FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)
Foto Rana groaznică a lui Romario Benzar. Imaginea din interior vă poate afecta emoțional
ionel danciulescu
Exclusiv Ionel Dănciulescu, reacție-fulger după ”nebunia” din Botoșani - Dinamo 2-1: ”E interzis ce a făcut!”
Gigi Becali
Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”

• 89 | OcaziiSăgeata Năvodari
    Curtean trece de doi adversari, pătrunde în careu, dar șutul său nu prinde cadrul porții
  • 76 | Cartonaşe Roşii
    ELIMINARE SĂGEATA! Mera vede direct cartonașul roșu pentru un cot aplicat lui Matei
  • 74 | Schimbări
    Schimbare Dinamo: Iese Elton, intră Zougoula
  • 71 | OcaziiSăgeata Năvodari
    Corner pentru Săgeata, balonul ajunge la Chițu, iar șutul puternic al acestuia se duce mult peste poartă
  • 69 | Schimbări
    Schimbare Săgeata: Iese Achim, intră Sorian
  • 68 | Schimbări
    Schimbare Dinamo: Iese Rotariu, intră Șerban
  • 66 | Faze meciSăgeata Năvodari
    Rotariu scapă spre poartă cu un adversar în spate, dar pierde din suflu și trage modest, iar Pogacsics prinde balonul fără emoții
  • 49 | Goluri
    GOOOL DINAMO! Rotariu încearcă să pătrundă spre poartă, balonul ricoșează până la Curtean, care înscrie cu un șut plasat, la colțul lung
  • 38 | OcaziiSăgeata Năvodari
    Elton îi pasează bine lui Matei, care șutează puternic din careu, dar mult peste poartă
  • 35 | OcaziiSăgeata Năvodari
    Grigore trage puternic dintr-o lovitură liberă de la marginea careului, scoate însă excelent Pogacsics
  • 30 | OcaziiSăgeata Năvodari
    Seria ocaziilor pentru gazde continuă și Vezan trage iar din afara careului, tot pe lângă buturile lui Naumovski
  • 18 | OcaziiSăgeata Năvodari
    Vezan șutează pe lângă poartă, dintr-o lovitură liberă
  • 14 | OcaziiSăgeata Năvodari
    Grigoraș trage periculos din afara careului, pe lângă poarta oaspeților
  • 13 | OcaziiSăgeata Năvodari
    Achim apare în careu după o centrare de pe partea stângă, însă șutul său se duce doar în plasa laterală
Flavius StoicanDinamo

VIDEO Săgeata Năvodari - Dinamo 0-1. Curtean a adus victoria roș-albilor, în meciul de la Constanța

Dinamo a urcat o poziţie în clasament după deplasarea de la Constanţa, unde elevii lui Flavius Stoican s-au impus la limită în faţa celor de la Săgeata Năvodari.

Roș-albii au început ezitant şi gazdele au avut primele şanse de a deschide scorul. Achim a tras pe lângă poartă, iar Alexandru Grigoraş l-a imitat un minut mai târziu. Nici Vezan n-a avut mai mult noroc şi mingea trimisă de el a ocolit poarta.

Oaspeţii nu au tras niciun şut spre poartă în primele 25 de minute. Dragoş Grigore putea însă apoi să înscrie, dar Pogacsics a avut un reflex foarte bun şi scorul la pauză a fost 0-0.

Dinamo a revenit mai motivată de la vestiare şi Curtean a marcat unicul gol al meciului în debutul reprizei secunde. Săgeata a evoluat în inferioritate în ultimele 15 minute, după ce fundașul Mera a văzut direct cartonașul roșu, pentru un fault la Cosmin Matei.

Partida de la Constanța s-a terminat cu scorul de 1-0 pentru echipa lui Flavius Stoican, care a urcat pe locul 5 în Liga 1, cu 25 de puncte.

Pentru Dinamo urmează acum partida cu Pandurii, din Cupa României, iar apoi întâlnirea cu nou-promovata FC Botoșani, în Liga I, ambele jocuri urmând să se dispute pe arena din Ștefan cel Mare.

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Video FC Botoșani - Dinamo 2-1. Thriller în...

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...