profimedia-0868404216
Video Juventus - AC Milan 0-0. Gazdele au ratat cât pentru două meciuri și rămân la cinci puncte în spatele ”Diavolului milanez”
Tottenham Hotspur v Nottingham Forest, Premier League, Football, Tottenham Hotspur Stadium, London, UK - 11 Mar 2023
Antonio Conte s-a decis și semnează! Salariu de 6.5 milioane de euro
FOTBAL:FCSB-FC BOTOSANI, SUPERLIGA SUPERBET (25.02.2024)
Exclusiv 200 de minute! Atât a jucat la FCSB, iar Gigi Becali a luat decizia: ”Nici nu l-am văzut”

Video Roma - Fiorentina 4-1. Dublă Salah! Tătărușanu, gol printre picioare!

04.03.2016, 18:43

Roma a câştigat fără emoţii derby-ul pentru locul 3, cu Fiorentina.

salah romad
  • SuperLiga: Petrolul - Botoșani, luni, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Rapid - Universitatea Craiova, luni, 20:30, DGS 1

Pe Olimpico, toscanii au avut prima ocazie la incursiunea lui Ilicic, apoi Tătăruşanu a trăit un sfert de oră de coşmar. Giallorossii au deschis scorul la prima ocazie. El Shaarawy a marcat al 5-lea gol în 6 meciuri din pasa lui Salah. Egipteanul a dublat avantajul capitolinilor cu un şut deviat de Astori, apoi Perrotti a nimerit bara după eroarea incredibilă a aceluiaşi Astori.

Kalinic putea reduce din diferenţa din foarfecă, dar cei care au marcat au fost tot jucătorii lui Spalletti. Perrotti a făcut 3-0 în minutul 38. Fiorentina, învinsă şi acasă de Roma, a marcat până la urmă, în finalul primei părţi. Ilicic l-a învins pe Szczesny dintr-un penalty obtinut de Tello.

Salah şi-a desăvârşit opera în minutul 58: a marcat printre picioarele lui Tătăruşanu al 11-lea gol al sezonului.

Intrat în ultimul sfert de oră, Totti a nimerit bara din lovitură liberă. Pentru Roma a fost al 7-lea succes consecutiv, în timp ce Fiorentina pierde pentru prima dată după 7 partide fără eşec.

ECHIPELE DE START

Roma: Szczesny - Florenzi, Rudiger, Manolas, Digne - Nainggolan, Keita - Salah (Dzeko, 86), Pjanic, El Shaarawy (Totti, 76) - Perotti (Vainqueur, 62)
Antrenor: Luciano Spalletti

Fiorentina: Tătărușanu - Roncaglia, Gonzalo Rodriguez, Astori, Marcos Alonso - Vecino (Badelj, 34), Alberto Costa - Bernardeschi, Ilicic (Fernandez, 68), Borja Valero (Tello, 29) - Kalinic
Antrenor: Paulo Sousa

Rezumatul partidei:

Min. 90+3 - FINAL! Roma câștigă derby-ul de Champions League, cu Fiorentina, și se apropie la 5 puncte de liderul Juventus și la două de Napoli.

Min. 90+1 - Ce ocazie!! Totti a executat o lovitură liberă de la peste 20 de metri, iar mingea mușcă din bara din dreapta porții lui Tătărușanu, înainte de a ieși afară.

Min. 76 - A revenit Totti! Veteranul căpitan al Romei a fost introdus în locul lui El Shaarawy, semn că războiul său cu Luciano Spalletti a luat sfârșit.

Min. 58 - GOOOOOOOOOOL!! Salah reușește ”dubla”, trimițând mingea în poartă printre picioarele lui Tătărușanu! Pjanic, pasă magistrală pentru egiptean!

Min. 46 - A început partea secundă a partidei de pe Olimpico.

Min. 45+4 - FINAL de repriză.

Min. 45+3 - GOOOOOOOOOOOOL!! Ilicic reduce din diferență, de la 11 metri!

Min. 45+2 - PENALTY pentru Fiorentina! Tello e faultat în careu și arbitrul arată punctul cu var.

Min. 38 - GOOOOOOOOOOOL!! Perotti duce scorul la 3-0, din pasa ”Faraonului” El Shaarawy, care a construit faza.

Min. 26 - GOOOOOOOOOOOL!! Salah duce scorul la 2-0, cu un șut din afara careului, deviat de un fundaș al echipei ”viola”.

Min. 22 - GOOOOOOOOOOOL! El Shaarawy a deschis scorul din cinci metri, după o pasă perfectă de pe dreapta, de la Salah. Tătărușanu nu a putut face nimic.

Min. 1 - A început meciul.

Etichete: video , tatarusanu , luciano spalletti , roma fiorentina , paulo sousa , derby de champions league , live score si video

Prinţul Paul al României a fost prins de poliţişti într-un resort din Malta. România va cere extrădarea acestuia

Prinţul Paul Phillipe al României, unul dintre fugarii celebri de la noi în țară, a fost prins în...

ilie3
Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după ce a aflat cine l-a umplut de sânge pe Mihai Stoica

Mihai Stoica, umplut de sânge la Arena Națională, după ce FCSB a câștigat titlul!
mm-stoica2
Semnează cu FCSB! Gigi Becali a dat ordinul la pauza meciului cu Farul: ”I-am dat telefon lui Meme. E cel mai bun”
Screenshot 2024-04-27 at 23.03.18
Cum a numit-o Gică Hagi pe FCSB, după ce a câștigat titlul chiar după victoria cu Farul
Screenshot 2024-04-28 at 00.03.15
FCSB este noua campioană a României! Titlul, asigurat matematic după 2-1 cu Farul
fcsb 2

Adrian Mutu, fără milă după ce a fost făcut ”praf” de fostul lui jucător: ”Mi-ar fi rușine! Are probleme, divorțează”
adrian-mutu
Gigi Becali l-a dat afară după doar 416 minute jucate, iar acum e campion. Poate da peste FCSB în UCL
Captură de ecran 2024-04-29 084106
Video Cea mai în formă jucătoare din lume, un car de nervi în meciul cu Jaqueline Cristian: ”Vino aici! Mai mult respect”
profimedia-0868753464
FotoJet (5)
Video&Foto Așa se primesc campionii! Momente superbe înaintea partidei Inter - Torino