Lovitură pentru Barcelona: e OUT
articol scris de Digi Sport02.02.2026, 13:37
SuperLiga: Hermannstadt - Rapid, marți, 20:30, DGS 1
SuperLiga: ”U” Cluj - FC Argeș, marți, 18:00, DGS 1
Barcelona se pregătește pentru meciul cu Albacete din sferturile de finală ale Cupei Spaniei.
- Partida va avea loc marți (3 februarie), de la ora 22:00
Înaintea acestui joc (în care îl vor înfrunta pe Jefte Betancor), catalanii au suferit o pierdere importantă la nivelul lotului.
Raphinha va rata meciul cu Albacete din Cupa Spaniei: brazilianul are o suprasolicitare musculară
Clubul Barcelona a anunțat luni (2 februarie) că Raphinha va rata meciul cu Albacete din cauza unor probleme medicale.
Catalanii au precizat că atacantul brazilian se confruntă cu o suprasolicitare la nivelul adductorului de la piciorul drept și că va fi menajat pentru a fi apt din punct de vedere fizic la meciurile următoare.
Comunicat mèdic ❗
𝐑𝐚𝐩𝐡𝐢𝐧𝐡𝐚, presenta una sobrecàrrega a l’adductor de la cama dreta.
Serà baixa per precaució per al partit contra l’Albacete i el període de recuperació serà d'una setmana. pic.twitter.com/dtHC6CM2HE— FC Barcelona (@FCBarcelona_cat) February 2, 2026
Cel mai probabil, Hansi Flick îl va folosi în flancul drept al atacului pe Roony Bardghji (20 de ani), cel care a dat satisfacție de fiecare dată când a fost folosit în acest sezon.
Raphinha este unul dintre jucătorii de bază ai lui Flick la Barcelona. Extrema sud-americană a marcat 13 goluri și a oferit cinci pase decisive coechipierilor săi în 22 de partide.
- 80 de milioane de euro este cota de piață a lui Raphinha, potrivit Transfermarkt
Clasament La Liga
VIDEO Rezumat Elche - Barcelona, scor 1-3
Etichete: barcelona , spania , cupa spaniei , albacete , raphinha
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
Comentarii
Ne rezervăm dreptul de a modera/bloca/elimina comentariile care nu respectă un limbaj civilizat, care conţin jigniri, injurii sau calomnii ori instigă la violență, la încălcarea legii sau îndeamnă la atacuri la persoane/instituții