Surpriză! Cu cine negociază Kurt Zouma: 350.000 €
articol scris de Digi Sport28.01.2026, 09:29
Champions League: Benfica - Real Madrid, miercuri, 22:00, DGS 1
Champions League: Dortmund - Inter, miercuri, 22:00, DGS 2
Kurt Zouma (31 de ani) este liber de contract după despărțirea de CFR Cluj și ar putea ajunge în Kazahstan.
După ce a plecat din Gruia, fundașul francez a călătorit în Polonia și se credea că-și va continua cariera în această țară, la Pogon Szczecin sau Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Totuși, destinația sa ar putea fi alta.
Kurt Zouma negociază cu Kaisar, din Kazahstan
Surprinzător, Zouma negociază cu Kaisar, formație care abia s-a salvat de la retrogradare în prima ligă din Kazahstan. Potrivit match.kz, apărătorul din Hexagon a cerut un salariu anual de 350.000 de euro, plus bonusuri.
În cazul în care ar ajunge la un acord cu kazahii, Kurt Zouma ar încasa mai puțini bani (aproximativ 30.000 de euro/lună) decât la CFR, unde, potrivit zvonurilor, a avut 40.000 de euro lunar.
Recent, francezul a dat de înțeles că este gata să dea curs unei noi oferte, printr-o postare pe Instagram: ”Next chapter pending (n.r. - Următorul capitol în așteptare)”.
Zouma are un CV impresionant, cu trofeul UEFA Champions League și două titluri în Premier League, printre altele, în palmares. De asemenea, a cucerit Conference League și a adunat 11 selecții și un gol la reprezentativa ”Cocoșului Galic”. Sandra Zouma, soția și impresara jucătorului, a intermediat negocierile dintre apărător și CFR Cluj.
Galerie Foto
Etichete: kazahstan , kurt zouma , kaisar , transfer kurt zouma
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
Comentarii
Ne rezervăm dreptul de a modera/bloca/elimina comentariile care nu respectă un limbaj civilizat, care conţin jigniri, injurii sau calomnii ori instigă la violență, la încălcarea legii sau îndeamnă la atacuri la persoane/instituții