Ciclism

Digi Sport îți aduce ultimele știri din ciclism și rezultate de la concursurile importante: Mondialele de ciclism, Turul Franței, Turul Spaniei, Turul României. Află reacții la cald, citește interviuri cu cei mai mari campioni la ciclism, vezi reușitele, eșecurile și accidentările din competiții și vezi cine reprezintă ciclismul în România.

Turul Italiei 2018: Tom Dumoulin își apără trofeul în fața lui Chris Froome. Toate detaliile ediției 101

Turul Italiei 2018

Victoria carierei pentru Edi Grosu! S-a impus în etapa a doua din Turul Croației

edi

Valverde, de neoprit! A câştigat etapa a doua din Turul Cataloniei. Miercuri are loc runda "regină"

valverde

Michal Kwiatkowski a câştigat Tirreno-Adriatico! Rohan Dennis, învingător în ultima etapă

michal

Învingător surpriză în etapa 6 din Paris Nisa. Wout Poels, marele favorit la general, a căzut rău de tot

collage ciclism

Team Sky şi un fost câştigător al Turului Franţei, acuzaţi de dopaj de o comisie parlamentară britanică

MEDIA: Liga Digi Sport, 14:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:CFR 1907 CLUJ-POLITEHNICA IASI, SUPERLIGA SUPERBET (15.07.2023)

FOTBAL: U Cluj - Poli Iași, 16:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Louis Munteanu se bucura dupa un gol marcat in meciul de fotbal dintre Rapid Bucuresti si Farul Constanta, din cadrul Pl

FOTBAL: Farul - Rapid, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (17.03.2024)

FOTBAL: Sepsi - FCSB, 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• profimedia-0815509144

FOTBAL: Everton - Liverpool, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Digi Sport Special, 23:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Luptătorul suspendat pe viață pentru gestul golănesc pe care l-a făcut către fata din ring a rupt tăcerea! Mai rău a făcut

ali-hebaiti13

Și-a recuperat portofelul după opt luni și a rămas fără cuvinte când a văzut ce e în el: ”Nu s-ar întâmpla nicăieri în lume”

Screenshot 2024-04-22 at 18.33.55

S-a decis! Bernardo Silva și-a ales viitoarea destinație: ”E înnebunit să joace acolo”

profimedia-0783976186

Luka Modric a decis! Unde vrea să își încheie cariera: ”Vreau! Pentru că o merit!”

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Exclusiv Ionel Dănciulescu, reacție-fulger după...

ionel danciulescu

Video ”Deja este penibil”. Dennis Politic nu...

Screenshot 2023-11-06 204621

La 34 de ani, Paul Papp a făcut...

paul-papp

Știri

A reușit recordul orei la 105 ani, iar acum a fost obligat să renunțe la sport: "L-au sfătuit să se oprească!"

CYCLING-FRA-TRACK-WORLD-RECORD-CENTENARIAN

Doliu în ciclism. Sportiv în vârstă de 23 de ani, decedat după ce a fost lovit o mașină la antrenament

lownes

Froome e apărat de avocatul Sharapovei şi al lui Contador

froome 2

Chris Froome, cvadruplu câștigător al Turului Franței, depistat pozitiv. "Am urmat sfatul medicului"

froome

Alberto Contador: ”Pariam pe fotbal, ca să-mi cumpăr o bicicletă nouă”

contador

"Este cel mai dur Tur al Franţei pe care l-am văzut vreodată". Traseul TDF 2018 a fost dezvăluit marţi

cav froome

Miguel Angel Lopez a câştigat etapa a 15-a a Turului Spaniei. Froome s-a distanțat de Nibali

vuelta

Rafal Majka a câștigat etapa a 14-a din Turul Spaniei. Nibali s-a apropiat de liderul Froome

ciclism

Atac în Spania! Un piroman a incendiat autocarul Aqua Blue Sport

aqua deschidere

Miguel Angel Lopez, la prima victorie într-un mare tur. Froome rămâne lider în Vuelta

lopez froome nibali

Alaphilippe, victorie în etapa a 8-a din Vuelta! Froome, un nou pas mărunt spre succesul final

alaphilippe

Slovenul Matej Mohoric a câştigat etapa a 7-a din Turul Spaniei, Froome păstrează tricoul roșu

Matej Mohoric

Tomasz Marczynski, învingător în etapa a 6-a din Turul Spaniei. Britanicul Froome rămâne lider

turul spaniei

Lutsenko a câștigat etapa a cincea din Vuelta! Froome a rămas lider și a câștigat timp față de Aru și Nibali

lutsenko froome

Un nou caz de dopaj! Samuel Sanchez, campionul olimpic din 2008, a fost depistat pozitiv

samu sanchez

Froome vrea să fie al treilea om din istorie care face dubla Le Tour - Vuelta. Cine îi stă în faţă şi cele mai tari etape

froome

Dramă în sport: Campionul olimpic şi cvadruplul campion mondial Stephen Wooldridge a încetat din viaţă la 39 de ani

woo

Video Alberto Contador și-a anunțat retragerea

alberto contador

"Turul Sibiului 2017, Povestea unei ascensiuni". Reportaj special cu puştiul minune pe care toţi îl văd viitor câştigător de mare tur

bernal quintana

Distribuţie de gală în cea mai grea Vuelta din istoria recentă! E Froome omul de bătut şi în Spania?

vuelta 2016

Froome a câştigat Turul Franţei pentru a patra oară. Victorie olandeză pe Champs-Elysees

froome tour 2017

Chris Froome și-a asigurat, pe Stade Velodrome din Marseille, a patra victorie în Turul Franței!

christ froome

Boasson Hagen, victorie în etapa a 19-a din Turul Franţei. Mâine e contratimpul decisiv

ebh

Barguil a câștigat etapa a 18-a din Turul Franței. Froome, pas important către victoria finală