Ciclism

Digi Sport îți aduce ultimele știri din ciclism și rezultate de la concursurile importante: Mondialele de ciclism, Turul Franței, Turul Spaniei, Turul României. Află reacții la cald, citește interviuri cu cei mai mari campioni la ciclism, vezi reușitele, eșecurile și accidentările din competiții și vezi cine reprezintă ciclismul în România.

A doua victorie de etapă pentru Peter Sagan în Turul Franţei. Chris Froome păstrează tricoul galben

sagan ciclism

Contador ratează JO de la Rio: "E practic imposibil să particip"

contador

Michael Matthews a câștigat etapa a 10-a din Turul Franței. Froome rămâne lider la general

Michael Matthews

Video Bulgarul Mihaylov a câștigat Turul Sibiului. Cine s-a impus în ultima etapă

Mihaylov

Tom Dumoulin a câștigat etapa a 9-a a Turului Franței. Cum arată clasamentul general

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano

profimedia-0859819437

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

Edi Iordănescu a spus de ce l-a scos pe...

profimedia-0859827499

Știri

Chris Froome a câştigat etapa a 8-a din Turul Franţei şi a preluat tricoul galben

froome le tour

Video Kiril Pozdnyakov a câștigat cea mai spectaculoasă etapă din Turul Sibiului. Românul Ţvetcov a terminat pe 3

colaj ciclism

Video Cummings a câștigat etapa a 7-a din Turul Franței. Cum arată clasamentul general

Cummings

Video Cavendish a câștigat etapa a 6-a a Turului Franței! Cum arată clasamentul general

Cavendish-1

Video Surpriză de proporţii în Turul Sibiului: Andrei Nichita a adus primul succes românesc din istorie

nechita

Video Van Avermaet a câştigat etapa a cincea din Turul Franţei! Belgianul a luat şi tricoul galben

gva

20 dintre cele 22 de echipe din Turul Franţei şi-au anunţat componenţa. Cine poate ţine pasul cu Sky

froome-1

Chris Froome a câștigat iar Criteriul Dauphine. Cum arată podiumul

Froome Dauphine

Thibaut Pinot a câştigat etapa "Regină" din Dauphine. Froome, lider confortabil

pinot

Froome, victorie entuziasmantă în Dauphine, în faţa lui Richie Porte. Contador s-a sufocat pe ultima căţărare

froome

Boasson Hagen s-a impus în etapa a 4-a din Dauphine! Froome, la doar patru secunde de Contador

ebh

Jesus Herrada, victorie surprinzătoare în Criteriul Dauphine

herrada

Contador pune condiţii aspre pentru viitoarea sa echipă. Ce trebuie să facă Trek sau Lampre pentru a semna

conta

Contador, victorie superbă în faţa lui Porte şi Froome în "cel mai tare prolog din istorie"

contador

Criteriul Dauphine, teatrul de luptă pentru marii favoriţi din Le Tour: Froome şi Contador, faţă în faţă

froome conta

Arndt, victorie în ultima etapă din Giro 2016! Grosu, la cea mai bună clasare din acest tur

arndt

Vincenzo Nibali are tricoul roz în Turul Italiei. Cine a câștigat etapa de sâmbătă

Nibali Turul Italiei

Victorie uriaşă pentru Nibali, în etapa cu Cima Coppi! Kruijswijk a pierdut tricoul roz

Nibali Giro

Roger Kluge, învingător în etapa a 17-a din Giro, Kruijswijk în continuare în roz

Roger Kluge

Valverde, învingător în faţa lui Kruijswijk în etapa a 16-a din Turul Italiei

valverde

"Rechinul" Nibali promite artificii în ultima săptămână de Giro: "Voi trece la atac!"

nibali

Rusul Aleksandr Foliforov a câștigat, surprinzător, contratimpul individual de la Alpe di Siusi

giro duminica

Giro "a luat foc". Etapa "Regină", câştigată de Chaves, Valverde a pierdut aproape orice şansă la victoria finală