Răzvan Lucescu, antrenorul celor de la Al-Hilal / Foto: Getty Images

Video O nouă victorie pentru echipa lui Răzvan Lucescu! Al-Hilal se apropie de primul loc în Arabia Saudită

07.01.2020, 20:56
  • Liga 2: CS Mioveni - Csikszereda, joi, 17:00, DGS 1

• Premier League: Chelsea - Tottenham, joi, 21:30, DGS 1

Al-Hilal, echipa antrenată de Răzvan Lucescu (50 de ani), a câștigat cu 3-1 meciul cu Al-Ahli din ultima etapă a primei ligi din Arabia Saudită și rămâne în cursa pentru primul loc. Câștigătoarea Ligii Campionilor Asiei este pe locul doi, cu 27 de puncte, la două puncte în spatele liderului Al Nasr, dar cu un meci mai puțin.

Salem Al Dawsari a deschis scorul în minutul 37, cu un șut care l-a lăsat fără replică pe portarul Yasser Al Mosailem. Omar Al-Soma a restabilit egalitatea înainte de pauză, în minutul 45, după o gafă în defensiva lui Al-Hilal.

A venit rândul celor de la Al-Ahli să comită o gafă în defensivă, în minutul 70. Vedeta Bafetimbi Gomis a punctat pentru 2-1 după ce a profitat de o neatenție a fundașilor adverși.  Ali Albulayhi a înscris în minutul 90 și a stabilit scorul final al partidei, 3-1 pentru echipa lui Răzvan Lucescu.

Click aici pentru a vedea golul lui Salem Al Dawsari, de 1-0.

Click aici pentru a vedea golul lui Omar Al-Soma, de 1-1.

Click aici pentru a vedea golul lui Bafetimbi Gomis, de 2-1.

Click aici pentru a vedea golul lui Ali Albulayhi, de 3-1.

A fost primul meci din campionat pentru Al-Hilal în anul 2020 și, totodată, a doua victorie la rând pe teren propriu pentru echipa lui Răzvan Lucescu, după cea cu 7-0 împotriva celor de la Al-Adalh.

Răzvan Lucescu, de două ori la rând antrenorul român al anului

Răzvan Lucescu trece prin cea mai bună perioadă din cariera sa. Tehnicianul a fost desemnat recent antrenorul român al anului 2019, după ce a mai primit aceeași distincție și anul trecut.

În 2019, Lucescu Jr. a câștigat titlul și Cupa în Grecia, cu PAOK Salonic, iar din iulie 2019 a fost numit la Al Hilal. Cu saudiții a bifat 25 de meciuri dintre care 15 au fost victorii, 5 s-au termiant la egalitate, iar 5 au fost înfrângeri.

Răzvan Lucescu are 7 trofee în carieră, dintre care campionatul în Grecia, cu PAOK, două cupe ale Greciei, cu PAOK, Liga Campionilor Asiei cu Al Hilal și două Cupe ale României cu Rapid.

Etichete: razvan lucescu , arabia saudita , al hilal , al-ahli

Doi soți români au fost arestați pentru viol în grup în Italia. Ce au descoperit polițiștii în telefonul femeii

Doi soți români au fost arestați în Catania, Italia, fiind acuzați de viol în grup și vătămare corporală, victima lor fiind o tânără din Republica Moldova. Bărbatul de 41 de ani și soția lui de 37 au fost reținuți după ce polițiștii au descoperit în telefonul femeii filmări cu agresiunile sexuale la care a fost supusă tânăra moldoveancă.

Femeia care și-a cumpărat un avion pentru a nu mai plăti mereu două locuri a intrat pe teren și internetul ”a explodat”

Angajata lui Gigi Becali de la FCSB nu s-a mai ferit și a spus totul: ”Era o povară”. Acum vede lucrurile diferit

FCSB revine în Ghencea! ”E semnat contractul cu CSA. Sper să nu se supere MM”

Exclusiv ”A semnat”. Dan Șucu și Victor Angelescu au rezolvat prima ”mutare” pentru sezonul următor

Cristi Chivu, în fața loviturii carierei! Ajax îi propune un contract pe 5 ani

Ce a titrat L'Equipe, după înfrângerea PSG-ului cu Borussia Dortmund din semifinalele Champions League

Reacția lui Gianluigi Buffon, după ce Man și Mihăilă au promovat cu Parma în Serie A

Daniel Niculae, prima reacție după comunicatul lui Dan Șucu. Ce mesaj a postat

Video Cristiano Ronaldo, reușită candidată la golul anului. Comentatorii au fost în delir. ”Dublă” a lui CR7

E gata să plece din Superliga și negociază cu o echipă din Liga 3

Liverpool s-a săturat! L-a scos la vânzare pe Mohamed Salah și i-a setat prețul

PEROZElizabeth Hurley, irezistibilă într-o rochie minusculă din dantelă și latex. "Nu ieși așa în public pentru că o să provoci accidente"

FILM NOWPierce Brosnan, transformat total pentru cel mai nou film al său. Cum arată fostul James Bond, în imaginile surprinse pe platourile de la „Giant”

Ultrașii lui Dinamo, mesaj la ceas de seară, în fața stadionului, pentru Andrei Nicolescu: „Cu torțe ne mobilizează...” citeşte ştirea pe Prosport.ro

Ronnie O'Sullivan, eliminat! Surprize mari la Campionatul Mondial de snooker, n-a mai rămas niciun jucător din Top 10 citeşte ştirea pe ziare.com

Toți șoferii care au asta în mașină iau amendă 2.900 lei și permisul suspendat. Se confiscă pe loc citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Oana Radu susține că două luni a dormit pe unde a apucat, după divorț, din cauza fostului soț. "Mi-au dispărut lucruri personale"