Ciclism

Digi Sport îți aduce ultimele știri din ciclism și rezultate de la concursurile importante: Mondialele de ciclism, Turul Franței, Turul Spaniei, Turul României. Află reacții la cald, citește interviuri cu cei mai mari campioni la ciclism, vezi reușitele, eșecurile și accidentările din competiții și vezi cine reprezintă ciclismul în România.

Începe ultimul mare Tur ciclist al anului! Programul Vuelta 2015

Vuelta

Un cunoscut ciclist american a fost depistat pozitiv! "Sunt rănit, frustrat și furios"

ciclism Danielson

Preşedintele UCI îi ia apărarea lui Froome: "Chris, ţinta unor agresiuni dezgustătoare"

froome-1

Froome: "Mă gândesc să particip la Turul Spaniei. Ar fi o provocare uriaşă"

froome

Chris Froome a câștigat a ediția 102 a Turului ciclist al Franței. I-a devansat pe Quintana, Nibali și Contador

froom

Ciclistul Ivan Basso suferă de cancer la testicule şi s-a retras din Turul Franţei!

ivan basso

• 06:15 Digi Gol
  • FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC CFR 1907 CLUJ, CUPA ROMANIEI BETANO - SEFRTURI DE FINALA (02.04.2024)

FOTBAL: Corvinul Hunedoara - CSC Șelimbăr, ora 15:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• grozav

FOTBAL: Petrolul - FC Botoșani, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• radu-naum

• FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-RAPID BUCURESTI, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (30.03.2024)

FOTBAL: Rapid - Universitatea Craiova, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Italian Soccer Serie A Match - Cagliari Calcio Vs US Salernitana, Cagliari, Italy - 09 Mar 2024

FOTBAL: Genoa - Cagliari, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 3

• Valencia CF v FC Barcelona - LaLiga Santander

FOTBAL: Barcelona - Valencia, ora 22:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Promovare! Vor juca din nou în prima ligă, la 8 ani de când au marcat întreaga lume a fotbalului

promovare

S-a aflat de ce Parma l-a exclus din lot pe Dennis Man! Anunțul făcut în Italia

man

Foto Mihai Stoica, umplut de sânge la Arena Națională, după ce FCSB a câștigat titlul!

mm-stoica2

Exclusiv Semnează cu FCSB! Gigi Becali a dat ordinul la pauza meciului cu Farul: ”I-am dat telefon lui Meme. E cel mai bun”

Screenshot 2024-04-27 at 23.03.18

Video FCSB este noua campioană a României...

fcsb 2

Video&Foto Un fotbalist de la CFR a intrat pe...

Screenshot 2024-04-28 at 20.00.07

Ange Postecoglou și-a făcut ”praf”...

Manchester City v Tottenham Hotspur - Premier League

Exclusiv Ion Crăciunescu, declarație...

FOTBAL:FCSB-FARUL CONSTANTA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (27.04.2024)

Știri

FOTO&VIDEO Accident în lanț în Turul Franței! Cancellara și mai mulți rutieri s-au accidentat grav

accident Turul Frantei

VIDEO Campion italian in Turul Sibiului. Mauro Finetto s-a impus în premieră! Cum arată clasamentul la final

ciclism captyura

VIDEO Alessio Taliani a câştigat etapa a 3-a a Turului Sibiului. Finetto rămâne lider

taliani

VIDEO Mauro Finetto e noul lider în Turul Sibiului. Podium italian în a doua etapă

turul sibiului etapa 2

VIDEO Grosu, primul român care îmbracă tricoul galben la Turul Sibiului! Oscar Gatto a câştigat prima etapă

ciclism joi bun

Lista premiilor din Turul Franței. Învingătorul de la Roland Garros câștigă cât toți rutierii din "Marea Buclă"

turul frantei

Alberto Contador: "Normal ar fi să nu câştig Turul Franţei"

contador-1

Contador, mai aproape de retragere? "Poate a fost ultimul meu Tur al Italiei"

contador

Alberto Contador a câştigat a 98-a ediţie a Turului Italiei! Nu s-a impus în nicio etapă

alberto contador

Edi Grosu a scris istorie în Turul Italiei. ”Aveam picioare și pentru victorie. Mai am două șanse să o obțin”

edi grosu-1

Edi Grosu, cea mai bună performanţă în Turul Italiei. I-a cerut tatălui său să vină alături de el

edi grosu

Edi Grosu, locul 12 în etapa a 10-a din Il Giro. Cea mai bună clasare a unui român

grosu-1

Grosu, în evadarea de joi din Turul Italiei. Cum stau românii în clasament

grosu

Rezultat istoric pentru România în Il Giro! Serghei Țvetcov a câștigat un sprint intermediar

Tvetcov

Planurile primului rutier român care va lua startul în Turul Italiei

Eduard Grosu

Andy Schleck își anunță joi retragerea din ciclismul profesionist, la doar 29 de ani

andy-retragere

Michal Kwiatkowski, primul polonez campion mondial la ciclism și cel mai tânăr de la Lance Armstrong!

Kwiatkowski campion mondial

Record mondial la ciclism! Jens Voigt: "E genial să părăsești sportul așa!"

Voigt

Alberto Contador a câștigat Turul Spaniei, pentru a treia oară în carieră!

contador vuelta-1

Alberto Contador, recital în Vuelta! Victorie de etapă şi virtual câştigător al ediţiei 69

contador vuelta

Contador: ”S-a mers foarte repede, nu exista control, a fost o adevărată nebunie”

contador

Fabio Aru, la a doua victorie în Turul Spaniei

Fabio Aru

Degenkolb, la a patra victorie în Vuelta. Contador este aproape de victoria finală

Degenkolb

Contador, învingător pe La Farrapona. Spaniolul e aproape câștigător în La Vuelta 2014