Video Harry Kane, de 10! Cum a arătat repriza perfectă pentru atacantul Angliei

13.11.2021, 09:04
  • SuperLiga: CFR Cluj - Rapid, duminică, 21:30, DGS 1

• SuperLiga: Petrolul - Oțelul, duminică, 15:30, DGS 1

Harry Kane (28 de ani) a fost omul serii în preliminarii. Atacantul marcat trei goluri în prima repriză a meciului Anglia - Albania 5-0, din preliminariile CM 2022, în direct la Digi Sport 3.

Atacantul lui Tottenham a avut parte de o repriză de vis, motiv pentru care a primit nota 10, din partea celor de la SofaScore,

În afara celor trei goluri spectaculoase, mai ales ultimul, Kane s-a remarcat și prin alte cifre. A atins mingea de 43 de ori, a șutat de 8 ori la poartă, dintre care patru șuturi s-au dus pe spațiul porții iar de trei ori a fost gol. În plus, a oferit și un assist.

A câștigat 7 dintre cele 12 dueluri în care a fost implicat și a oferit 19 pase precise dintr-un total de 24. Și s-a mai remarcat cu ceva: a fost faultat doar de 5 ori.

Cum a arătat repriza perfectă pentru atacantul Angliei. Primul englez care a bifat un hat-trick perfect!

Căpitanul Angliei și-a început recitatul în minutul 18, când a înscris pentru 2-0, cu o lovitură de cap, după un contraatac. În minutul 33, Kane a catapultat mingea în vinclu, pentru 4-0.

În minutul 45+2, Kane a punctat pentru 5-0! Vârful de la Tottenham a reluat din foarfecă, sub bara transversală, spre disperarea albanezilor.

• Harry Kane a devenit primul jucător englez care semnează un hat-trick perfect - gol cu capul, gol cu piciorul stâng și gol cu piciorul drept - din 1993 încoace. David Platt a fost ultimul care a reușit un hat-trick perfect, împotriva San Marino, anunță Opta.

Etichete: harry kane , harry kane anglia , preliminarii cm qatar 2022 , anglia-albania 5-0 video

Cine a ucis-o pe Karen în 1966? Misterul a fost elucidat abia acum, iar descoperirea a provocat stupoare

La aproape 60 după comiterea unei crime brutale, poliția l-a găsit și arestat pe autor datorită tehnicilor criminalistice de ultimă generație.

E gata să plece la 5.000 km distanță, după ce amanta a născut al doilea copil, iar soția al patrulea. Pe cine ia cu el

Mihai Neșu, adevărul despre divorț: ”Ei nu i-a plăcut niciodată”. S-a spus că soția l-a părăsit după accidentul teribil

Exclusiv ”Daniel Niculae, OUT de la Rapid - Șumudică, antrenor”. Mutări spectaculoase în Giulești. Cine va fi președinte

Exclusiv A fost dat afară de la FCSB, s-a antrenat singur, iar acum e campion: ”Oamenii nu știu”. Ce urmează pentru fotbalist

OUT de la FCSB, după șapte ani! ”Roș-albaștrii” îi caută deja înlocuitor

Exclusiv ”Dacă-l luați pe Prunea, v-am distrus!”. Răsturnare de situație! ”Petrescu m-a vrut și înaintea lui Balaj”

Foto Ce s-a întâmplat în capitala Spaniei, după ce Real Madrid a câștigat titlul în La Liga. Cum au procedat ”Galacticii”

Ioan Ovidiu Sabău a spus lucrurilor pe nume, după ”U” Cluj - Dinamo

Săptămâna și scandalul la Dinamo! Ce le-au strigat suporterii jucătorilor lui Kopic, după remiza cu ”U” Cluj

Video Ce gol ar fi fost! Harry Kane nu a stat pe gânduri și a încercat să-l surprindă pe Lunin

Cine este starul care este la un pas să câștige ”Gheata de Aur”. Nu a mai câștigat trofeul în carieră

PEROZCum arată Adelina Pestrițu în costum de baie, după ce a renunțat la implanturile mamare. Vedeta are o siluetă de invidiat

FILM NOWMike Myers, greu de recunoscut la 60 de ani. Interpretul lui Austin Powers a renunțat să-și mai vopsească părul

Patronul din Superligă care se umple de bani de pe urma transferului uriaș pe care-l va face Gigi Becali! „Iau milioane” citeşte ştirea pe Prosport.ro

Fostul antrenor al lui Dinamo a dat lovitura în afaceri! Vinde pantofi scumpi în Franța citeşte ştirea pe ziare.com

Pensia pe care o primește Rică Răducanu. Ce sumă încasează în fiecare lună citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Adele, elegantă, pe tocuri, la un meci din NBA, alături de partenerul ei de viață. „Cât de frumoasă ești!”