Exclusiv Anghel Iordănescu a dat verdictul! Cine câștigă titlul în SuperLigă: ”Au jucători de valoare”
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2023)
Video Cristi Manea și-a anunțat plecarea de la CFR Cluj, după 1-5 cu Farul Constanța

• 90 | Faze meci
    De la margine se arată 3 minute de prelungiri.
  • 88 | Faze meciCS U Craiova
    Probleme cu gazonul și la Severin, acolo unde portarul Craiovei, Calancea, a fost la un pas de o accidentare. În încercarea de a păstra mingea în teren, goalkeeper-ul a pus genunchiul pe gazon, dar s-a afundat în suprafața de joc și și-a forțat articulația. După intervenția echipei medicale, portarul a putut continua.
  • 83 | Schimbări
    Ultima schimbare la Botoșani: iese Bordeianu și intră Chiaccheri.
  • 83 | OcaziiCS U Craiova
    Ocazie pentru Craiova! Mitriță a pătruns în careu și i-a pasat lui Bancu, iar noul intrat a scos în centru, pentru șutul din prima al lui Roman, care însă a trimis cu stângul alături de poartă.
  • 79 | Goluri
    GOOOOL Craiova! Zlatinski a deschis scorul pentru olteni. Mitriță a centrat de pe stânga, Gustavo a recentrat cu capul, iar Zlatinski, dintr-o poziție suspectă de ofsaid, a trimis tot cu capul, din plonjon. Portarul Cobrea nu a putut evita golul și a intrat cu tot cu minge în poartă.
  • 73 | Schimbări
    Ultima modificare la Craiova: iese Mateiu și intră Bancu.
    Schimbare la Craiova: iese Burlacu și intră Screciu.
  • 72 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Mihai Roman de la Botoșani, pentru un fault tare, în săritură, asupra lui Briceag.
  • 68 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Mihai Roman de la Craiova, care a căzut în careul botoșănenilor și a cerut penalty, dar arbitrul Istvan Kovacs a considerat că atacantul a simulat.
  • 66 | OcaziiCS U Craiova
    Bară pentru Craiova! Mihai Roman a reluat cu capul o centrare a lui Mitriță, din careu, dar mingea a lovit bara transversală a porții lui Cobrea, care a privit fără reacție bolta trimisă de atacantul oltenilor. Balonul a revenit pe teren, la Gustavo, care a fost semnalizat în ofsaid.
  • 63 | Schimbări
    Schimbare la Craiova: iese Barthe și intră Spahija.
  • 62 | OcaziiCS U Craiova
    Șansă de gol pentru Craiova! Burlacu a primit în tușă, a reușit să mențină mingea pe teren, apoi a depășit frumos doi adversari în viteză, a pătruns în careu și a șutat cu efect, dar peste poartă.
  • 59 | OcaziiCS U Craiova
    Încă o ocazie mare pentru Botoșani! Portarul Calancea a respins șutul lui Popa, apoi Roman nu a reușit să reia din alunecare, din câțiva metri.
  • 56 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Bordeianu, după o fază petrecută la mijlocul terenului, în care atât el, cât și adversarul au ridicat piciorul prea sus. Arbitrul a considerat că jucătorul de la Botoșani a ajuns mai târziu la minge și l-a lovit pe cel de la Craiova.
  • 56 | OcaziiCS U Craiova
    Ratare pentru Craiova! Zlatinski a urcat extraordinar în careul advers și a fost găsit liber de o centrare de pe dreapta, dar lovitura sa de cap a fost greșită și mingea s-a dus pe lângă poartă.
  • 54 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Serediuc, care a oprit prin fault un contraatac al Craiovei.
  • 53 | OcaziiCS U Craiova
    Bară pentru Botoșani! Mihai Roman a șutat direct spre poartă din lovitura liberă care a rezultat la faza precedentă, dar mingea a întâlnit bara dreaptă, la colțul scurt.
  • 52 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Barthe, pentru un fault tare asupra unui adversar. În prima fază, fundașul francez a acuzat o lovitură primită din partea adversarului. Faza a continuat, apoi jucătorul Craiovei a intrat prin alunecare și l-a secerat
  • 49 | Faze meciCS U Craiova
    Același Gustavo șutează cu stângul dintr-o lovitură liberă de la circa 23 de metri, către colțul scurt, dar nici el nu prinde spațiul porții.
  • 47 | Faze meciCS U Craiova
    Centrare periculoasă a lui Gustavo, care nu a putut fi reluată către poarta botoșănenilor.

Începutul reprizei secunde.

• 45+2 | Final repriza 1
    Pauză la Severin, acolo unde Craiova și FC Botoșani se află la egalitate, scor 0-0.
  • 45+1 | OcaziiCS U Craiova
    Ocazie pentru Craiova! Gustavo a șutat puternic cu stângul, de la peste 20 de metri, dar la o palmă peste poarta Botoșaniului.
  • 44 | OcaziiCS U Craiova

Ratare pentru Botoșani! Serediuc nu a reușit să atingă mingea și să o reia din fața porții, după o centrare venită de pe dreapta atacului moldovenilor.

• 36 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Briceag, după o intrare prin alunecare asupra unui adversar în propria jumătate de teren. Chiar dacă a luat mingea, jucătorul Craiovei l-a lovit în prealabil și pe Roman.
  • 30 | Schimbări
    A doua schimbare forțată de o accidentare la Botoțșani: iese Cucu și intră Tincu.
  • 28 | Faze meciCS U Craiova
    Acțiune periculoasă a lui Dimitrov, a cărui centrare pe jos a fost blocată în careu. Mingea a ajuns la Gustavo, al cărui șut cu stângul, din afara careului, a fost respinsă cu capul de un fundaș advers din drumul către poartă.
  • 23 | Faze meciCS U Craiova
    Corner cu probleme pentru apărarea celor de la Botoșani, care nu au reușit în mai multe rânduri să respingă mingea aruncată în atacul lor. Burlacu a încheiat faza cu o reluare spectaculoasă, pe spate, dar prea slab pentru a-i putea pune probleme lui Cobrea, care a prins cu siguranță.
  • 18 | Faze meciCS U Craiova
    Briceag a primit mingea pe stânga, și-a făcut mingea pe șut și a trimis cu dreptul, cu efect, dar peste vinclul porții lui Cobrea.
  • 16 | Faze meci
    Jocul s-a mai liniștit, după începutul alert. Craiova continuă să domine mijlocul terenului, dar botoșănenii lasă puține culoare către propria poartă.
  • 14 | Schimbări
    Schimbare la Botoșani, forțată de o accidentare: iese Fulop și intră Moruțan. Fulop s-a accidentat la piciorul drept, călcând greșit în momentul în care își faulta un adversar cu stângul.
  • 11 | Faze meciCS U Craiova
    Încă un șut trimis de Mitriță dintr-o lovitură liberă, de această dată din poziție centrală, de la circa 25 de metri, dar mingea se duce alături de stâlpul stâng al porții echipei oaspete.
  • 9 | OcaziiCS U Craiova
    Ocazie imensă pentru Botoșani! Mihai Roman a primit o minge pe dreapta, a pătruns în careu și și-a întors un adversar, dar șutul său cu stângul a trecut cu puțin pe lângă colțul lung al porții apărate de Calancea.
  • 4 | Faze meciCS U Craiova
    Șut periculos trimis de Mitriță dintr-o lovitură liberă de la circa 23 de metri, dar peste poarta botoșănenilor.
    Craiova se instalează încă din primele minute în jumătatea adversă de teren și a avut deja o primă minge spre poartă, dar balonul trimis cu boltă s-a dus peste bara transversală.
    Fluier de start al meciului dintre CS Universitatea Craiova și FC Botoșani.