Video Exclusiv După 3 eșecuri la rând și 9 goluri primite de FCSB, Gigi Becali a decis!
articol scris de Digi Sport28.01.2026, 12:49
Champions League: Benfica - Real Madrid, miercuri, 22:00, DGS 1
Champions League: Dortmund - Inter, miercuri, 22:00, DGS 2
FCSB a pierdut al treilea meci din acest start de an, fiind umilită pe teren propriu de către CFR Cluj, scor 1-4.
Roș-albaștrii au ajuns la nouă goluri încasate și doar două marcate în 2026, iar situația din ierarhia SuperLigii s-a complicat extrem de mult în acest moment, în raport cu șansele de a mai prinde play-off-ul.
Gigi Becali nu mai acceptă haosul de la FCSB: ”Vom tăia în carne vie! Și dacă nu iei galben, dar vociferezi, tot ești amendat”
Îngrijorat de situația de la FCSB, Gigi Becali (67 de ani) a mers luni în cantonamentul roș-albaștrilor, pentru a-i băga în ședință pe elevii lui Elias Charalambous (45 de ani) și ai lui Mihai Pintilii (40 de ani).
Finanțatorul a spus că nu se pune problema înlocuirii staff-ului tehnic și că vina este de fapt la jucători. Tocmai de aceea, Becali a spus că va da milităria jos din pod și că va tăia în carne vie de acum înainte.
”Nu tată, eu nu m-am dus acum, acolo, să tai! Eu, m-am dus să iert, să tai toate amenzile, am tăiat tot.
Dar, de acum încolo, se va tăia în carne vie.
Nu mai există mâini pe sus, Olaru, cu 'bă' la arbitru. Nu va mai exista așa ceva. Și dacă nu iei galben, dar vociferezi, tot ești amendat. Oricine! Și gata!”, a spus Gigi Becali, la Digi Sport.
VIDEO cu Gigi Becali despre măsurile de la FCSB, dar și întreaga intervenție de la Digi Sport
VIDEO cu rezumatul partidei FCSB - CFR 1-4
Etichete: gigi becali , ilie dumitrescu , darius olaru , video fcsb cfr cluj 1-4
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
Comentarii
Ne rezervăm dreptul de a modera/bloca/elimina comentariile care nu respectă un limbaj civilizat, care conţin jigniri, injurii sau calomnii ori instigă la violență, la încălcarea legii sau îndeamnă la atacuri la persoane/instituții