Italian soccer Serie A match - SSC Napoli vs AS Roma
Evan Ndicka de la AS Roma a jucat din nou pentru italieni, la două săptămâni după ce s-a prăbușit pe teren
profimedia-0868404216
Video Juventus - AC Milan 0-0. Gazdele au ratat cât pentru două meciuri și rămân la cinci puncte în spatele ”Diavolului milanez”
lacatus
Exclusiv Marius Lăcătuș nu are niciun dubiu, după ce FCSB și-a adjudecat titlul: ”Nu putem omite”

• 90+6 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI. JUVENTUS a obținut primul succes în fieful celor de la Napoli după o pauză de 15 ani.
  • 90+4 | Goluri
    GOOOOOL JUVENTUS: 1-3, VIDAL. Contraatac al torinezilor, mingea a ajuns la Vidal, care a preluat cu dreptul, după care a șutat cu stângul sub transversală.
  • 90+3 | OcaziiNapoli
    Higuain a driblat mai mulți jucători în careu, după care a încercat un șut la colțul lung, dar mingea s-a dus pe lângă.
  • 90+2 | Cartonaşe Galbene
    JUVENTUS A CERUT PENALTY! ZAPATA a scăpat singur cu Buffon, a trecut de acesta după care a căzut în careu și a fost sancționat pentru simulare.
  • 74 | OcaziiNapoli
    GOL ANULAT NAPOLI! Buffon a prins mingea după care s-a lovit de Koulibaly, aflat în careu. Portarul a scăpat balonul, Caceres l-a trimis în propria-i poartă, dar arbitrul n-a validat golul. A dictat fault în atac.
  • 73 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE LA NAPOLI. A ieșit Callejon a intrat GABBIADINI
  • 71 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE LA JUVENTUS. A ieșit Pogba, a intrat LICHTSTEINER
  • 70 | Goluri
    GOOOOOL JUVENTUS: 1-2, CACERES. Fundașul dreapta a reluat în plasă centrarea foarte bună a lui Pirlo, din lovitură liberă.
  • 69 | Cartonaşe Galbene
    BRITOS pentru un henț. Fundașul va lipsi etapa viitoare
  • 64 | Goluri
    GOOOOOL NAPOLI: 1-1, BRITOS. Fundașul stânga a reluat din interiorul careului, după o centrare din corner a lui Mertens.
  • 61 | Cartonaşe Galbene
    CACERES care a căzut victimă în ochii arbitrului de la centru, după o fază în care au fost implicați Mertens și Marchisio.
  • 60 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE LA NAPOLI. A ieșit Hamsik, a intrat MERTENS.
  • 56 | Faze meciNapoli
    CHIELLINI, CU CAPUL SPART. Evra s-a lovit în cap cu Chiellini la o fază petrecută în careul celor de la Napoli la o lovitură de colț. Fundașul central a ieșit cel mai ”șifonat” pentru că și-a spart capul. El a primit îngrijiri medicale și va continua partida cu un mare bandaj la cap.
  • 52 | OcaziiNapoli
    OCAZIE JUVENTUS. Caceres și Pogba au creeat panică în careul celor de la Napoli.
  • 48 | OcaziiNapoli
    OCAZIE NAPOLI. Hamsik i-a pasat excelent lui Callejon, în interiorul careului, iar acesta din urmă a încercat o finalizare la colțul scurt, dar Chellini a acordat corner.
  • 45+1 | Final repriza 1
    PAUZĂ
  • 43 | OcaziiNapoli
    OCAZIE JUVENTUS. Caceres a avut șansa de a face 2-0, dar nu a fost decis la finalizare. Mai întâi a dat senzația că vrea să șuteze cu stângul, după o pasă măiastră a lui Tevez, după care a lăsat mingea să curgă pentru a șuta cu dreptul, dar a lovit slab și mingea a fost respinsă de Cabral.
  • 39 | Cartonaşe Galbene
    TEVEZ pentru un fault asupra lui Callejon.
  • 28 | Faze meciNapoli
    POGBA a ajuns la patru goluri marcate pentru Juventus în actualul sezon intern
  • 28 | Goluri

GOOOOOL JUVENTUS: 0-1, POGBA. Francezul a primit o pasă cu noroc de la Llorente, după care a reluat din voleu, fără preluare, la colțul lung.

• 21 | Faze meciNapoli
    De Guzman a executat lovitura liberă, dar mingea s-a dus direct în brațele lui Buffon.
    PIRLO a fost iertat de un cartonaș galben după un fault asupra lui Higuain, spre disperarea fanilor.
  • 18 | OcaziiNapoli
    OCAZIE MARE NAPOLI. Chellini i-a pasat foarte bine lui De Guzman, dar olandezul, de la 11 metri, dintr-o poziție foarte bună, a tras peste transversală.
  • 16 | Faze meciNapoli
    Lopez a încercat să-l surprindă pe Buffon, în urma loviturii de colț, dar n-a nimerit spațiul porții.
  • 15 | Faze meciNapoli
    Contraatac al napoletanilor, Callejon a întârziat mult pasa spre Hamsik, care n-a mai avut multe soluții, astfel că centrarea sa a fost respinsă în corner.
  • 8 | Faze meciNapoli
    Lopez a reluat spre poartă, după un corner executat de Callejon, dar mingea s-a dus pe lângă bara din stânga porții lui Buffon.
  • 5 | Faze meciNapoli
    Callejon a centrat în careu spre Higuain, dar a lovit slab balonul care a ajuns fără emoții la Buffon.
Massimiliano AllegriJuventus

VIDEO Napoli-Juventus 1-3. Torinezii, prima victorie în fieful napoletanilor după 15 ani. Gol anulat pentru gazde

VIDEO Juventus - Napoli 2-2 (5-6 d.l.d). Elevii lui Rafa Benitez n-au mai reușit prestația din Supercupa Italiei și de data aceasta s-au recunoscut învinși pe propriul teren în fața torinezilor. Juventus s-a impus cu 3-1, aceasta fiind prima victoria a ”Bătrânei Doamne” în fieful napletanilor în ultimii 15 ani, în toate competițiile.

Partida de pe ”Stadio San Paolo” a avut parte de un start de meci ezitant din partea ambelor combatante. Abia în minutul 18, Napoli a dat ”dezlegare” la faze de gol. Chellini i-a pasat foarte bine lui De Guzman, dar olandezul, de la 11 metri, dintr-o poziție foarte bună, a tras peste transversală. Torinezii nu s-au avântat în atac, au stat la așteptare, asemenea boxerilor, după care au lovit letal când au avut ocazia. Pogba (28) a deschis scorul cu un șut de zile mari, de la marginea careului, după o fază în care mingea a ajuns la el cu șansă.

Juventus putea rezolva meciul de la pauză. Caceres (43) a avut șansa de a face 2-0, dar nu a fost decis la finalizare. Mai întâi a dat senzația că vrea să șuteze cu stângul, după o pasă măiastră a lui Tevez, după care a lăsat mingea să curgă pentru a șuta cu dreptul, dar a lovit slab și mingea a fost respinsă de Cabral.

Repriza a doua a început cu câte o ocazie de fiecare parte. După ce Chiellini s-a ales cu capul spart (56), Napoli a restabilit egalitatea prin Britos, care a reluat din interiorul careului dupîă o pasă a lui Mertens (64). Bucuria gazdelor n-a durat decât șase minute pentru că torinezii au trecut iar în avantaj grație lui Caceres, care a reluat în plasă din centrarea lui Pirlo (70).

Patru minute mai târziu s-a petrecut cea mai controversată fază a acestei partide. Buffon a prins mingea după care s-a lovit de Koulibaly, aflat în careu. Portarul a scăpat balonul, Caceres l-a trimis în propria-i poartă, dar arbitrul n-a validat golul. A dictat fault în atac. Astfel că, în loc de 2-2, întâlnirea s-a terminat cu victoria oaspeților cu 3-1, care au marcat ultimul gol în minutele din prelungiri prin Vidal.

Carlo Ancelotti a spus lucrurilor pe...

Video Exclusiv Mihai Rotaru și Decebal Rădulescu...

colaj decebal rotaru

Ce a titrat L'Equipe, după înfrângerea...

Mijlocașul de 900.000€ l-a convins pe...

FOTBAL: Chelsea - Tottenham, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Femeia care și-a cumpărat un avion pentru a nu mai plăti mereu două locuri a intrat pe teren și internetul ”a explodat”

gracie1

Vestea primită de Horațiu Moldovan! Decizia luată de Atletico Madrid

Carlo Ancelotti a spus lucrurilor pe nume, după Bayern Munchen - Real Madrid 2-2