”Nu primesc foarte mulți bani la FCSB”. Ce salariu are campionul României

Gol din Penalty
Cartonaşe Roşii
    Finalul meciului! Gaz Metan - Pandurii 1-3
  • 90+4 | Goluri
    GOOOL PANDURII! Atac rapid al oaspeților, balonul circulă pe traseul Antal - Țucudean - Mrzljak, ultimul marcând ca la antrenament, din fața porții
  • 90 | Faze meci
    Meciul de la Mediaș este prelungit cu 3 minute!
  • 77 | Cartonaşe Roşii
    CARTONAȘ ROȘU! Pițian are o intrare foarte dură la Bic și vede direct cartonașul roșu. Pandurii, în 10 oameni!
  • 76 | OcaziiGaz Metan
    OCAZIE PANDURII! Țucudean trece ușor de apărarea adversă, însă șutul său la colțul scurt este respins în corner de Greab
  • 60 | Schimbări
    Schimbare Pandurii: Iese Hlistei, intră Pițian
  • 59 | Schimbări
    Schimbare Gaz Metan: Iese Munteanu, intră Gavra
  • 51 | Faze meciGaz Metan
    Eric bate bine o lovitură liberă, dar Lazar este la post și reușește să rețină
    Schimbare la gazde. Buzean a intrat în locul lui Romeo.
    A ]nceput repriza a doua.
    Finalul primei reprize! Oaspeții conduc la Mediaș cu 2-1
  • 43 | Goluri
    GOOOL PANDURII! Trtovac greșește nepermis și Țucudean profită, marcând pentru 2-1 pe finalul primei reprize
  • 39 | OcaziiGaz Metan
    RATARE INCREDIBILĂ PANDURII! Țucudean scapă singur cu portarul, îl driblează pe Greab, trimite apoi în bară, mingea ajunge la Munteanu, care trimite incredibil într-un jucător advers, deși avea o situație excelentă de a marca
  • 34 | Goluri
    GOOOL PANDURII! Atac rapid al gorjenilor, balonul ajunge la Munteanu, acesta îi pasează lui Țucudean, care înscrie apoi cu o execuție plasată
  • 21 | Gol din Penalty
    GOOOL GAZ METAN! Llullaku înscrie fără probleme de la punctul cu var și medieșenii conduc cu 1-0
  • 20 | Penalty-uriGaz Metan
    Penalty pentru Gaz Metan! Hlistei comite henț în careu după o lovitură liberă a lui Eric
  • 13 | Faze meciGaz Metan
    Centrare bună pentru Llullaku, însă jucătorul gazdelor este prins nepregătit și lovitura sa de cap trece pe lângă poartă, fără niciun pericol pentru Lazar
  • 9 | Schimbări
    O primă schimbare la Pandurii: Iese Voiculeț (accidentat) și intră Herea
  • 2 | OcaziiGaz Metan
    OCAZIE MARE PANDURII! Munteanu rămâne în situație de singur cu portarul, dar șutul său puternic este parat de Greab
Petre GrigorașPandurii

Gaz Metan - Pandurii 1-3. Gorjenii au câștigat în 10 oameni la Mediaș!

Meci spectaculos între Gaz Metan Mediaş şi Pandurii, în startul etapei a 7-a din Liga 1. ÎN DIRECT la Digi Sport 1, gorjenii puteau deschide scorul încă de la prima acțiune ofensivă, dacă Greab nu intervenea salvator la execuția lui Munteanu.

În minutul 20, gazdele au primit penalty. Llullaku a bătut perfect de la punctul cu var și a înscris al 4-lea său gol stagional. Bucuria jucătorilor lui Pustai a fost de scurtă durată. Ţucudean a profitat de o eroare a apărării adverse și a restabilit egalitatea, 1-1. Cinci minute mai târziu, Țucudean și Munteanu au semnat ratarea campionatului, cei doi nereușind să marcheze din poziții ideale.

Atacantul de 25 de ani s-a revanșat chiar înainte de pauză și a reușit dubla pentru Pandurii. După pauză, Munteanu și Ţucudean s-a jucat din nou cu ocaziile, iar oaspeţii au trăit primele emoții în minutul 77, când Andrei Piţian a văzut direct cartonașul roșu pentru o intrare dură. Chiar și așa, tot echipa lui Grigoraş a punctat: Ţucudean a pasat decisiv în prelungiri, iar Mrzljak a stabilit scorul final, 3-1 pentru Pandurii.

Exclusiv ”A semnat”. Dan Șucu și Victor...

FOTBAL:ROMANIA-MUNTENEGRU, LIGA NATIUNILOR (14.06.2022)