Corona - Progym 6-1. Victorie la scor a braşovenilor

Omagiu adus victimelor atacului din Las Vegas, la un meci de hochei din NHL

Simona Halep va investi în hochei. Anunțul făcut de Țiriac

tiriac halep

Şapte hocheişti străini au primit cetăţenia română

hochei romania

România a promovat în a treia divizie a CM de hochei. Victorie în meciul decisiv cu Spania

• 13:30 Live Stirile Digi Sport
  • 14:00 Live Tenis: Simona HALEP (ROU) vs. Elina SVITOLINA (UKR)
  • Simona Halep

TENIS: Simona Halep - Elina Svitolina, de la ora 14:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• bucurie voluntari

FOTBAL: FC Voluntari - FC Botoșani, de la ora 17:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• moraru special

MEDIA: Digi Sport Special, de la ora 19:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:ASTRA GIURGIU-FC STEAUA BUCURESTI, PLAY OFF LIGA 1 BETANO (16.04.2018)

FOTBAL: FCSB - Astra, de la ora 20:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• camora viitorul cfr

FOTBAL: CFR Cluj - Viitorul, de la ora 20:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

• FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CSM POLITEHNICA IASI, PLAY OFF LIGA 1 BETANO (14.04.2018)

FOTBAL: CSM Poli Iași - CS U Craiova, de la ora 20:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 3

Facebook
Ştiri pe scurt

Fotbal: Lyon - Nice 3-2 (Depay 49, 66, 87 / Plea 18, 89), în etapa a 38-a

Fotbal: PSG a remizat pe terenul lui Caen, 0-0, în etapa a 38-a

Fotbal: Marseille - Amiens 2-1 (Sanson 10, Mitroglou 18 / Konate 30)

Fotbal: Troyes - AS Monaco 0-3 (R. Lopes 22, 71, Mboula 90+3), în etapa a 38-a

Fotbal: C. Tătăruşanu (Nantes), integralist în partida cu Strasbourg, 1-0

Fotbal: Olanda, playoff UEL, finala: FC Utrecht - Vitesse Arnhem 1-2 (în tur 2-3)

Fotbal: A. Pirlo (38 de ani) ar putea fi secundul lui R. Mancini la naţionala Italiei

Fotbal: S. McClaren, fost selecţioner al Angliei, numit antrenor la Queens Park Rangers

Fotbal: Belgia, playoff UEL, etapa a 10-a: Oostende - Antwerp (antrenor L. Boloni) 3-1

Fotbal: Fundaşul Ricardo Pereira, transferat de la FC Porto la Leicester City

Fotbal: Galatasaray a câştigat campionatul Turciei pentru a 21-a oară

Fotbal: Ucraina: Dinamo Kiev - Şahtior Doneţk 2-1, în etapa a 32-a din playoff

Fotbal: Steliano Filip (Hajduk Split), înlocuit la pauza meciului cu HNK Rijeka, 1-3

Fotbal: Mario Balotelli, convocat la naţionala Italiei după o pauză de patru ani

Fotbal: Sparta Praga - Sigma Olomuc 1-0. Florin Niţă, integralist la gazde

Fotbal: N. Stanciu (Sparta Praga), înlocuit în minutul 60 al partidei cu Sigma Olomuc, 1-0

Fotbal: B. Vătăjelu (Sparta Praga) a jucat din minutul 65 al partidei cu Sigma Olomuc, 1-0

Fotbal: Celtic a cucerit Cupa Scoţiei pentru a 38-a oară, 2-0 în finala cu Motherwell

Fotbal: Portarul M. Hitz, la final de contract cu Augsburg, a semnat cu Borussia Dortmund

Fotbal: Antrenorul Manuel Pellegrini a demisionat de la Hebei China Fortune

Fotbal: Dorin Rotariu (Mouscron), două pase de gol în partida cu Leuven, 5-0

Fotbal: Viktoria Plzen, campioană a Cehiei cu o etapă înainte de finalul sezonului

Hochei, Campionatul Mondial: Suedia - SUA 6-0, într-un meci din semifinale

Handbal (F): Dunărea Brăila - SCM Craiova 20-21, în ultima etapă a Ligii Naţionale

Ciclism: Chris Froome (Sky) a câştigat etapa a 14-a a Turului Italiei

Moto: Marcel Schrotter (Dynavolt Intact GP), pole position în MP al Franţei la Moto2

Moto: Jorge Martin (Del Conca Gresini), pole position în MP al Franţei la Moto3

Tenis: ATP Roma, semifinale: J. Cabal / R. Farah - J. Murray / B. Soares 7-6, 3-6, 10-8

Ştiri

Video Halep - Garcia 6-2, 6-3. Simona rămâne lider mondial şi o va întâlni pe Sharapova în semifinale la Roma

Halep pumn Roma1

Exclusiv Transferul care va schimba complet fața FCSB! ”Cred că aici am avut problema nr. 1!”

FOTBAL:CS UNIVERSITATEA CRAIOVA-FC STEAUA BUCURESTI, PLAY OFF LIGA 1 BETANO (14.05.2018)

Dembele și-a exasperat colegii. Pique a dezvăluit ce se scrie pe grupul de whatsapp al jucătorilor Barcei

pique dembele

Video Ouch! Ostapenko s-a lovit cu racheta în genunchi, în primul set al disputei cu Sharapova

ostapenko-tipa

Video Halep - Sharapova 4-6, 6-1, 6-4...

The Internazionali BNL d'Italia 2018 - Day Seven

Video Moment rar în tenis! Halep, huiduită la...

Halep suparata

Video Explozie de bucurie! Reacția care spune...

Simona Halep

Video Alt meci, aceeași Sharapova! Ce a făcut...

sharapova vestiar

Știri

Video Bucurie dublă: după victoria echipei sale, s-a dus în tribune și și-a cerut iubita de soție

casatorie hochei

Video România a învins Australia cu 5-1, în etapa a patra a CM de hochei pe gheaţă

romania hochei-2

Video România - Islanda 0-2. Eşec surprinzător la Mondialul de hochei

romania hochei

Video România a învins Serbia în al doilea meci de la CM, grupa valorică IIA

romania hochei-1

Video România a învins Belgia la hochei (9-1) iar azi urmează duelul cu Serbia. Obiectivul tricolorilor

Video Două echipe din Norvegia au stabilit un nou record pentru cel mai lung meci de hochei din istorie

hochei
Live video & text
FOTBAL:FC VIITORUL-CSM POLITEHNICA IASI, PLAY OFF LIGA 1 BETANO (11.05.2018)

Viitorul - CSM Poli Iași 1-0. Hagi a marcat golul de trei puncte. Oaspeții au jucat în 10 din minutul 9

bucurie viitorul

FC Viitorul - Astra 1-1. Oaspeţii rămân pe locul 4. Măţan a lovit bara, în prelungiri

FOTBAL:ACS POLI TIMISOARA-FC VOLUNTARI, LIGA 1 BETANO (4.05.2018)

ACS Poli Timişoara - FC Voluntari 2-3. A doua victorie a lui Adi Mutu în Liga 1

CFR FCSB 1-1

FCSB - CFR Cluj 1-1. Roș-albaștrii au luat prim-planul în lupta la titlu

craiova - viitorul 3-3

Craiova - Viitorul 3-3. Nebunie în Bănie! Super execuții și răsturnări de scor pentru un meci superb

mutu voluntari juventus

FC Voluntari - Juventus 0-1. Prima înfrângere din cariera antrenorului Adrian Mutu

bucurie timisoara

ACS Poli Timișoara - Concordia Chiajna 1-0. Drăghici aduce victoria gazdelor la ultima fază

Video Corona Brașov - SC Miercurea Ciuc 4-2. Gol de generic marcat de Nagy

captura hochei1

Video Schimburi de pumni pe gheață! Două bătăi la meciul de hochei dintre Corona și MAC Budapesta

bataie brasov mac budapesta

Video Corona Braşov - MAC Budapesta 2-1. Braşovenii au urcat pe locul 2 în Liga MOL