meciul din etapa a 15-a. Prima ocazie a gorjenilor a venit după doar trei minute, după ce Unguruşan nu a profitat de centrarea lui Nicoară.

Două minute mai târziu, apărarea ros-albastră a fost făcută șah-mat de către trioul Unguruşan - Nicoară - Nistor, iar Răduţ a primit pasa perfectă pentru a deschide scorul.

”I-am lăsat să marcheze un gol rapid şi în fotbal, când iei gol devreme, îţi e greu să îţi mai faci jocul”, a spus Muniru, la microfonul Digi Sport, la finalul partidei.

Fără reacție în prima repriză, campioana a tras primul șut pe poartă abia în minutul 66 prin rezerva Tade. În celălalt careu, Niță a avut noroc la pătrunderea lui Hora, care a nimerit doar bara.

”Chiar dacă, pe final, cu puțin noroc, puteam să câștigăm, la fel de bine, la cum am jucat 80 de minute, puteam pierde la scor”, a spus și Adi Popa.

Steaua a arătat cu totul altfel în ultimele zece minute. Momcilovic a fost aproape de autogol după un corner executat de Hamroun. Algerianul a bătut şi lovitura liberă după care Sulley Muniru a marcat golul egalizator. Gazdele puteau chiar să câştige în prelungiri, dar Chipciu a fost blocat in extremis de Mingote.

S-a terminat 1-1, iar cele două echipe rămân la egalitate de puncte, 27, la 3 distanță de liderul Ligii 1, Astra.

Steaua joacă în runda viitoare a Ligii 1 în deplasare la CFR, iar Pandurii are meci la Severin, cu Voluntari.

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Video FC Botoșani - Dinamo 2-1. Thriller în...

FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)

Exclusiv Ilie Dumitrescu nu a avut dubiu, după...

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...