Lovitură uriașă: Cristiano Ronaldo a plecat din Arabia Saudită!
articol scris de Digi Sport03.02.2026, 16:11
SuperLiga: Hermannstadt - Rapid, marți, 20:30, DGS 1
SuperLiga: ”U” Cluj - FC Argeș, marți, 18:00, DGS 1
Cristiano Ronaldo (40 de ani) ar putea pleca de la Al-Nassr, după un scandal cu cei care guvernează fotbalul saudit.
Starul portughez crede că Fondul Public de Investiții din Arabia Saudită, care gestionează aproape toate cluburile din prima ligă de fotbal, o favorizează pe Al-Hilal, care tocmai a mai adăugat o ”stea” în ”constelație”, pe Karim Benzema.
Cristiano Ronaldo a plecat din Arabia Saudită în Portugalia
Cristiano Ronaldo a răbufnit când a aflat că și Karim Benzema va fi în lotul lui Al-Hilal și a refuzat să joace pentru Al-Nassr în meciul cu Al-Riyadh.
A doua zi după meci, era așteptat la baza de pregătire a lui Al-Nassr, însă a fost de nevăzut.
Cristiano Ronaldo nu doar că nu s-a dus la antrenamentul lui Al-Nassr, ci chiar a plecat din Arabia Saudită! Presa arabă scrie că a plecat din Riyadh și se află în Portugalia, la Madeira, în așteptarea clarificării situației.
Nu este exclus ca Ronaldo să schimbe echipa. Cluburi din Europa și din Statele Unite ale Americii și-ar fi exprimat deja dorința de a-l transfera pentru finalul carierei.
Cristiano Ronaldo se însoară în vară cu Georgina Rodriguez
Galerie Foto
Etichete: cristiano ronaldo , al nassr
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
Comentarii
Ne rezervăm dreptul de a modera/bloca/elimina comentariile care nu respectă un limbaj civilizat, care conţin jigniri, injurii sau calomnii ori instigă la violență, la încălcarea legii sau îndeamnă la atacuri la persoane/instituții