VIDEO ACS Poli - Dinamo 0-0. ”Câinii” termină anul în afara play-off-ului
VIDEO FC Voluntari - Sepsi 3-0. Victorie categorică a ilfovenilor
Pițurcă, tranșant după ce Gigi Becali a spus că i-a făcut un ”cadou” de 1.500.000 €: ”Nu mai vorbesc în viața mea cu el”

31.10.2016, 20:30, Digi Sport 1
FC Botoșani FC Botoșani
ACS Poli Timișoara ACS Poli Timișoara
  • 90+4 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI! FC Botoşani pune capăt unei serii de două jocuri fără victorie în campionat şi se impune cu 2-0 în faţa lui ACS Poli Timişoara, graţie dublei lui Willie, aflat la primele goluri în Liga 1.
  • 90+2 | Schimbări
    Ultima schimbare a meciului. Willie, autorul celor două goluri, a fost înlocuit de Târnovan.
  • 86 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben şi pentru Străuţ.
  • 81 | Schimbări
    Schimbare la gazde. Moruţan a intrat în locul lui Golofca.
  • 73 | OcaziiFC Botoșani
    Ocazie Timişoara! Oaspeţii puteau reintra în joc, dar au avut ghinion. Cânu a trimis în bara transversală din interiorul careului, cu o execuţie pretenţioasă.
  • 67 | Schimbări
    O primă schimbare şi la gazde. Harghelegiu i-a luat locul lui Matulevicius, uşor accidentat.
  • 65 | Cartonaşe Galbene
    Bocşan a primit şi el cartonaşul galben, după o intrare asupra lui Astafei.
  • 62 | Cartonaşe Galbene
    Mailat este şi el avertizat, pentru un fault asupra lui Golofca.
  • 60 | Cartonaşe Galbene
    Dimitrova a primit cartonaşul galben, după un fault asupra lui Mailat.
  • 59 | Schimbări
    Ultima modificare la bănăţeni. Mailat a intrat în locul lui Doman.
  • 57 | Schimbări
    Schimbare la oaspeţi. Iulian Roşu a intrat în locul lui Drăghici.
  • 45+2 | Final repriza 1
    PAUZĂ! FC Botoşani conduce cu 2-0, după "dubla" lui Willie din ultimele zece minute ale primei reprize.
  • 41 | Goluri
    GOOOOOL, 2-0 Botoşani! Willie reuşeşte dubla, trimiţând în poartă din apropiere, după o schemă superbă a elevilor lui Leo Grozavu la o lovitură liberă de la marginea careului.
  • 40 | Schimbări
    Schimbare la oaspeţi. Şeroni a intrat în locul lui Cârstocea.
  • 35 | Goluri
    GOOOOOL, 1-0 Botoşani! Willie a deschis scorul cu un şut plasat din interiorul careului, după o acţiune frumoasă pe partea stângă. De mare calitate a fost pasa decisivă a lui Istvan Fulop.
  • 32 | OcaziiFC Botoșani
    Ocazie Botoşani! Şansă foarte mare pentru gazde, irosită de Matulevicius, al cărui şut cu piciorul stâng a fost pe direcţia lui Straton, care a respins. Pe urmărire, Astafei a fost blocat de un fundaş advers.
  • 27 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Doman, primul al partidei.
  • 10 | OcaziiFC Botoșani
    Ocazie Botoşani! Willie a luat o acţiune pe cont propriu, a pătruns frumos în careu şi a tras puternic cu piciorul drept, dar mingea a lovit transversala porţii lui Straton.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut gazdelor.
Ionuț PopaACS Poli Timișoara

FC Botoșani - ACS Poli 2-0. Dubla lui Willie a adus prima victorie în trei etape pentru moldoveni

După trei victorii consecutive în Liga 1, ACS Poli Timişoara a pierdut fără drept de apel la Botoşani, scor 0-2. Willie Barbosa a marcat ambele goluri ale echipei lui Leo Grozavu, primele sale reuşite în campionatul României.

Gazdele puteau deschide scorul după doar zece minute, dar Willie Barbosa a nimerit bara. Apoi, după ceva mai mult de jumătate de oră de joc, Matulevicius a fost blocat de Straton.

Defensiva Timişoarei a rezistat doar până în minutul 35. Barbosa, brazilianul transferat în vară de la Bragantino, a marcat o "dublă" în doar şase minute. Mai întâi a reluat precis din pasa lui Istvan Fulop, apoi a înscris în urma unei scheme superbe la o lovitură liberă.

Reacţia Timişoarei a venit abia în minutul 73. Cânu putea relansa partida, dar a nimerit bara.

S-a încheiat 2-0 pentru Botoşani, prima victorie în trei etape pentru moldoveni, care au ajuns pe locul 4.

În runda următoare, FC Botoşani joacă în deplasare la Cluj, cu CFR, iar Timişoara are meci acasă cu Dinamo.

Exclusiv ”A semnat”. Dan Șucu și Victor...

FOTBAL:ROMANIA-MUNTENEGRU, LIGA NATIUNILOR (14.06.2022)