FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET (22.12.2023)
Dinamo - FC Voluntari, LIVE VIDEO, 20:00, pe Digi Sport 1. ”Finală” pentru salvarea de la retrogradare
FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - DINAMO BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (20.04.2024)
Dinamo, urmărită de ”blestemul prelungirilor” în play-out
FOTBAL:PREZENTARE SERGIU BUS LA FCSB (14.07.2020)
”Va juca titular!”. Gigi Becali, anunț despre fotbalistul care "refuză să accepte că fotbalul s-a terminat pentru el"

DinamoDinamo
0 - 0
CSMS IașiCSMS Iași
3 decembrie 2015, ora 20:30
Dinamo Dinamo
CSMS Iași CSMS Iași
    Final de meci! Dinamo face primul pas greşit în campionat, după o serie de trei victorii la rând. Echipa lui Mircea Rednic a remizat, scor 0-0, cu CSMS Iaşi, care este la al cincilea joc consecutiv fără înfrângere şi al patrulea fără gol primit.
  • 90+3 | OcaziiDinamo
    Ocazie Dinamo! Rotariu ar fi putut aduce victoria gazdelor, dar şutul său la colţul lung a ocolit de puţin vinclul porţii lui Grahovac.
  • 89 | Cartonaşe Galbene
    Ciucă a fost şi el avertizat, după un duel aerian cu Gnohere.
  • 87 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben încasat de Gnohere, după un duel cu Voicu.
  • 79 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Paul Anton, după un fault asupra lui Creţu.
  • 68 | Schimbări
    Schimbare la Dinamo. Ionuţ Şerban a intrat în locul lui Essombe.
  • 65 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Steliano Filip.
  • 61 | OcaziiDinamo
    Ocazie CSMS! Bole a ajuns într-o situaţie foarte bună, după o combinaţie cu Voicu, dar şutul său a fost blocat senzaţional de Marc, care s-a aruncat efectiv în calea balonului.
  • 60 | OcaziiDinamo
    Ocazie CSMS! Golubovic a tras frumos de la marginea careului, cu piciorul stâng, dar Cerniauskas a respins în corner.
  • 58 | Schimbări
    Schimbare la oaspeţi. Onduku i-a lăsat locul lui Piccioni.
  • 56 | OcaziiDinamo
    Ocazie Dinamo! Fază confuză în careul oaspeţilor, în urma căreia mingea a ajuns la Essombe. Atacantul dinamovist a călcat pe minge într-o poziţie foarte bună şi nu a reuşit să trimită spre poarta lui Grahovac.
  • 54 | Schimbări
    A doua modificare la gazde. A ieşit Matei şi a intrat Shalaj.
  • 52 | Schimbări
    Schimbare la Dinamo. Gnohere a intrat în locul lui Vojnovic.
  • 47 | OcaziiDinamo
    Ocazie CSMS! Grigorie a reluat spectaculos peste poartă din mijlocul careului, după o pasă cu capul trimisă de Golubovic.
  • 46 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Grigorie, după un duel cu Rotariu.
  • 45 | Cartonaşe Galbene
    Final de repriză tensionat. Imediat după ultimul fluier al lui Iulian Călin, Grahovac a avut un conflict cu Rotariu, care a fost aproape de a degenera într-o bătaie generală. În cele din urmă, spiritele s-au calmat, iar portarul oaspeţilor a primit doar cartonaşul galben.
    Pauză în Ştefan cel Mare! Dinamo şi CSMS Iaşi sunt la egalitate, scor 0-0, după o primă repriză care a fost întreruptă timp de 10 minute, din cauza scandărilor suporterilor alb-roşii.
  • 43 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Creţu, după un fault asupra lui Rotariu.
  • 35 | Schimbări
    Schimbare la oaspeţi. Vasile Gheorghe, accidentat, a fost înlocuit de Grigorie.
  • 34 | Faze meci
  • 33 | Faze meci
    Echipele au revenit pe teren şi meciul a fost reluat.
    Meciul va fi oprit timp de 10 minute.
    Arbitrul Iulian Călin a oprit meciul şi a trimis cele două echipe la vestiare, din cauza scandărilor din tribune. Decizia centralului a venit după ce, de la staţia de amplificare a stadionului, au fost lansate mai multe avertismente. Se pare că este vorba despre lansări xenofobe.
  • 31 | OcaziiDinamo
    Ocazie Dinamo! Cosmin Matei a tras frumos de la marginea careului, dar mingea a trecut puţin pe lângă poarta lui Grahovac.
  • 23 | OcaziiDinamo
    Ocazie CSMS! Oaspeţii puteau deschide scorul prin Creţu, care a tras violent de la marginea careului, după o fază frumoasă a elevilor lui Nicolo Napoli. Şutul a fost, însă, pe direcţia lui Cerniauskas, care a reuşit să respingă.
  • 4 | OcaziiDinamo
    Ocazie Dinamo! Gazdele au avut o şansă foarte mare de a deschide scorul încă din startul meciului. Vojnovic a trimis, însă, pe lângă poartă dintr-o poziţie excelentă, după ce Essombe a întors inteligent o pasă venită de pe flancul stâng.
    A început meciul. Gazdele au avut lovitura de start.
Nicolo NapoliCSMS Iași

VIDEO Dinamo - CSMS Iași 0-0. Al patrulea meci la rând fără gol primit pentru moldoveni

Dinamo şi Iaşi nu au marcat niciun gol în meciul din etapa a 20-a şi şi-au împărţit punctele în Ştefan cel Mare. Partida nu a fost lipsită de incidente. Arbitrul Iulian Călin a întrerupt meciul timp de zece minute, din cauza scandărilor xenofobe ale fanilor alb-roşii.

Cu un moral excelent după trei victorii consecutive, Dinamo a început în forţă meciul cu Iaşi. Vojnovic putea deschide scorul chiar în minutul patru, dar a trimis pe lângă.

Replica oaspeţilor a venit în minutul 23, de la Creţu. Scandările xenofobe ale suporterilor gazdelor l-au determinat pe Iulian Călin să întrerupa timp de zece minute meciul.

La finalul primei reprize, Grahovac l-a bruscat pe Rotariu, dar a scapat doar cu galben.

Oaspeţii au început mai bine partea a doua, iar Grigorie a fost aproape să marcheze cu o execuţie spectaculoasă.

Nici Essombe nu a profitat de ocazia uriaşă din minutul 56, când a călcat pe minge, în timp ce Cerniauskas s-a remarcat la şutul foarte bun al lui Golubovic.

Portarul dinamoviştilor a fost ajutat de Marc la următoarea ocazie a oaspeţilor, fundaşul gazdelor intervenind providenţial în faţa lui Bole.

În prelungiri, Rotariu a tras puţin pe lângă vinclul porţii lui Grahovac, iar meciul s-a terminat 0-0.

Dinamo a ajuns la a patra etapă consecutivă fără înfrângere şi are 34 de puncte, în timp ce Iaşiul lui Nicolo Napoli n-a mai pierdut de cinci meciuri şi are 27 de puncte.

Pentru Dinamo urmează deplasarea de luni, împotriva Petrolului, iar CSMS are meci duminică, la Iaşi, cu liderul Astra.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

• Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Sociedad - Real Madrid, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

48

Foto Un fotbalist celebru și soția lui s-au lăsat filmați în duș. Imaginile au făcut înconjurul lumii

wanda5

Exclusiv A venit răspunsul CNA, după sesizarea în care s-a cerut interzicerea alăturării numelui ”București” denumirii CSA Steaua

csa-steaua-fcsb

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”