Faze meci
  • 90+3 | Final repriza 2
    Final de joc pe Arena Națională. Steaua se impune cu 2-0.
  • 90+3 | OcaziiSteaua
    Ocazie importantă pentru Viitorul! Purece îl vede ieșit pe Niță și încearcă să-l surprindă pe acesta cu un șut de la aproximativ 25 de metri, portarul roș-albaștrilor se redrersează însă și respinge în corner.
  • 90 | Faze meci
    Se acordă 3 minute de prelungire.
  • 78 | Faze meciSteaua
    Cicăldău centrează bine de pe partea stângă, mingea ajunge la Răzvan Marin a cărui lovitură de cap, de la circa 8 metri, este reținută de Niță.
  • 75 | Schimbări
    Ultima schimbare și la Steaua! Intrat în repriza secundă, Aganovic este înlocuit cu Toșca.
  • 72 | Schimbări
    Ultima schimbare la Viitorul! Iese Stoica și intră Cicăldău.
  • 70 | OcaziiSteaua
    Ocazie mare pentru Steaua! Aganovici îl remarcă pe Rîmniceanu cu un șut din interiorul careului de 16 metri, mingea revine la mijlocașul Stelei însă șutul său este respins de fundașii Viitorului. Mingea revine din nou la steliști, de această dată la De Amorim însă șutul său se duce pe lângă poartă.
  • 59 | OcaziiSteaua
    Stoica șutează periculos de la aproximativ 20 de metri de poarta Stelei însă Niță este la post și respinge în corner.
  • 58 | Faze meciSteaua
    Coman pătrunde în careul celor de la Steaua însă șutul său de la circa 10 metri este respins în corner de Tamaș.
  • 56 | Cartonaşe Galbene
    Coman vede cartonașul galben pentru simulare.
  • 50 | Schimbări
    A doua schimbare la Steaua! Achim este înlocuit de Aganovic.
    Prima schimbare la Steaua! Muniru nu mai poate continua jocul și este înlocuit cu Bourceanu.
    A început repriza secundă! Steaua a avut lovitura de start!
  • 46 | Schimbări
    A doua schimbare la Viitorul! Iancu este înlocuit de Stoica!
  • 45 | Final repriza 1
    Pauză pe Arena Națională! Steaua conduce cu 2-0.
  • 43 | Cartonaşe Galbene
    Gabi Tamaș vede cartonașul galben pentru proteste!
  • 43 | Faze meciSteaua
    Purece îl lovește cu cotul în cap pe Muniru și-i sparge arcada. Arbitrul nu acordă fault, iar jucătorul Viitorului scapă fără a primi măcar cartonaș galben, deși mijlocașul Stelei sângerează.
  • 36 | OcaziiSteaua
    O nouă ocazie pentru Viitorul! Iancu este găsit în careul de 16 metri, dar este cu spatele la poartă, atacantul reușește să se întoarcă, deși era tatonat de Moke, și șutează periculos de la aproximativ 10 metri de poarta Stelei, însă Niță este din nou providențial și reușește să respingă.
  • 34 | Schimbări
    Prima schimbare la Viitorul! Iese Brandan și intră Ganea.
  • 27 | Faze meciSteaua
    Purece îl găsește bine în careu pe Iancu, dar Niță intervine și-i închide culoarul de șut fostului jucător al Stelei.
  • 22 | Goluri
    Goooollll Steaua!!! Goooolll Momcilovic!!! Fundașul roș-albaștrilor marchează din interiorul careului mic după ce Rîmniceanu a respins în față o minge trimisă spre propia poartă de Hodorogea. Fundașul Viitorului a încercat să respingă o minge trimisă în careu de Adi Popa.
  • 17 | Goluri
    Gooooolllll Steauaaa!!! Goooolll Boldrin! Brazilianul reușește să transforme lovitura de la 11 metri.
  • 16 | Penalty-uriSteaua
    Penalty pentru Steaua! George Găman acordă lovitură de la 11 metri după un contact între Brandan și Adi Popa. Cei de la Viitorul au protestat și au reclamat că penalty-ul a fost acordat cu ușurință.
  • 13 | OcaziiSteaua
    Purece îl pune și el la încercare pe Niță. Mijlocașul șutează bine de la marginea careului de 16 metri însă portarul roș-albaștrilor este la post și respinge și de această dată.
  • 12 | OcaziiSteaua
    Chițu îl pune la încercare pe Niță. Atacantul Viitorului șutează bine de la circa 16 metri însă portarul Stelei reușește să respingă.
    Steaua ripostează prin De Amorim al cărui șut de la marginea careului de 16 metri este respins de portarul oaspeților.
  • 4 | OcaziiSteaua
    Prima ocazie importantă a meciului aparține celor de la Viitorul. Muniru gafează impardonabil, mijlocașul Stelei trimite cu capul direct în picioarele lui Iancu, care, rămas singur la marginea careului de 16 metri, șutează periculos, însă Niță este la post și reține.
    A început meciul! Viitorul a avut lovitura de start!
Gheorghe HagiViitorul

Steaua - Viitorul 2-0. Roș-albaștrii obțin prima victorie acasă după o lună de zile

Steaua a obținut prima victorie pe teren propiu după o lună de zile. Roș-albaștrii s-au impus cu 2-0 în fața echipei antrenate de Gică Hagi.

Pe Arena Națională, Viitorul a avut prima ocazie împotriva Stelei. După o greşeală a lui Muniru, Iancu a șutat periculos, dar Niţă a parat. 10 minute mai tarziu, a venit rândul lui Purece să-l pună la încercare pe portarul roş-albaştrilor.

Centralul George Găman a acordat lovitură de pedeapsă după un contact între Brandan şi căptanul Stelei, Adi Popa, iar Boldrin a deschis scorul de la 11 metri. Dupa cinci minute de la deschiderea scorului, vicecampioana a marcat din nou. Momcilovic a înscris din apropierea porţii după ce Rîmniceanu a respins în faţă o minge deviată de Hodorogea.

Viitorul a reacţionat, iar Niţă a scos de lângă bară şutul lui Iancu. În repriza a doua, portarul Stelei a avut mari emoţii la şutul lui Alexandru Stoica. Cu 20 de minute înainte de final Aganovic l-a evidenţiat pe Rîmniceanu, iar De Amorim a tras pe lângă, la aceeaşi fază. În prelungiri, Niţă a mai avut o parada, la şutul-centrarae al lui Purece iar Steaua - Viitorul s-a terminat 2-0.

Steaua a ajuns la 11 victorii consecutive în faţa Viitorului, în campionat şi Cupa României.

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

Screenshot 2024-04-24 231756

Video FC Botoșani - Dinamo 2-1. Thriller în...

FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)

MEDIA: Liga Digi Sport, 14:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:OTELUL GALATI-DINAMO BUCURESTI, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (8.04.2024)

FOTBAL: UTA - Oțelul, 16:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Alexandru Marian Musi reactioneaza in meciul de fotbal dintre Petrolul Ploiesti si FC Botosani, din cadrul Superligii Su

FOTBAL: Hermannstadt - Petrolul, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)

FOTBAL: Universitatea Craiova - CFR Cluj, 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Brighton - Manchester City, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Fotbal Club, 23:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

S-a decis! Bernardo Silva și-a ales viitoarea destinație: ”E înnebunit să joace acolo”

profimedia-0783976186

Luka Modric a decis! Unde vrea să își încheie cariera: ”Vreau! Pentru că o merit!”

”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar