Trofeul Europa League / Foto: Twitter Europa League

Video Europa League | Celtic - Milan 1-3. Young Boys - Roma 1-2, în grupa CFR-ului. Standard - Rangers 0-2. Toate rezultatele

22.10.2020, 23:48
  • Liga 2: Gloria Buzău - Unirea Slobozia, marți, 19:00, DGS 1

• Champions League: PSG - Borussia Dortmund, marți, 22:00, DGS 1

După meciurile frumoase din Liga Campionilor, săptămâna europeană s-a încheiat cu partidele din cele 12 grupe ale Europa League. CFR Cluj și-a câștigat meciul cu CSKA Sofia, scor 0-2.

Ianis Hagi a fost titular în partida lui Rangers cu Standard Liege, câștigată de scoțieni cu 2-0. Acesta a fost schimbat cu Aribo după 67 de minute. Milan s-a impus la pas pe terenul lui Celtic, iar Tottenham-ul lui Mourinho a făcut scor de neprezentare cu Lask Linz.

Europa League, etapa 1:

Grupa G
Sporting Braga - AEK Atena 3-0 (Galeno 44, Paulinho 78, Horta 88)
Leicester City - Zorya 3-0 (Maddison 29, Barnes 45, Iheanacho 67)

Grupa H

Celtic - Milan 1-3 (Elyounoussi 76 / Krunic 14, Diaz 42, Hauge 90+2)

Minutul 90+2: GOOOOOL Milan! Hauge reuește primul său gol la Milan.

Minutul  76: GOOOOL Celtic! Elyounoussi reduce diferența.

Minutul 42: GOOOOL Milan! Theo Hernandez combină cu Brahim Diaz, care înscrie din 18 metri.

Minutul 14: GOOOOL Milan! După o centrare a lui Castillejo, Krunic deschide scorul cu o lovitură de cap.

Sparta Praga - Lille 1-4 (Dockal 47 / Yazici 45+1, 60 și 75, Ikone 66)

Grupa I
Maccabi Tel Aviv - Qarabag 1-0 (Cohen 10)
Villarreal - Sivasspor 5-3 (Kubo 12, Bacca 20, Foyth 57, Alcacer 74 și 78 / Kayode 33, Yatabare 43, Gradel 64)

Grupa J

Tottenham - LASK 3-0 (Lucas Moura 18, Andrade 27-ag, Heung-Min Son 84)

Min. 84: GOOOOOL Tottenham! Son înscrie și el, după ce a fost găsit cu o pasă perfectă.

Min. 27: GOOOOOL Tottenham! Bale centrează de pe dreapta, Andrade încearcă să respingă, dar împinge mingea în propria poartă.

Min. 18: GOOOOOL Tottenham. Vinicius îi pasează lui Lucas Moura în centrul careului, iar brazilianul înscrie.

Ludogorets - Antwerp 1-2 (Higinio 46 / Gerkens 63, Rafaelov 70)

Minutul 70: GOOOOL Antwerp! După o gafă a bulgarilor, Rafaelov profită și înscrie.

Minutul 63: GOOOOL Antwerp! Gerkens egalează pentru belgieni.

Minutul 46: GOOOOOL Ludogorets! Higino deschide scorul.

Grupa K
Dinamo Zagreb - Feyenoord 0-0, digisport.ro
Wolfsberger - CSKA Moscow 1-1 (Liendl 42-p / Gaich 5), digisport.ro

Grupa L
Hoffenheim - Steaua Roşie 2-0 (Baumgartner 64, Dabbur 90+3)
Slovan Liberec - Gent 1-0 (Yusuf 29), digisport.ro

Grupa A

Young Boys - Roma, 1-2 (Nsame 14, Peres 69, Kambulla 74)

Minutul 74: GOOOL AS Roma! Kambulla îi aduce pe oaspeți în avantaj.

Minutul 69: GOOOL AS Roma! Italienii egalează după o acțiune personală a lui Peres.

Minutul 14: GOOOL Young Boys! Elvețienii deschid scorul prin Nsame, care a transformat un penalty comis de Cristante.

CSKA Sofia - CFR Cluj 0-2 (Rondon 53, Deac 74)

Grupa D

Standard Liège - Rangers, 0-2 (Tavernier 19, Roofe 90+3)

Minutul 90+5: Final de meci! Ianis Hagi a jucat în primele 67 de minute ale partidei. Steven Gerrard l-a înlocuit pe mijlocașul român cu Aribo.

Minutul 90+3: GOOOL Rangers! Roofe l-a văzut ieșit pe portarul belgienilor și l-a executat cu un șut de la 50 de metri.

Minutul 19: GOOOL Rangers! Echipa lui Steven Gerrard a deschis scorul dintr-un penalty transformat de Tavernier.

Lech Poznan - Benfica 2-4 (Ishak 15 și 48 / Pizzi 9, Nunez 42, 60 și 90+3)

Grupa B

Rapid Viena - Arsenal, 1-2 (Fountas 51 / Luiz 70, Aubameyang 74)

Minutul 74: GOOOL Arsenal! Aubameyang înscrie și îi aduce pe ”tunari” în avantaj.

Minutul 70: GOOOL Arsenal! David Luiz a restabilit egalitatea cu o lovitură de cap.

Minutul 51: GOOOL Rapid Viena! Fountas înscrie după o greașală în defensiva ”tunarilor”.

Grupa C
Bayer Leverkusen - Nice, 6-1 (Amiri 11, Alario 16, Diaby 61, Bellarabi 79, Dragovic 83, Wirtz 87 / Gouiri 31, Maurice 90),digisport.ro
Hapoel Be'er Sheva - Slavia Praga 3-1 (Agudelo 45, Acolatse 86, 88 / Provod 75), digisport.ro

Grupa D
Standard Liège - Rangers, 0-2 (Tavernier 19, Roofe 90+3), Digi Sport 3
Lech Poznan - Benfica 2-4 (Ishak 15, 49 / Pizzi 9, Nunez 42, 60, 90+3), digisport.ro

8 jucători români în Europa League, în afara celor de la CFR Cluj

În afara jucătorilor de la Cluj, avem alţi 8 fotbalişti români care vor putea juca în această ediţie europeană.

Cu excepţia lui Moţi, de la Ludogorets, care nu a mai fost chemat de Mirel Rădoi la lot, toţi ceilalţi sunt internaţionali: Niţă şi Stanciu la Sparta Praga, Keşeru şi Dragoş Grigore la Ludogorets, Ianis Hagi la Rangers, Tătăruşanu la Milan, Nedelcearu la AEK Atena.

Etichete: ac milan , ciprian tatarusanu , tottenham , ianis hagi , claudiu keseru , etapa 1 europa league

O femeie și-a reclamat soțul pentru ce a forțat-o să facă în dormitor. Dar un judecător i-a spus că în căsătorie e permis orice

Un judecător din India i-a respins plângerea unei femei care a spus că soțul ei a forțat-o să aibă relații intime „nenaturale”, întrucât, potrivit legii indiene, nu este ilegal ca un soț să-și oblige soția să întrețină acte sexuale.

Foto ”Ireal”. Donald Trump și un model au provocat indignare prin aparițiile de la Miami: ”Lumea ciudaților”

Foto E gata, FCSB l-a ratat! Camerele l-au surprins chiar înainte să plece la noua echipă

Marius Șumudică a reacționat, după ce Dan Șucu l-a ales pe Mircea Lucescu

Radu Drăgușin, OUT de la Tottenham? Ce a apărut în presa britanică, după al 6-lea meci uitat pe bancă

Dorit de FCSB, Rafa Mujica a ales și urmează să semneze: transfer de 10 milioane de euro și salariu uriaș

Andrea Compagno, atac la adresa lui MM Stoica: ”Nu știu cine este acest personaj. Mi-a părut puțin ciudat”

Cum poate CFR Cluj să câștige aproape un milion de euro în mai puțin de o lună fără să facă nimic

Împușcată mortal în plină stradă, la 21 de ani, alături de iubit! Autoritățile au făcut o descoperire care schimbă totul

”Zero!”. Ce lovitură: visul Simonei Halep, ”spulberat”!

Interzis de tribune: și-a dat acordul să semneze, dar fanii au făcut petiție să nu fie pus antrenor!

Foto Cum a fost surprins Ianis Hagi alături de colegii de la Alaves: ”Prințul” n-a jucat deloc în ultimele 5 meciuri

PEROZO fostă concurentă la Miss Ecuador, amanta unui baron al drogurilor, ucisă la comandă. Cine se află în spatele asasinatului

FILM NOWSuri Cruise, ca un model pe străzile din NYC, în pantaloni scurți, pulover și adidași. Fiica lui Tom Cruise și a lui Katie Holmes urmează să plece la facultate în toamnă

Transformarea extraordinară a lui Ioan Neculaie, unul dintre cei mai bogați români, după numeroasele operații estetice! citeşte ştirea pe Prosport.ro

Echipa din Cluj transferă un mijlocaș de valoare. Se vor bate la campionat la anul? citeşte ştirea pe ziare.com

Creatura nemaivăzută descoperită într-o peșteră: Are colți ascuțiți ca lamele și solzi puternic crestați pe burtă citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Loredana Groza, fabuloasă într-o salopetă ultra mulată, la 52 de ani. Fanii: „Te-ai născut să fii grozavă!”