Barcelona s-ar fi decis! Înlocuitor de 90.000.000 de euro pentru Lewandowski
articol scris de Digi Sport30.04.2025, 00:53
Champions League: Atletico Madrid - Arsenal, miercuri, 22:00, DGS 1
Champions League: PSG - Bayern Munchen, marți, 22:00, DGS 1
Robert Lewandowski (36 de ani) se confruntă cu o accidentare și va rata semifinalele din UEFA Champions League.
Se pare că gruparea catalană deja se gândește la un înlocuitor de calibrul polonezului, iar transferul poate fi făcut chiar în perioada de mercato care urmează.
Marca: "Julian Alvarez ar fi înlocuitorul lui Lewandowski"
Lewandowski va intra în ultimul an de contract cu Barcelona și deja a apărut un nume uriaș pe lista de transferuri a catalanilor, care să-l înlocuiască pe polonez.
Este vorba de Julian Alvarez (25 de ani), vârful argentinian, care a impresionat în primul sezon petrecut la Atletico Madrid.
Se pare că vârful care a marcat 15 goluri în acest sezon din La Liga este principala opțiune a Barcelonei, pentru a completa atacul alcătuit din Raphinha și Lamine Yamal, după cum notează spaniolii de la Marca.
🚨🚨🌕| BREAKING: Barcelona are planning a surprise move to sign Julián Alvarez from Atlético Madrid to replace Robert Lewandowski.
— Managing Barça (@ManagingBarca) April 29, 2025
[@marca] pic.twitter.com/VdQouXkTxm
- Julian Alvarez are o cotă de piață de 90 de milioane de euro, potrivit site-ului de specialitate Transfermarkt.com.
Etichete: atletico madrid , barcelona , robert lewandowski , julian alvarez
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
Comentarii
Ne rezervăm dreptul de a modera/bloca/elimina comentariile care nu respectă un limbaj civilizat, care conţin jigniri, injurii sau calomnii ori instigă la violență, la încălcarea legii sau îndeamnă la atacuri la persoane/instituții