Ciclism

Digi Sport îți aduce ultimele știri din ciclism și rezultate de la concursurile importante: Mondialele de ciclism, Turul Franței, Turul Spaniei, Turul României. Află reacții la cald, citește interviuri cu cei mai mari campioni la ciclism, vezi reușitele, eșecurile și accidentările din competiții și vezi cine reprezintă ciclismul în România.

Încă un sportiv român poate primi o suspendare drastică! Este în pericol să rateze Jocurile Olimpice

profimedia-0796893762

Tour de France 2023 - Stage 21 PARIS, FRANCE - JULY 23 : Vingegaard Jonas (DEN) of Jumbo-Visma pictured with the yellow

Mark Donovan a câștigat Turul Ciclist al Sibiului, editția 2023

turul ciclist al sibiului

Video Turului ciclist al Sibiului: Maximilian Schachmann a câștigat a treia etapă. Cine este noul lider al competiției

358432286_662720629222265_3332310223648840242_n

Lennert van Eetvelt a câștigat etapa a doua a Turului Ciclist al Sibiului

Tragedie în lumea ciclismului! Un sportiv de 26 de ani a decedat după un accident în turul Elveției

• 14:15 LIVE Superliga: Rezumatele Etapei
  • FOTBAL:FARUL CONSTANTA-DINAMO BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET (12.02.2024)

Urmărește-ne și pe

”500 de euro ca să bem o cafea”. La 30 de ani, s-a lăsat de fotbal și câștigă o ”avere”: ”Nicio lună fără 5 cifre în cont”

miguel-guerrero8

Corneliu Vadim Tudor l-a văzut pe Bogdan Stelea și a spus un cuvânt care a rămas în istoria fotbalului românesc

vadim-stelea-digisport

Gică Popescu a spus cine este cel mai mare fotbalist român din toate timpurile

popescu mutu

Întrebat cine a fost cel mai bun fotbalist, Giovanni Becali a răspuns imediat: ”Numărul 1! Un geniu”

giovanni becali 7

Exclusiv Cea mai dură reacție după FCSB - Sepsi...

FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (17.03.2024)

Video FCSB - Sepsi 2-1. Golul lui Băluță a...

baluta

Exclusiv ”Poate juca lejer la orice echipă din...

ilie

Bernd Storck a anunțat două plecări de...

stork

Știri

“O durere imensă”. Lumea ciclismului e în doliu! Sportivul a murit la doar 25 de ani

gravalos

Video Accident urât în Turul Italiei! Ce a pățit un ciclist

ciclism

A câștigat de două ori Turul Franței și are clauză de 100 de milioane de euro!

Tour of Flanders 2023 Cycling Race

A murit la doar 16 ani, după un accident suferit foarte aproape de linia de sosire! VIDEO cu ultimele sale secunde în cursă

jeronimo-jara

Commonwealth Games, Track and Para Track Cycling. London, UK - 31 Jul 2022

Foto Cum arată acum Matt Walls, ciclistul care a ajuns la spital după ce a intrat în plin cu bicicleta în spectatori

profimedia-0709536889

Video Gest cu rar se vede! Un ciclist a căzut în Turul Franței, însă a avut parte de o surpriză peste un minut

jonas

Video Un câine a provocat un accident urât în Turul Franței. În urmă cu câteva zile, un ciclist și-a fracturat gâtul

caine

Video Incident în Turul Franței! O mașină de poliție a luat foc pe traseu

turul frantei

I-au oferit 40.000 de euro lunar ca să se dopeze și au încercat să-l forțeze să-și înșele soția: ”Asta mă sperie”

christophe-bassons

Video Giovanni Aleotti a câștigat Turul ciclist al Sibiului. Performanță unică pentru italian. Emil Dima, cel mai bine clasat român

turul sibiului

Giovanni Aleotti, un nou triumf la Turul Ciclist al Sibiului! Italianul a câștigat semi-etapa IIIA

aleotti

Video Etapa a doua a Turului Ciclist al Sibiului a fost câștigată tot de un italian

Turul ciclist al Sibiului

Video Italianul Filippo Fiorelli s-a impus, duminică, în prima etapă din Turul Ciclist al Sibiului 2022

turul-sibiului

Reacția Federației după scandalul de la Campionatul Național de Ciclism: ”Aceste situații distrug încrederea tinerilor”

Scandal uriaș la Campionatul Național de Ciclism! ”Să vină poliția! A vrut să ne omoare”/”L-am lovit cu mașina, atât”

scandal-ciclism (1)

Un ciclist a fost descalificat după ce i-a ”cărat” pumni unui adversar, în cursa anuală din Dauphine

ciclist

Giro d'Italia Stage 10 - Pescara - Jesi, Jesi, Jesi, Italy - 17 May 2022

FJ5vLXMWQAAxNcR

Turul Sibiului devine turul munţilor. Ediţia a 12-a va începe pe 2 iulie şi va include Transalpina