Box

Rezultate / Clasamente

Recordul lui Mayweather a fost egalat. Un thailandez a intrat în istoria boxului

colaj mayweather

Video Victorii româneşti în prima gală de box profesionist găzduită de Oradea

box oradea

Scos din sărite de întrebările jurnalistului, Tyson Fury a plecat de la interviu: "Am terminat!"

tyson

Mayweather pune condiții hilare pentru a intra în cușcă. Ce a putut să-i ceară lui McGregor. Anunțul e iminent

colaj mayweather mcgregor

Unul dintre bodyguarzii lui Floyd Mayweather a fost împuşcat! Boxerul s-ar fi aflat în preajmă, dar a scăpat

Floyd Mayweather

Foto Sport sângeros. S-au bătut crunt, dar au împărțit aceeași ambulanță. Imaginea zilei oferită de un fost adversar al lui Bute

colaj degale
  • 12:00 Live Stirile Digi Sport
  • 12:30 Digi Sport Special
  • 13:30 Live Stirile Digi Sport
  • 14:00 Live Tenis: Simona HALEP (ROU) vs. Elina SVITOLINA (UKR)
  • 16:00 Digi Sport Matinal
  • 16:30 Live Stirile Digi Sport
  • 17:00 Live Fotbal: Voluntari - Botosani
  • 17:45 Live Stirile Digi Sport
  • Simona Halep

TENIS: Simona Halep - Elina Svitolina, de la ora 14:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• bucurie voluntari

FOTBAL: FC Voluntari - FC Botoșani, de la ora 17:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• moraru special

MEDIA: Digi Sport Special, de la ora 19:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:ASTRA GIURGIU-FC STEAUA BUCURESTI, PLAY OFF LIGA 1 BETANO (16.04.2018)

FOTBAL: FCSB - Astra, de la ora 20:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• camora viitorul cfr

FOTBAL: CFR Cluj - Viitorul, de la ora 20:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

• FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CSM POLITEHNICA IASI, PLAY OFF LIGA 1 BETANO (14.04.2018)

FOTBAL: CSM Poli Iași - CS U Craiova, de la ora 20:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 3

Facebook
Ştiri pe scurt

Fotbal: Lyon - Nice 3-2 (Depay 49, 66, 87 / Plea 18, 89), în etapa a 38-a

Fotbal: PSG a remizat pe terenul lui Caen, 0-0, în etapa a 38-a

Fotbal: Marseille - Amiens 2-1 (Sanson 10, Mitroglou 18 / Konate 30)

Fotbal: Troyes - AS Monaco 0-3 (R. Lopes 22, 71, Mboula 90+3), în etapa a 38-a

Fotbal: C. Tătăruşanu (Nantes), integralist în partida cu Strasbourg, 1-0

Fotbal: Olanda, playoff UEL, finala: FC Utrecht - Vitesse Arnhem 1-2 (în tur 2-3)

Fotbal: A. Pirlo (38 de ani) ar putea fi secundul lui R. Mancini la naţionala Italiei

Fotbal: S. McClaren, fost selecţioner al Angliei, numit antrenor la Queens Park Rangers

Fotbal: Belgia, playoff UEL, etapa a 10-a: Oostende - Antwerp (antrenor L. Boloni) 3-1

Fotbal: Fundaşul Ricardo Pereira, transferat de la FC Porto la Leicester City

Fotbal: Galatasaray a câştigat campionatul Turciei pentru a 21-a oară

Fotbal: Ucraina: Dinamo Kiev - Şahtior Doneţk 2-1, în etapa a 32-a din playoff

Fotbal: Steliano Filip (Hajduk Split), înlocuit la pauza meciului cu HNK Rijeka, 1-3

Fotbal: Mario Balotelli, convocat la naţionala Italiei după o pauză de patru ani

Fotbal: Sparta Praga - Sigma Olomuc 1-0. Florin Niţă, integralist la gazde

Fotbal: N. Stanciu (Sparta Praga), înlocuit în minutul 60 al partidei cu Sigma Olomuc, 1-0

Fotbal: B. Vătăjelu (Sparta Praga) a jucat din minutul 65 al partidei cu Sigma Olomuc, 1-0

Fotbal: Celtic a cucerit Cupa Scoţiei pentru a 38-a oară, 2-0 în finala cu Motherwell

Fotbal: Portarul M. Hitz, la final de contract cu Augsburg, a semnat cu Borussia Dortmund

Fotbal: Antrenorul Manuel Pellegrini a demisionat de la Hebei China Fortune

Fotbal: Dorin Rotariu (Mouscron), două pase de gol în partida cu Leuven, 5-0

Fotbal: Viktoria Plzen, campioană a Cehiei cu o etapă înainte de finalul sezonului

Hochei, Campionatul Mondial: Suedia - SUA 6-0, într-un meci din semifinale

Handbal (F): Dunărea Brăila - SCM Craiova 20-21, în ultima etapă a Ligii Naţionale

Ciclism: Chris Froome (Sky) a câştigat etapa a 14-a a Turului Italiei

Moto: Marcel Schrotter (Dynavolt Intact GP), pole position în MP al Franţei la Moto2

Moto: Jorge Martin (Del Conca Gresini), pole position în MP al Franţei la Moto3

Tenis: ATP Roma, semifinale: J. Cabal / R. Farah - J. Murray / B. Soares 7-6, 3-6, 10-8

Ştiri

Video Halep - Garcia 6-2, 6-3. Simona rămâne lider mondial şi o va întâlni pe Sharapova în semifinale la Roma

Halep pumn Roma1

Exclusiv Transferul care va schimba complet fața FCSB! ”Cred că aici am avut problema nr. 1!”

FOTBAL:CS UNIVERSITATEA CRAIOVA-FC STEAUA BUCURESTI, PLAY OFF LIGA 1 BETANO (14.05.2018)

Dembele și-a exasperat colegii. Pique a dezvăluit ce se scrie pe grupul de whatsapp al jucătorilor Barcei

pique dembele

Video Ouch! Ostapenko s-a lovit cu racheta în genunchi, în primul set al disputei cu Sharapova

ostapenko-tipa

Video Halep - Sharapova 4-6, 6-1, 6-4...

The Internazionali BNL d'Italia 2018 - Day Seven

Video Moment rar în tenis! Halep, huiduită la...

Halep suparata

Video Explozie de bucurie! Reacția care spune...

Simona Halep

Video Alt meci, aceeași Sharapova! Ce a făcut...

sharapova vestiar

Știri

Video McGregor a ajuns în cătușe la poliție după incidentul de la New Yok. "Te crezi gangster?"

colaj mcgregor

A câștigat o medalie fără a boxa o secundă și fără să intre în competiție

colaj box

Foto A murit după o luptă în ring, dar a salvat șapte vieți. Cum a reușit să ajute pugilistul și după moartea sa

box colaj

Ce performanță! Jitaru a câștigat medalie de aur la Campionate Europene U22

28870294_2020107571364611_7911863689090555031_n

Video ”Bani aruncați pe geam. Nu sunt buni nici de sparring partner”. Fury i-a făcut praf pe Joshua și Parker

Joshua Parker

Victorie pentru Anthony Joshua! Decizie în unanimitate. Provocarea lansată după meci

Anthony Joshua
Live video & text
FOTBAL:FC VIITORUL-CSM POLITEHNICA IASI, PLAY OFF LIGA 1 BETANO (11.05.2018)

Viitorul - CSM Poli Iași 1-0. Hagi a marcat golul de trei puncte. Oaspeții au jucat în 10 din minutul 9

bucurie viitorul

FC Viitorul - Astra 1-1. Oaspeţii rămân pe locul 4. Măţan a lovit bara, în prelungiri

FOTBAL:ACS POLI TIMISOARA-FC VOLUNTARI, LIGA 1 BETANO (4.05.2018)

ACS Poli Timişoara - FC Voluntari 2-3. A doua victorie a lui Adi Mutu în Liga 1

CFR FCSB 1-1

FCSB - CFR Cluj 1-1. Roș-albaștrii au luat prim-planul în lupta la titlu

craiova - viitorul 3-3

Craiova - Viitorul 3-3. Nebunie în Bănie! Super execuții și răsturnări de scor pentru un meci superb

mutu voluntari juventus

FC Voluntari - Juventus 0-1. Prima înfrângere din cariera antrenorului Adrian Mutu

bucurie timisoara

ACS Poli Timișoara - Concordia Chiajna 1-0. Drăghici aduce victoria gazdelor la ultima fază

Fost adversar al lui Adrian Diaconu, mort după 10 luni de comă

whittom

S-a făcut: Mayweather intră în cușcă. Anunțul făcut de legendarul pugilist și confirmat de președintele UFC

mcgregor bun

Meciul anului în boxul mondial, în pericol să nu se mai dispute. Omul care a boxat cu Mayweather, testat pozitiv