Oficial ”Pariul” lui Mihai Stoica a revenit la FCSB!
articol scris de Digi Sport19.01.2026, 20:02
SuperLiga: Hermannstadt - Dinamo, vineri, 20:00, DGS 1
SuperLiga: Metaloglobus - FC Argeș, vineri, 17:00, DGS 1
Unul dintre jucătorii apreciați de Mihai Stoica a revenit în această iarnă la FCSB.
Este vorba despre tânărul Matyas Laszlo (18 ani), mijlocaș central defensiv.
Matyas Laszlo a revenit la FCSB
Laszlo a fost împrumutat de FCSB anul trecut la ASA Târgu Mureș. Gruparea din Liga 2 a anunțat în decursul zilei de luni, 19 ianuarie, că fotbalistul s-a întors la campioana României.
”Matyas Laszlo revine la FCSB, după împrumutul la echipa noastră! Îi mulțumim jucătorului târgumureșean pentru implicarea și efortul depus în tricoul echipei ASA și îi urăm mult succes în continuare. Privim cu încredere spre o posibilă nouă colaborare în viitor!”, se arată în comunicatul clubului.
- două meciuri a bifat Laszlo pentru ASA Târgu Mureș în acest sezon al Ligii a 2-a
În urmă cu 3 ani, Mihai Stoica spunea despre Laszlo că este ”un jucător foarte interesant”, iar în 2024 Elias Charalambous îl indica drept o soluție pentru prima echipă, pentru respectarea regulii U21.
Matyas Laszlo nu a apucat să debuteze pentru prima echipă a FCSB-ului, dar a fost cu seniorii în câteva cantonamente și a fost inclus în lotul primei formații la patru meciuri.
Etichete: mihai stoica , matyas laszlo
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
Comentarii
Ne rezervăm dreptul de a modera/bloca/elimina comentariile care nu respectă un limbaj civilizat, care conţin jigniri, injurii sau calomnii ori instigă la violență, la încălcarea legii sau îndeamnă la atacuri la persoane/instituții