Ciclism

Digi Sport îți aduce ultimele știri din ciclism și rezultate de la concursurile importante: Mondialele de ciclism, Turul Franței, Turul Spaniei, Turul României. Află reacții la cald, citește interviuri cu cei mai mari campioni la ciclism, vezi reușitele, eșecurile și accidentările din competiții și vezi cine reprezintă ciclismul în România.

Din ambulanţă, direct pe podium! Grosu a reuşit o etapă excelentă în Turul Qinghai Lake

edi-2

Un fost săritor cu schiurile a câştigat etapa a 17-a din Le Tour. Schimbări la general, abandon Kittel

etapa 17 le tour

Foto Ce diferență! Cum arată picioarele unui ciclist în vacanță și în Turul Franței

picioare ciclist

Michael Matthews a câștigat etapa a 16-a din Turul Franței. Froome a rămas lider la general

turul frantei

Cel mai echilibrat Tur al Franţei din istorie intră în ultima săptămână. Trei etape decisive pentru tricoul galben

froome1

Mollema a câștigat etapa a 15-a din Turul Franței. Froome a fost aproape să piardă tricoul galben

• Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Sociedad - Real Madrid, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

48

Foto Un fotbalist celebru și soția lui s-au lăsat filmați în duș. Imaginile au făcut înconjurul lumii

wanda5

Exclusiv A venit răspunsul CNA, după sesizarea în care s-a cerut interzicerea alăturării numelui ”București” denumirii CSA Steaua

csa-steaua-fcsb

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”

gigi becali

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

Screenshot 2024-04-24 231756

Știri

Matthews l-a învins pe Van Avermaet, la Rodez. Chris Froome a recuperat tricoul galben

matthews

Barguil câştigă de ziua Franţei! Quintana şi Contador au atacat de departe şi au avansat în clasamentul general

barguil

Bardet, câştigătorul etapei în Turul Franţei! Aru e noul tricou galben

bardet

Kittel nu are rival în Turul Franței. Neamțul a câștigat etapa a 11-a și a bifat a 5-a victorie

kittel-2

Kittel a câștigat etapa a 10-a din Turul Franței. A 4-a victorie pentru neamț în această ediție

kittel-1

Verdict crunt al medicilor pentru Richie Porte: fractură de pelvis şi claviculă

verdict porte

Kittel, victorie la milimetru în etapa a 7-a din Turul Franţei

KITTEL TDG

Video Câștigător surpriză în prima etapă din Turul Sibiului. Grosu a terminat pe doi

Turul Sibiului

Apelul făcut de Sagan și Bora-Hansgrohe a fost respins de TAS

sagan-2

Marcel Kittel a câștigat etapa a 6-a din Turul Franței și a bifat a doua victorie din acest an

kiettel

Video Italienii au dominat prologul Turului Sibiului. Grosu a căzut și are probleme la mână

grosu ciclism

Fabio Aru a câștigat prima etapă montană din Turul Franței. Froome a preluat tricoul galben

fabio aru

Peter Sagan a reacționat după ce a fost exclus din Turul Franței

sagan-1

Peter Sagan, exclus din Turul Franței!

peter sagan

Arnaud Demare, prima victorie în Le Tour. Cavendish a căzut după un duel cu Sagan

demare 4

Sagan, fără rival în prima etapă cu final în căţărare din Le Tour

sagan

Kittel a câștigat primul sprint din Turul Franței 2017. Froome și Bardet, prinși într-o căzătură

kittel

Valverde s-a operat în Germania după abandonul din Turul Franţei. Mesajul spaniolului

valverde operatie 1

Geraint Thomas, primul care poartă tricoul galben în Turul Franţei. Etapă bună pentru Froome

geraint thomas turul frantei

Valverde a abandonat chiar în prima etapă a Turului Franței. Accident grav pentru spaniol

Valverde

Cel mai tânăr dopat din istorie? A fost depistat pozitiv la un anabolizant

dopaj

9 zile până la startul Turului Franţei. Poate cineva să intervină în lupta Froome vs Porte?