La Liga

Rezultate / Clasamente

Lovitură grea pentru Real! Manchester United îi va prelungi contractul starului dorit de Perez

perez

Barça vrea o nouă Triplă: "Suntem în cea mai bună poziţie posibilă"

barcelona tripla

Video A fost adus cu cătușe în sala de judecată. Jucătorul e considerat pericol public

semedo catuse

Barcelona i-a prelungit contractul unui jucător important. Clauză de reziliere de 500 de milioane de euro

Sergi Roberto

Spaniolii au anunțat verdictul pentru Pique, care a fost cercetat pentru declarațiile împotriva rivalei Espanyol

Formula 1: Scuderia Ferrari şi-a prezentat monopostul pentru sezonul 2018

Hochei: UTE - Corona Braşov 1-2, după prelungiri, în meciul 2 al sfertului de finală din Erste Liga

Baschet (M): Poli Iaşi - BC Timişoara 77-100, într-o restanță din etapa a 16-a a Ligii Naţionale

Handbal (F): CSM Slatina - SCM Craiova 28-31, în etapa a 16-a a Ligii Naţionale

Handbal (M): HC Vaslui - Potaissa Turda 26-35, într-un meci din etapa a 19-a a Ligii Naţionale

JO 2018: Ungaria, primul titlu olimpic din istorie, în ştafeta masculină 5.000 m la short-track

Tenis de masă, CM: România (feminin), învinsă de Taiwan, 1-3, într-un meci din Grupa a 4-a

Volei (F): Alba Blaj s-a calificat în play-off-ul Champions League, după 3-1 cu Rzeszow

JO2018: Norvegia, lider în clasamentul pe medalii la PyeonChang

Fotbal feminin: Naționala României va participa la turneul amical Gold City Cup, din Turcia

Tenis: E. Svitolina și A. Kerber se vor întâlni în semifinale la Dubai

Fotbal: Sergi Roberto și-a prelungit contractul cu Barcelona până în 2022

Fotbal: Lewandowski s-a despărțit de impresarul său, Cezary Kucharski

Fotbal: C. Under (AS Roma), cel mai tânăr turc care a marcat în Liga Campionilor

JO 2018: Michelle Gisin, campioană olimpică la combinată

Tenis, ATP Marseille: M. Zverev - K. Khachanov 2-6, 1-6

Tenis, WTA Budapesta: D. Cibulkova - K. Flipkens 6-4, 6-2

JO 2018: Germania, medaliată cu aur la combinata nordică

JO 2018: Andre Myhrer, medaliat cu aur la slalom

Ştiri

"Ridicare scandaloasă" / "Spectacol pentru adulţi"! Momentul controversat care a luat aurul la JO

canada

United, de nerecunoscut cu Sevilla! Șahtior a întors scorul cu AS Roma și are prima șansă în optimi

collage

Video Zidane şi-a umilit un jucător în finalul meciului cu Leganes: l-a introdus pentru 28 de secunde

zidane leganes

Meciurile din Champions League şi Europa League pot fi urmărite în reţeaua RCS&RDS

Champions League

Video Nimeni nu se pune cu ea! Ostapenko şi-a...

ostapenko se starmba

Video Exclusiv "Gigi, nu te recunosc!" Ce a spus Ilie...

becali ilie dumitrescu

Video&Foto Gardoș va purta numărul 24 la Craiova...

Gardos prezentare3

Video Gest scandalos la JO. Fanii au...

Joycelyn Laroque

Știri

Oficial: Sulley Muntari a semnat cu Deportivo La Coruna!

sulley muntari deportivo

"Ne-am întâlnit cu Barcelona, suntem gata să semnăm". Transferul e ca şi făcut

arthur

Camp Nou 2

Atletico Madrid își poate vinde decarul în China, la clubul unde a jucat și Budescu

carrasco atletico

Video La Coruna e în dificultate, dar Andone rămâne apreciat. Ce premiu a primit atacantul român

andone jucatorul lunii
Live video & text
Captura 2-1

Viitorul - Botoșani 2-1. Gol de excepție marcat în prelungiri. Ianis Hagi a făcut spectacol

gol teixeira

Dinamo - FCSB 2-2. Roş-albaştrii au revenit în ultimele 10 minute şi au egalat în prelungiri

Iasi bucurie

ACS Poli Timişoara - CSM Poli Iaşi 1-2. Echipa lui Stoican visează la play-off

craiova deschdiere

FC Voluntari - CS U Craiova 0-1. Victorie cu scandal pentru olteni. Final tensionat

juventus gaz

Gaz Metan - Juventus 0-0. Al 12-lea meci fără victorie pentru medieșeni și retrogradarea e aproape

concordia dinamo

Chiajna - Dinamo 3-4. "Câinii" sunt pe loc de play-off după un meci nebun. 7 goluri în repriza a doua

FOTBAL:CSM IASI-FC BOTOSANI, LIGA 1 BETANO (12.02.2018)

CSM Poli Iaşi - FC Botoşani 1-0. Ieșenii au marcat prin Cristea și au mai avut o bară pe final

Bucurie Craiova

CS U Craiova - Sepsi 1-0. Oltenii se impun după golul superb al lui Gustavo, din lovitură liberă

barca

Barcelona - Getafe 0-0. Catalanii, care au avut și un gol anulat, au fost ținuți în șah pe teren propriu

FOTBAL:JUVENTUS BUCURESTI-FC VIITORUL, LIGA 1 BETANO (10.02.2018)

Juventus - Viitorul 0-1. Campioana e cu un pas mai aproape de play-off