ratari
VIDEO ACS Poli - Dinamo 0-0. ”Câinii” termină anul în afara play-off-ului
VIDEO FC Voluntari - Sepsi 3-0. Victorie categorică a ilfovenilor
fcsb 2
Video FCSB este noua campioană a României! Titlul, asigurat matematic după 2-1 cu Farul

• 89 | Goluri
    GOOOOL FIORENTINA! Mario Gomez a reușit ”dubla”. Atacantul a primit o minge în careul romanilor, din pasa lui Pasqual,  a preluat, și apoi a reluat decisiv din întoarcere în stânga portarului.
  • 65 | Goluri
    GOOOOL FIORENTINA! Mario Gomez a deschis scorul printr-un lat pus în interiorul careului mic, în urma unei greșeli a lui Manolas
  • 63 | Cartonaşe Galbene
    Borja Valero primește un avertisment pentru o intervenție asupra lui Cole
  • 57 | Schimbări
    Schimbare Roma: Pjanic îi ia locul lui Paredes
  • 54 | OcaziiAS Roma
    Gomez i-a luat fața lui Manolas, a reluat cu capul din centrul careului, dar mingea a trecut puțin pe lângă poarta Romei
  • 49 | Faze meciAS Roma
    Badelj a tras în forță de la limita careului, dar mingea a trecut la o palmă de bara lui Skorupski
  • 29 | OcaziiAS Roma
    Nainggolan a tras puternic din afara careului, mingea este deviată de Cole, dar Tătărușanu este pe fază și are un reflex ULUITOR!
  • 25 | OcaziiAS Roma
    Florenzi a executat periculos un corner, Tătărușanu a respins în afara terenului, pentru a evita pericolul
  • 24 | Faze meciAS Roma
    Totti a reluat cu capul, pe spate, însă mingea nu a prins cadrul porții lui Tătărușanu
  • 20 | Faze meci
    Plouă torențial la Roma, iar jocul are de suferit. Ocaziile sunt rare
  • 9 | Faze meciAS Roma
    Florenzi a venit în viteză și a reluat din careu, însă a trimis mult pe lângă poarta Fiorentinei
  • 6 | OcaziiAS Roma
    Nainggolan a preluat frumos pe piept și a șutat de la 20 de metri. Tătărușanu a avut o primă intervenție bună!

VIDEO Roma - Fiorentina 0-2. "Dublă" Gomez și calificare în semifinalele Cupei

Criza Romei continuă! După ce s-a îndepărtat de Juventus în clasamentul din Serie A, trupa lui Rudi Garcia a părăsit prematur și Cupa Italiei!

Tătărușanu a ajutat-o pe Fiorentina să se califice în semifinalele Cupei Italiei. Românul a fost titular în meciul pe care toscanii l-au câștigat la Roma cu 2-0.

Fostul portar al Stelei a intervenit bine în minutul 30 la un șut deviat al lui Nainggolan. Diamanti putea înscrie în minutul 48, dar mingea s-a dus pe lângă poartă.

Scorul a fost deschis în minutul 65 de Mario Gomez din pasa lui Pasqual. Marcator și în campionat contra capitolinilor, atacantul german a lovit din nou în minutul 89, după o centrare a aceluiași Pasqual.

Fiorentina ajunge în careul de ași, acolo unde o va întâlni pe Juventus. În penultimul act mai sunt calificați și cei de la Lazio.

Ultima semifinalistă va fi aflată miercuri, de la 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2, dintre Napoli și Inter.

Video Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe...

adrian mutu

Video Scandal după Dinamo - Voluntari: ”Mâine...

Video FCSB este noua campioană a României...

fcsb 2

Exclusiv Ion Crăciunescu a dat verdictul, după...

FOTBAL: Aston Villa - Chelsea, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Dennis Man, OUT din lotul Parmei. Ce se întâmplă cu internaționalul român în Italia

Mp Genova 19/01/2024 - campionato di calcio serie B / Sampdoria-Parma / foto Matteo Papini/Image nella foto: esultanza g

A renunțat la sportul profesionist și a devenit ”cea mai frumoasă actriță de la Hollywood”