gnahore
Video Dinamo - FC Voluntari 1-1. ”Câinii Roșii” au rămas pe loc direct retrogradabil. Ilfovenii, în afara ”zonei roșii”
parcalab-orac
Exclusiv Costel Orac, amintiri la 40 de ani distanță de la ”dubla” Dinamo - Liverpool din semifinalele CCE: ”A existat regretul”
Video Scandal după Dinamo - Voluntari: ”Mâine să pleci!”. Ce a făcut Kopic după ce a văzut scenele din parcare

PanduriiPandurii
0 - 0
DinamoDinamo
24 aprilie 2016
Pandurii Pandurii
Dinamo Dinamo
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    FINAL! Pandurii şi Dinamo au terminat la egalitate, scor 0-0, un rezultat care avantajează Steaua. Actuala campioană şi-a consolidat poziţia secundă în clasament.
  • 90+4 | Cartonaşe Galbene
    Marc a primit cartonaşul galben, pentru trageri de timp.
  • 87 | Schimbări
    O nouă modificare şi la gazde. Wellington i-a luat locul lui Răduţ.
  • 85 | Schimbări
    Schimbare la Dinamo. Bartalsstovu a intrat în locul lui Rotariu.
  • 79 | OcaziiPandurii
    Ocazie Pandurii! Hora a irosit cea mai mare şansă a meciului, ratând incredibil deschiderea scorului din doar câţiva metri.
  • 78 | OcaziiPandurii
    Ocazie Dinamo! Rotariu a trimis cu capul din interiorul careului, dar prea slab pentru a-l putea învinge pe Stanca.
  • 73 | Schimbări
    Schimbare la Pandurii. Nicoară a intrat în locul lui Antal.
  • 68 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Romario Kortzorg este eliminat, după ce a primit al doilea galben, în urma unui fault comis asupra lui Bunoza.
  • 64 | Schimbări
    O nouă modificare la Dinamo. Valentin Lazăr a intrat în locul lui Palic.
  • 61 | Schimbări
    Schimbare la gazde. Mrzljak i-a luat locul lui Droppa.
  • 60 | Faze meciPandurii
    Fază controversată în careul oaspeţilor. Răduţ a pătruns în careu şi a căzut după un duel cu Rotariu. Gazdele au cerut penalty, dar Alexandru Tudor a lăsat jocul să continue.
  • 54 | Schimbări
    Schimbare la Dinamo. Essombe a intrat în locul lui Gnohere.
  • 51 | Cartonaşe Galbene
    Şi Stanca a fost avertizat de Alexandru Tudor în urma acestei faze.
    Galben pentru Gnohere, după un conflict cu Stanca.
    PAUZĂ! Pandurii şi Dinamo sunt la egalitate, scor 0-0, după o primă repriză în care gazdele au avut marile ocazii.
  • 28 | Cartonaşe Galbene
    Romario Kortzorg a fost, la rândul său, avertizat.
  • 24 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Palic.
  • 24 | OcaziiPandurii
    Ocazie Pandurii! O nouă oportunitate irosită de gazde. Răduţ nu l-a putut învinge pe Cerniauskas din situaţie de unu contra unu, apoi portarul dinamovist a reţinut şutul trimis din afara careului de Droppa.
  • 21 | Cartonaşe Galbene
    Un nou galben primit de echipa gazdă. Săpunaru a fost avertizat pentru un fault asupra lui Romario Kortzorg.
  • 19 | Cartonaşe Galbene
    Nistor primeşte cartonaşul galben, după un fault asupra lui Rotariu.
  • 4 | OcaziiPandurii
    Ocazie Pandurii! O nouă greşeală în apărarea oaspeţilor, de această dată a lui Hanca, i-a oferit şansa golului lui Răduţ. care a trimis puţin pe lângă poartă din unghi.
  • 3 | OcaziiPandurii
    Ocazie Pandurii! O eroare a lui Rotariu l-a pus în situaţie foarte bună pe Hora, dar lobul trimis de golgheterul gorjenilor şi al campionatului s-a dus peste poartă.
    A început meciul. Oaspeţii au avut lovitura de start.
Mircea RednicDinamo

Pandurii Tg. Jiu - Dinamo 0-0. Cele două echipe s-au îndepărtat de poziţia secundă

Pandurii şi Dinamo s-au îndepărtat de locul 2, după ce au remizat fără goluri la Severin. Gorjenii au avut ocaziile mai mari şi au jucat în inferioritate numerică timp de 25 de minute, dar nu au putut obţine primul succes din acest sezon în faţa "câinilor.

Trupa lui Mircea Rednic a început ezitant, iar gazdele au irosit două şanse mari în primele cinci minute. Mai întâi Hora a trimis un lob puţin peste poartă, apoi Răduţ a tras pe lângă, din unghi.

La mijlocul primei reprize, acelaşi Răduţ s-a aflat în poziţie de unu la unu cu Cerniauskas, dar lituanianul a intervenit providenţial, apoi, în aceeaşi fază, a blocat şi şutul lui Droppa.

Fostul mijlocaş al Stelei a fost protagonist şi în cea mai controversată fază a meciului, petrecută după o oră de joc. Răduţ a căzut în careu în urma unui duel cu Rotariu, iar gazdele au cerut lovitură de pedeapsă. Alexandru Tudor a lăsat, însă, jocul să continue.

Lucrurile păreau să se complice pentru oaspeţi în minutul 68, când Romario Kortzorg a văzut al doilea galben şi a fost eliminat.

Pandurii a dominat şi finalul de meci, dar golgheterul campionatului, Ioan Hora, a ratat incredibil din câţiva metri în minutul 79.

S-a terminat 0-0, prima remiză albă dintre cele două formaţii în ultimii 6 ani.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Video Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe...

adrian mutu

Exclusiv Gigi Becali a intrat în direct și a...

gigi

Video Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-1...

FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (25.04,2024)

FOTBAL: Aston Villa - Chelsea, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto Un fotbalist celebru și soția lui s-au lăsat filmați în duș. Imaginile au făcut înconjurul lumii

wanda5

Exclusiv A venit răspunsul CNA, după sesizarea în care s-a cerut interzicerea alăturării numelui ”București” denumirii CSA Steaua

csa-steaua-fcsb

Fanii sunt în delir! A semnat și revine la Barcelona, după ce Xavi a decis să nu mai plece

Festive mood at Camp Nou stadium, full sold out with 91,648 spectators, the world attendance record for a women's football match, in 2022 Champions

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”