FINAL DE MECI. U CLUJ s-a impus la limită în fața celor de la CFR Cluj
    A DOUA SCHIMBARE LA CFR. A ieșit Păun, a intrat CARTER
  • 87 | Cartonaşe Galbene
    MORAR pentru că și-a scos tricoul
  • 87 | Goluri
    GOOOOOL U CLUJ: 1-0, MORAR. Bambara i-a dat o pasă, de peste 30 de metri, lui Morar, scăpat pe stânga, acesta din urmă a trecut de Jakolis, după care din cros a finalizat la colțul lung.
  • 85 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE LA U CLUJ. A ieșit Gravenberch, a intrat LEMNARU
  • 82 | OcaziiUniversitatea Cluj
    Deac a executat, din nou, o lovitură liberă de la marginea careului de 16 metri. De data aceasta a șutat pe jos, la nivelul gazonului, dar Veselovsky a fost atent.
  • 81 | Cartonaşe Galbene
    BAMBARA pentru o ”forfecare” la Tiago Lopes
  • 74 | Cartonaşe Galbene
    VIVEIROS, pentru ținerea evidentă și exagerată prin care a curmat acțiunea lui Petrucci, care a cedat și l-a lovit
  • 74 | Cartonaşe Roşii
    CFR CLUJ, în 10! PETRUCII A FOST ELIMINAT! Mijlocașul a încasat direct cartonașul roșu, după ce a ripostat în urma unei țineri a lui Nuno Viveiros, lovindu-l cu piciorul în cap pe jucătorul Universității Cluj
  • 67 | OcaziiUniversitatea Cluj
    Se înmulțesc fazele periculoase ale celor de șa CFR. Chanturia l-a deschis excelent pe Deac, acesta s-a apropiat de careu și a șutat iar pe colțul scurt și din nou mungea a trecut pe lângă bară.
  • 63 | Faze meciUniversitatea Cluj

Fază de atac a celor de la CFR, Păun a centrat în careu dar Jazvic a sărit în contratimp și a lovit greșit balonul.

• 61 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE LA U CLUJ. A ieșit Paulinho, a intrat MORAR
  • 60 | OcaziiUniversitatea Cluj
    Deac a executat o lovitură liberă, de la aproximativ 20 de metri, mingea s-a dus puțin pe lângă vinclu.
  • 54 | OcaziiUniversitatea Cluj
    Petrucci a șutat de la marginea careului de 16 metri, după o fază prelungită de atac a celor de la CFR
  • 21 | OcaziiUniversitatea Cluj
    Gravenberch, cel mai activ jucător al gazdelor, a centrat în careu, Carp a încercat să respingă, dar a fost aproape de un autogol.
  • 19 | Cartonaşe Galbene
    CHANTURIA pentru o simulare de penalty. Jucătorul celor de la CFR a căzut după un duel cu Munteanu
  • 15 | OcaziiUniversitatea Cluj
    Chanturia a executat o lovitură liberă, lateral stânga, Deac a recentrat în careu și Jazvic a reluat pe colțul scurt, dar Veselovsky a respins în corner.
  • 12 | OcaziiUniversitatea Cluj
    Gravenberch și-a mai încercat o dată norocul. A șutat cu stângul, dar Amadio a reținut.
  • 7 | Cartonaşe Galbene
    CIUPE pentru că l-a tras de tricou pe Păun. Fotbalistul celor de la CFR s-a ales cu tricoul sfâșiat
  • 5 | Faze meciUniversitatea Cluj
    Deac a primit o minge în careul celor de la ”U”, l-a făcut pe Bambara din fentă, după care a șutat cu stângul, din întoarcere, dar mingea s-a dus cu mult pe lângă poartă.
  • 1 | OcaziiUniversitatea Cluj
    Gravenberch a primit o minge la marginea careului de 16 metri, a așteptat puțin, avea culoar de centrare, dar s-a trezit singur așa că a șutat pe colțul scurt, puțin pe lângă bară.
    A început partida. Lovitura de start le-a aparținut celor de la CFR.
Francisc DicanCFR Cluj

VIDEO U Cluj - CFR Cluj 1-0. Eșecul din fața rivalilor complică extrem de mult situația grupării din Gruia

U Cluj a câştigat la limită derby-ul cu CFR. A fost 1-0, în etapa a 26-a, datorită golului lui Vlad Morar, a doua victorie a ”șepcilor roșii” în faţa marii rivale în decurs de zece zile, după cea din Cupă, obținută după loviturile de departajare.

Gravenberch a fost cel mai activ jucător al gazdelor. Olandezul a fost aproape de a deschide scorul în primul minut, dar a tras puţin pe lângă bară. Raul Ciupe a văzut galben, după ce i-a sfâşiat tricoul lui Păun. Oaspeţii au avut prima ocazie după 15 minute. Jazvic a fost aproape de gol, dar Veselovsky a respins în corner.

CFR putea să beneficieze de un penalty, dar Chanturia a primit galben pentru similare după duelul cu Munteanu. Repriza a doua a început cu oaspeții în atac. Deac a fost aproape de gol, după ce a executat bine o lovitură liberă. Echipa din Gruia a rămas în zece, după ce Petrucci a văzut roşu pentru o intervenţie urâtă asupra lui Nuno Viveiros.

Deac a mai avut o ocazie, dar Veselovsky a fost din nou atent. Morar i-a făcut fericiţi pe suporterii lui "U" cu câteva minute înainte de final, din pasa lui Castillon. Victorie importantă pentru U Cluj, care a făcut un pas important pentru salvarea de la retrogradare, în timp ce CFR rămâne penultima în Liga 1, cu doar 18 puncte.

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după...

ilie3

Video Cea mai în formă jucătoare din lume, un...

profimedia-0868753464

Video FCSB este noua campioană a României...

fcsb 2

Video&Foto Un fotbalist de la CFR a intrat pe...

• 20:30 LIVE Stirile Digi Sport
  • FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC CFR 1907 CLUJ, CUPA ROMANIEI BETANO - SEFRTURI DE FINALA (02.04.2024)

FOTBAL: Corvinul Hunedoara - CSC Șelimbăr, ora 15:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• grozav

FOTBAL: Petrolul - FC Botoșani, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• radu-naum

• FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-RAPID BUCURESTI, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (30.03.2024)

FOTBAL: Rapid - Universitatea Craiova, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Italian Soccer Serie A Match - Cagliari Calcio Vs US Salernitana, Cagliari, Italy - 09 Mar 2024

FOTBAL: Genoa - Cagliari, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 3

• Valencia CF v FC Barcelona - LaLiga Santander

FOTBAL: Barcelona - Valencia, ora 22:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după ce a aflat cine l-a umplut de sânge pe Mihai Stoica

ilie3

Foto Mihai Stoica, umplut de sânge la Arena Națională, după ce FCSB a câștigat titlul!

mm-stoica2

Exclusiv Semnează cu FCSB! Gigi Becali a dat ordinul la pauza meciului cu Farul: ”I-am dat telefon lui Meme. E cel mai bun”

Screenshot 2024-04-27 at 23.03.18

Cum a numit-o Gică Hagi pe FCSB, după ce a câștigat titlul chiar după victoria cu Farul