A general view of the Premier League logo during the Premier League match at the Etihad Stadium, Manchester. Picture date: Saturday September 2, 2023.
Video Aston Villa - Chelsea 2-2 / Man. United - Burnley 1-1 / West Ham - Liverpool 2-2. Rezultatele zilei în Premier League
434246427_2185802548435269_2409367581077214101_n
Foto Lucra ca vânzătoare la fast-food, dar a făcut o schimbare radicală și acum câștigă o mulțime de bani
Screenshot 2024-04-27 at 23.03.18
Exclusiv Semnează cu FCSB! Gigi Becali a dat ordinul la pauza meciului cu Farul: ”I-am dat telefon lui Meme. E cel mai bun”

• 69 | OcaziiSunderland
    Januzaj trage periculos din afara careului, dar șutul său la colțul lung se duce puțin pe lângă paortă
  • 62 | OcaziiSunderland
    Larsson rămâne singur în careu, dar șutul său este respins excelent de portarul De Gea
  • 61 | Schimbări
    Schimbare United: Iese Evans, intră Smalling
  • 60 | Cartonaşe Galbene
    Bardsley este avertizat pentru o intrare la Januzaj
  • 57 | OcaziiSunderland
    Fletcher îi pasează lui Borini, italianul caută colțul scurt din careu, dar șutează puternic pe lângă poartă
  • 56 | Schimbări
    Schimbare Sunderland: Iese Giaccherini, intră Johnson
  • 55 | OcaziiSunderland
    Januzaj trage de la distanță, dar Mannone reține cu siguranță
  • 52 | Goluri
    GOOOL MAN. UNITED !!! Corner pentru echipa lui Moyes, Vidic vine fără marcaj în careu și reușește să marcheze printr-o lovitură de cap
  • 51 | Cartonaşe Galbene
    Giaccherini este avertizat
    Începe repriza secundă
    Finalul primei reprize
  • 45+1 | Auto Goluri
    GOOOL SUNDERLAND !!! Lovitură liberă periculoasă pentru gazde, balonul ajunge în cele din urmă la Bardsley, care îl forțează pe Giggs să-și introducă balonul în proprie poartă
  • 45 | Faze meci
    Prima repriză este prelungită cu un minut
  • 38 | OcaziiSunderland
    Januzaj înscrie cu un șut în careu, dar golul este anulat pentru un offside la limită în care se află Giggs
  • 25 | OcaziiSunderland
    Ocazie mare pentru United! Giggs trage puternic din afara careului, iar balonul deviat lovește bara transversală și iese apoi în corner
  • 24 | Cartonaşe Galbene
    Evra vede primul avertisment al meciului
  • 22 | Faze meciSunderland
    Larsson încearcă o execuție pretențioasă din lovitură liberă, dar balonul se duce pe lângă poartă
  • 12 | OcaziiSunderland
    Prima ocazie aparține gazdelor! Italianul Borini trage din apropierea careului, pe lângă poarta lui De Gea
  • 8 | Faze meci
    Ritmul partidei este unul alert, se joacă pe contre, cu faze periculoase de la un careu la celălalt
David MoyesManchester United

VIDEO Sunderland - Man. United 2-1. Calificarea în finala Cupei Ligii Angliei se joacă pe Old Trafford

Manchester United riscă să rămână fără niciun trofeu în acest sezon din Anglia, după a treia înfrângere consecutivă din acest an. Doar pe locul 7 în Premier League și eliminată din Cupa Angliei, echipa lui Moyes a capotat neașteptat și în turul semifinalei Cupei Ligii Angliei.

După ce a eliminat-o în prelungiri pe Chelsea, Sunderland, ultima clasată în Premier League, este marea revelație din acest an a Cupei Ligii, care a oferit o finalistă surpriză și în sezonul trecut: Bradford, o formație care venea din liga a patra.

În direct la Digi Sport 1, pe "Stadium of Light", în fața lui Sunderland, Manchester United a suferit din nou, demonstrând că trece prin cea mai grea perioadă a sezonului.

După o primă repriză lipsită de ocazii mari, dar cu un joc pe contre, Sunderland a condus cu 1-0, după autogolul lui Giggs.

În repriza secundă au venit și șansele importante de gol, iar jocul unul foarte spectaculos. Vidic a egalat printr-o lovitură de cap, dar United nu a izbutit să își revină. Sunderland a preluat iar inițiativa și a înscris golul victoriei.

În minutul 64, italianul Borini a punctat pentru 2-1, după un penalty controversat. United a forțat golul de 2-2, dar nu a mai reușit nimic. Noroc cu reușita lui Vidic, care o menține cu șanse reale în lupta pentru finala Cupei Ligii Angliei. O victorie cu 1-0 ar fi, teoretic, una la îndemână chiar și pentru o formație aflată în criză.

Video FCSB este noua campioană a României...

fcsb 2

Video Scandal după Dinamo - Voluntari: ”Mâine...

Exclusiv Ion Crăciunescu a dat verdictul, după...

boboc

Video Ioan Andone nu s-a ferit să spună...

• 09:30 LIVE Digi Sport Matinal
  • radu-naum

MEDIA: Fotbal Club, ora 23:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL: FC SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - FC CFR 1907 CLUJ SA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (29.03.2024)

FOTBAL: CFR Cluj - Sepsi, ora 21:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL: ACSM POLITEHNICA IASI - AFC UTA ARAD, SUPERLIGA SUPERBET (08.12.2023)

FOTBAL: Poli Iași - UTA, ora 18:15, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Manchester United v Tottenham Hotspur - Premier League - Old Trafford

FOTBAL: Tottenham - Arsenal, ora 16:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-OTELUL GALATI, SUPERLIGA SUPERBET (18.02.2024)

FOTBAL: Oțelul - Hermannstadt, ora 13:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Logo Liga 2 / Foto: FRF.ro

FOTBAL: Gloria Buzău - Mioveni, ora 11:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Dennis Man, OUT din lotul Parmei. Ce se întâmplă cu internaționalul român în Italia

Mp Genova 19/01/2024 - campionato di calcio serie B / Sampdoria-Parma / foto Matteo Papini/Image nella foto: esultanza g

A renunțat la sportul profesionist și a devenit ”cea mai frumoasă actriță de la Hollywood”