Cupa Romaniei

Rezultate / Clasamente

Alex Băluţă o aşteaptă pe Dinamo ca pe pâinea caldă în cazanul din Bănie

BUC BALUTA

Planul lui AFC Hermannstadt pentru a juca acasă meciul cu FCSB, din sferturile Cupei României

Hermannstadt

Video Dinamoviștii îi iau peste picior pe cei de la FCSB, după tragerea la sorți a sferturilor Cupei. "Le dau invitații la finală"

cupa

CS U Craiova - Dinamo, derby-ul sferturilor de finală din Cupa României. "Stadionul va fi plin!"

craiova dinamo

Ce noroc pentru FCSB! Cine e AFC Hermannstadt, adversara din sferturile Cupei României

hermen

News Alert Craiova - Dinamo, derby-ul "sferturilor" Cupei României. FCSB înfruntă singura divizionară secundă rămasă în competiţie

Ştiri pe scurt

Schi alpin, CM: Norvegianul Henrik Kristoffersen a câştigat proba de slalom de la Kitzbuehel

Fotbal: CS U Craiova - Lechia Gdansk 1-0, într-un meci amical

Fotbal: CSM Poli Iaşi - Cernomoreţ Odesa 3-0, într-un meci amical

Fotbal: ACS Poli Timişoara - Naţional Sebiş 4-0, într-un meci amical

Volei feminin, Divizia A1: Dinamo - CSM Târgovişte 0-3, într-un meci din etapa a 13-a

Baschet masculin, Liga Națională: Politehnica Iaşi - CSM Steaua 69-94, în etapa a 15-a

Handbal feminin, Liga Națională: U Cluj - CSM Roman 25-30, într-un meci din etapa a 13-a

Handbal feminin, Liga Națională: CSM Bistriţa - Corona Braşov 27-28, în etapa a 13-a

Hanfbal feminin: Kuban Krasnodar - SCM Craiova 28-26, într-un meci din Grupa A

Handbal feminin: DHK Banik Most - HC Zalău 22-25, în Grupa D a Cupei EHF

Fotbal: Antrenorul Marcos Silva, înlocuit cu Javi Javi Garcia la Watford

Fotbal: Gustavo Poyet este noul antrenor al lui Bordeaux

Fotbal: Vlad Chiricheș a fost rezervă în victoria lui Napoli cu Atalanta, scor 1-0

Fotbal: Hamburg l-a demis pe antrenorul Markus Gisdol

Fotbal: Alaves - Leganes 2-2, în etapa a 20-a din La Liga

Polo: Steaua a câștigat Cupa României

Biatlon: Johannes Boe a câștigat proba de urmărire 12,5 km de la Anterselva

Biatlon: Daria Domraceva (Belarus) a câștigat proba de 12,5 km, cu start în bloc

Ştiri

Belgienii nu au spus-o până acum: "Stanciu ne implora zilnic! Trebuia să plece"

stanciu anderlecht

Simona Halep le-a dat planul peste cap organizatorilor de la AO. "Îmi pare rău"

halep

Video&Foto Accidentare horror în Premier League. Adversarul care i-a rupt piciorul a plâns pe teren. Imagini teribile

accidentare

O nouă dovadă a prieteniei strânse dintre Cîrstea şi Ostapenko. Ce a publicat letona pe Instagram

sorana jelena

Video Dialogul inedit dintre Ronaldo şi un...

ronaldo copil

Video Exclusiv "M-a luat ameţeala"! S-a "rupt" Băluţă...

baluta5-ds

Video Exclusiv Petrescu l-a luat tare pe Ioniţă: "Nu...

ionita antrenament cfr2

Video&Foto Cristiano Ronaldo nu se dezminte! Nu...

ronaldo nemultumit

Știri

News Alert ”Trebuie reziliat imediat contractul lui!” Reacție dură a unui conducător de la Poli, după meciul cu FCSB

soljic

Video Primele critici pentru "Mbappe al României": "E singurul care m-a îngrijorat. Nu-mi plac lucrurile astea"

becali coman

Video Dică a lămurit lucrurile cu Budescu: "Probabil la asta s-a referit!" Ce spune despre Alibec și Gnohere

dica 1

Video Gnohere: "Sperăm că cele trei înfrângeri au fost doar o pasă proastă"

gol gnohere

Video Ionuț Popa cheamă conducerea la discuții. S-a luat de jucători: "Dacă nu vor să joace, să meargă să-și rezilieze contractele!"

ionut popa

Video Primul gol al lui Golofca la FCSB! Gafă mare a timișorenilor și execuție pe măsură

gol golofca
Live video & text

Real Madrid - Villarreal 0-1. Criza se adâncește pentru echipa lui Zidane

Sociedad Barcelona

Real Sociedad - Barcelona 2-4. Catalanii au tremurat, dar Paulinho, Messi și Suarez au rezolvat meciul

atletico madrid getafe

Atletico Madrid - Getafe 2-0. Echipa lui Simeone și-a consolidat poziția secundă în La Liga

FBL-ESP-CUP-BARCELONA-CELTA

Barcelona - Celta 5-0. Show total cu Messi și Jordi Alba! Calificare fără emoții în sferturile Cupei

momci buc 1

FCSB - Dinamo 1-0. Spectacol total în derby! ”Câinii” au lovit bara, Budescu a ratat penalty

messi gol el clasico

Real Madrid - Barcelona 0-3. Premieră istorică pentru catalani, care se desprind la 14 puncte de marea rivală

FBL-ESP-LIGA-CELTA-REAL MADRID

Celta - Real Madrid 2-2. Tot mai departe de titlu! 16 puncte în spatele rivalei Barcelona

celta barcelona 4-3

Celta Vigo - Barcelona 4-3. Surpriza finalului de săptămână în Europa!

Messi Celta

Barcelona - Celta Vigo 2-2. Messi și Suarez nu au putut aduce victoria catalanilor!

13 dintre cei mai importanți jucători n-au ”prins” avionul! Pe cine va miza Dică în meciul de Cupă

gnohere-5

Video ACS Poli Timișoara - FCSB 0-3. Roş-albaştrii ies din criză. Calificare fără emoţii în sferturile Cupei

Golofca capt

Clujenii dau vina pe ghinion pentru eliminarea din Cupă: "Trebuia să câștigăm în timpul regulamentar"