Momentul în care Jose Mourinho sărbătorește alături de copilul de mingi golul marcat de Harry Kane, din minutul 50 / Foto: Getty Images

Video Jose Mourinho a sărbătorit cu un copil de mingi golul de 2-2! L-a făcut părtaş la reuşita lui Kane

27.11.2019, 10:30
  • EHF European League: Skjern - Dinamo, marți, 19:45, DGS 3

• Champions League: Bayern Munchen - Real Madrid, marți, 22:00, DGS 1

VIDEO Tottenham - Olympiacos 4-2 | Jose Mourinho (56 de ani) a avut parte de un meci absolut interzis cardiacilor la revenirea în Liga Campionilor. Tehnicianul portughez s-a trezit cu mari probleme pe cap, după ce grecii au făcut rapid 2-0, dar a demonstrat că a știut să le gestioneze.

Apreciat de mulţi drept arogant, Mourinho e în stare şi de lucruri emoţionante. De exemplu, marţi seară a celebrat alături de un copil de mingi care a dat o mână de ajutor la golul de 2-2.

Mai mult, a stârnit și admirația unui stadion întreg atunci când a sărbătorit cu un copil de mingi primul gol marcat de Harry Kane.

Olympiacos a început ca din pușcă meciul de la Londra, spre nedumerirea celor de la Tottenham. Așa s-a făcut că în minutul 19 tabela arăta un neverosimil 0-2. Fanii erau îngrijorați, unii chiar șocați, jucătorii lui Spurs nu mai înțelegeau nimic. Un singur om din tabăra gazdelor era extrem de calm, Jose Mourinho.

Acesta, mai mereu în picioare, și-a îndemnat jucătorii la calm și după primul gol, marcat de El-Arabi, dar și după reușita lui Semedo.

Jose Mourinho a știut cum să-și motiveze jucătorii după ce grecii au avut 2-0

”The Special One” știa că ai lui sunt mai buni. Nu i-a presat, nu i-a biciuit, din contră i-a încurajat, iar tactica sa a dat rezultate. Golul lui Delle Ali, din prelungirile primei reprize, a fost extrem de important. Pe acest fundament și-a construit portughezul spech-ul de la pauză. Și a avut efect, pentru că în partea a doua pe teren a mai existat o singură formație.

Dincolo de aceste faze de meci, Mourinho a reușit să se facă plăcut prin comportamentul său. Iar gestul pe care l-a făcut după primul gol marcat de Hary Kane, din minutuul 50, când a sărbătorit alături de un copil de mingi a impresionat un întreg stadion. Fanii au aplaudat atunci, dar l-au aplaudat pe Jose și la final.

Puştiul îi repede mingea lui Aurier după ce ieşise în aut, acesta a bătut imediat, balonul a ajuns la Moura, care a centrat pentru golul lui Kane. 2-2!

VIDEO cu golul marcat de Kane și cu bucuria lui Mourinho

Etichete: jose mourinho , tottenham - olympiacos , jose mourinho champions league

O olandeză cu depresie va fi eutanasiată, pentru că „nu mai poate face față”. Are doar 28 de ani

O olandeză de 28 de ani, sănătoasă din punct de vedere fizic, a decis să fie eutanasiată, pentru că - spune ea - nu mai poate lupta cu depresia, autismul și cu tulburarea Borderline.

Video Cea mai în formă jucătoare din lume, un car de nervi în meciul cu Jaqueline Cristian: ”Vino aici! Mai mult respect”

Video&Foto Cum s-a comportat Dan Șucu la finalul meciului dintre Rapid și Universitatea Craiova

Barcelona nu mai stă la discuții: îi reziliază contractul fotbalistului pe care a plătit 36.000.000€. Anunțul spaniolilor

”Tatăl meu `a explodat`!” Fiica unui antrenor a spus totul: ”Eram minoră și e o infracțiune”. Cu ce se ocupă tânăra

A făcut 5-4 în minutul 90+5 și a scris istorie! Echipa care, după 121 de ani, va juca în premieră în cupele europene

FCSB revine în Ghencea! ”E semnat contractul cu CSA. Sper să nu se supere Meme”

Italienii au reacționat, după ce s-a aflat ce propunere a primit Cristi Chivu de la o cvadruplă câștigătoare UCL

Decizia luată la Rapid, după înfrângerea cu Universitatea Craiova

Angajata lui Gigi Becali de la FCSB nu s-a mai ferit și a spus totul: ”Era o povară”. Acum vede lucrurile diferit

Fotbalul nu ar mai fi niciodată la fel! Jose Mourinho se gândește la o schimbare uriașă: ”Va fi considerat un geniu”

Jose Mourinho nu s-a putut abține: i-a făcut ”praf” pe jucătorii lui Manchester United

PEROZO tânără a creat isterie în mediul online după ce a dezvăluit de ce îi plac bărbații în vârstă: „Mă simt în siguranță”

FILM NOWFiicele lui Nicole Kidman, apariție rară pe covorul roșu alături de mama lor. Puștoaicele au atras toate privirile

Viciul lui sunt femeile! S-a logodit cu o actriță, iar la câteva zile s-a afișat cu un manechin citeşte ştirea pe Prosport.ro

Cum vrea Sorana Cîrstea s-o egaleze pe Simona Halep: ”Ea a câștigat deja, m-ar putea lăsa să câștig eu” citeşte ştirea pe ziare.com

Toți șoferii care au asta în mașină iau amendă 2.900 lei și permisul suspendat. Se confiscă pe loc citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Noah Cyrus, apariție bizară în public, în pijamale de iarnă, desculță, pe strada din fața casei sale. A stat numai cu ochii în telefon