FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)
Exclusiv Care este starea lui Luca Mihai, la cinci zile de la accidentare. ”Șocant. Nu exagerez cu nimic”
Zeljko Kopic, detalii despre Josue Homawoo, fundașul care l-a băgat în spital pe Luca Mihai
FOTBAL:FARUL CONSTANTA-CFR CLUJ, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (19.04.2024)
Video Manea a spus totul despre haosul de la CFR Cluj: ”E nevoie de un antrenor ca lumea. Să fie seriozitate”

Dinamo BucureștiDinamo București
sâmbătă, 15 martie, ora 17:45
Universitatea Cluj Universitatea Cluj
Dinamo București Dinamo București
    Finalul meciului! Dinamo se impune la Cluj cu 1-0 și obține a doua victorie consecutivă în Liga 1
  • 90+4 | OcaziiUniversitatea Cluj
    Calcan îi pasează în centrul careului pentru Lemnaru, dar atacantul gazdelor trage prost din poziție excelentă și șutează în picioarele lui Thicot
  • 90+4 | Faze meci
    Patru minute de prelungiri
  • 90 | OcaziiUniversitatea Cluj
    Bărboianu trage periculos din afara careului, Veselovsky respinge cu emoții, iar apoi prinde balonul
  • 89 | Cartonaşe Galbene
    Lazăr este avertizat
  • 86 | OcaziiUniversitatea Cluj
    Rotariu șutează de la mare distanță după o acțiune personală, dar balonul nu se duce pe poarta Universității
  • 81 | Schimbări
    Schimbare U Cluj: Iese Lungu, intră Ene
  • 77 | Schimbări
    Schimbare Dinamo: Iese Matei, intră Bărboianu
  • 77 | Faze meci
    Dinamo s-a retras de câteva minute, iar U Cluj presează constant în căutarea golului egalizator

• 59 | Goluri

GOOOL DINAMO !!! Contraatac al lui Dinamo, apărarea gazdelor este prinsă pe picior greșit, iar Matei înscrie cu un șut plasat după ce rămâne singur cu portarul

• 57 | Faze meci
    Se joacă pe contre în acest început de repriză, ritmul jocului fiind unul mult mai bun decât în prima parte
  • 50 | OcaziiUniversitatea Cluj
    Atac al Universității, balonul ajunge la Lemnaru, care trage pe jos din întoarcere, printre picioarele lui Rus, iar Bălgrădean prinde balonul
    Începe repriza secundă
    Finalul primei reprize
  • 34 | Faze meci
    U Cluj a echilibrat meciul, are o posesie mai bună, însă nu reușește să se apropie periculos de poarta lui Bălgrădean
  • 29 | Cartonaşe Galbene
    Boutadjine este avertizat
  • 27 | OcaziiUniversitatea Cluj
    Lemnaru trage cu interiorul din lovitură liberă, iar Bălgrădean este pe fază și reține balonul
  • 15 | OcaziiUniversitatea Cluj
    Dinamo continuă să domine! După o fază fixă, Lazăr trage puternic de la 16 metri, dar peste poartă
  • 13 | OcaziiUniversitatea Cluj
    Lazăr primește o minge în careu și trage puternic la colțul scurt, dar șutul său nu prinde cadrul porții adverse
  • 2 | OcaziiUniversitatea Cluj
    Abrudan greșește nepermis în apărare, Bilinski profită și scapă singur cu portarul, însă Veselovsky evită golul
Flavius StoicanDinamo București

VIDEO "U" Cluj - Dinamo 0-1. Matei a înscris și Teja pierde primul meci pe teren propriu

Dinamo şi-a continuat forma bună şi a câştigat la limită partida de pe Cluj Arena, scor 1-0. "Câinii" au început în forţă şi puteau deschide scorul la prima fază a meciului - Bilinski i-a furat mingea lui Abrudan, dar Veselovsky şi-a salvat echipa.

În replică, Lemnaru a încercat să-l surprindă pe Bălgrădean din lovitură liberă, fără succes însă. Înaintea reprizei secunde, vremea şi fanii şi-au făcut de cap, iar suporterii Universității au aprins mai multe torțe în peluză.

"Şepcile Roşii" au fost aproape să-şi răsplătească suporterii, dar Kovacs şi Lemnaru n-au putut să-l învingă pe Bălgrădean. Au marcat, în schimb, dinamoviştii - Lazăr a recuperat în propria jumătate şi i-a pasat decisiv lui Cosmin Matei, care l-a învins pe Veselovsky.

A fost abia al treilea gol al lui Matei, care nu mai înscrisese din septembrie. În prelungiri, Thicot a blocat in extremis şutul lui Lemnaru şi U Cluj - Dinamo s-a terminat 0-1. Mihai Teja, antrenorul Universității, pierde primele puncte pe Cluj Arena, după cinci victorii consecutive.

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...