Suporterii înainte de Rapid - FCSB / Foto Digi Sport

Video Exclusiv Singurul tehnician acceptat de suporterii FCSB-ului, dacă Edi Iordănescu va fi dat afară: ”Să vină antrenorul secolului”

articol scris de Digi Sport
14.11.2021, 11:17
  • SuperLiga: Tragerea la sorți a țintarului, vineri, 15:00, DGS 1

  • Media: Fotbal European, joi, 21:30, DGS 1

Edi Iordănescu (43 de ani) a recunoscutGigi Becali (63 de ani) i-a cerut să plece de la FCSB, iar motivul nu ar fi jocul vicecampioanei, ci dorința patronului de a se implica activ în viața echipei.

Antrenorul FCSB-ului a fost supus unui atac aspru din partea patronului în ultimele zile și a reacționat printr-o postare amplă pe contul său de Facebook. Edi Iordănescu a explicat că va pleca acum fie dacă Gigi Becali îi va plăti clauza de reziliere, în valoare de 500.000 de euro, fie dacă patronul clubului va ieși în spațiul public și va recunoaște că vrea să-l demită doar pentru a-l putea înlocui cu un antrenor peste care poate interveni.

”Edi Iordănescu nu va fi dat afară 100%”. Liderul Peluzei Nord, săgeți către Gigi Becali: ”Să-i aducem pe Messi și pe Ronaldo să facem spectacol”

Cu toate acestea, Iordănescu jr nu își dorește să plece de la FCSB în acest moment. Tehnicianul se bucură de sprijinul suporterilor, iar liderul Peluzei Nord, Gheorghe Mustață, susține că ”Edi Iordănescu nu va fi dat afară 100%” și a aruncat câteva săgeți către Gigi Becali.

Am înțeles că domnul Becali nu-i va rezilia contractul lui Edi. Dar nu va pleca! Dacă se va întâmpla chestia asta, noi nu o să mai acceptăm alt antrenor la Steaua. E simplu! Îl vom contesta. Dacă Edi va fi lăsat în pace, va avea tot sprijinul Peluzei Nord. Toată lumea asta își dorește: să fie lăsat în pace! Au fost acei jucători care au avut acest virus nemernic, i-a ținut pe jucători în cameră, nepregătiți, au fost alții accidentați...

Interesul nostru este să-l susținem pe Edi, echipa și să se termine acest scandal odată pentru totdeauna. Sunt de acord și cu spectacolul, dar să-i aducem pe Messi și pe Ronaldo să facem spectacol. În România nu este vorba de spectacol, ci de rezultate. De șase ani de zile nu mai luăm nimic. CFR a făcut spectacol? 1-0, trei puncte, la revedere, campionat luat.

Noi ne dorim foarte mult ca Gigi Becali să lase antrenorul să-și facă treaba, din nouă meciuri, are opt victorii și un egal. Edi Iordănescu nu a avut lotul la dispoziție să facă antrenamentele cum trebuie. Au fost în carantină, accidentați, plus alți 6-7 convocați la echipele naționale. Singurul antrenor pe care-l mai acceptăm - domnul Gigi Becali, antrenorul secolului, să vină frumos să pregătească echipa.

Dacă tot a adus un antrenor, să-l lase să-și termine contractul și la sfârșit să tragă linie. Dacă nu are rezultate, atunci să-l dea afară. Dar Edi Iordănescu își dorește să rămână, a creat un grup extraordinar, nu mai sunt bisericuțe, toți jucătorii sunt entuziasmați că au un antrenor în spate care decide. De ce să stricăm atmosfera acum? Nu face bine nimănui, nici nouă. Gigi Becali a băgat bani, nu spune nimeni, dar dacă luăm campionatul, poți să vinzi jucători, le crește valoarea și ai mulțumiri din toate direcțiile.

Edi Iordănescu era normal să aibă o reacție. Patronul 100% nu-l va da afară și lucrurile vor intra pe drumul drept. A postat, dar eu vă garantez că nu va pleca. Rădoi, Dică, Pițurcă, numai minciuni, nu există așa ceva. Eu am discutat cu el, i-am explicat despre ce e vorba. Nu va pleca din cauza noastră, a suporterilor, patronul am înțeles că nu vrea să-l dea afară, așa am înțeles și de la MM, punct.

Până acum nu cred că poate fi cineva supărat că bați pe Dinamo cu 6-0. Rezultatele ne interesează, nu posesia. Dacă vrem posesie, ne cumpărăm câte o minge și avem posesie toată viața”, a declarat Gheorghe Mustață, la emisiunea DigiSport Matinal.

VIDEO Gheorghe Mustață, liderul suporterilor FCSB-ului, mesaj puternic de susținere pentru Edi Iordănescu

Etichete: edi iordanescu , gigi becali , gheorghe mustata , antrenor fcsb , suporteri fcsb


Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News


Noua Aplicaţie Digi Sport poate fi descărcată din
Digi24
Nicușor Dan: „20 de ani m-am luptat cu sistemul. Nu poți să te lupți cu sistemul, când ești șeful lui”

Președintele Nicușor Dan a declarat, joi, la Gdansk, că este „o certitudine” că 20 de ani s-a luptat cu „sistemul”. El a mai declarat, într-un răspuns pentru un reporter, că „nu poți să te lupți cu sistemul, când ești șeful sistemului”. 

Descarcă aplicația Digi24
TOP ARTICOLE

Programul complet și rezultatele Cupei Mondiale 2026 | 48 de echipe la start și 104 partide la cea de-a 23-a ediție a World Cup

OUT! FIFA l-a dat afară de la Mondial, după "tirada" de la TV: "Ce rușine, ce barbarie! Ați ucis fotbalul"

”Marele trădător al Ucrainei” a rupt tăcerea: ”Am una și cu siguranță nu este română”

MERCATO în Europa. Toate transferurile verii sunt AICI! Universitatea Craiova și-a adus fundaș stânga

Emil Boc, mesaj ferm: ”La Cluj nu se va intona imnul și nu va fi folosit steagul Rusiei”

RECOMANDĂRILE REDACȚIEI

Exclusiv Reacția lui Gigi Becali, după ce a lovit un jurnalist la conferința de presă: "Nu?"

Ecuador - Germania, LIVE TEXT, 23:00, digisport.ro. ECHIPELE

Argentinienii: ”Istvan Kovacs a convins UEFA și FIFA”

Curacao - Coasta de Fildeș, LIVE TEXT, 23:00, digisport.ro. ECHIPELE

Citeşte şi

Reacția lui Gigi Becali, după ce Elias Charalambous a semnat cu noua sa echipă

Exclusiv Florin Tănase vrea să plece de la FCSB!

PEROZO tânără a renunțat la cariera în finanțe după ce a văzut un client cheltuind 20.000 de lire într-un club: „Nu credeam că e real!”

FILM NOWRussell Crowe explică de ce “Gladiatorul II” nu a avut succesul originalului: “Au distrus nucleul moral al poveștii. Practic, au eșuat”

Mihai Pintilii și-a găsit echipă: următoarele ore sunt decisive! Face pereche cu omul care a scris istorie la FCSB citeşte ştirea pe Prosport.ro

Inima selecționerului de la Mondiale s-a oprit timp de 12 minute. Ce a văzut antrenorul în acele momente citeşte ştirea pe ziare.com

PROFM Antonia, criticată dur după apariția într-o ținută îndrăzneață. Fanii au reacționat imediat: „Nu se vede frumos, nu ai nevoie de asta”

Comentarii
Ne rezervăm dreptul de a modera/bloca/elimina comentariile care nu respectă un limbaj civilizat, care conţin jigniri, injurii sau calomnii ori instigă la violență, la încălcarea legii sau îndeamnă la atacuri la persoane/instituții
Incarca mai multe comentarii...
ProFm

Antonia, criticată dur după apariția într-o ținută îndrăzneață. Fanii au reacționat imediat: „Nu se vede frumos, nu ai nevoie de asta”

Digi World

Un nou studiu schimbă perspectiva asupra vaccinului anti-COVID. Rezultatele au atras atenția medicilor

Digi Animal World

Turiștii plătesc să fie „atacați” de sute de rațe. Experiența din Vietnam face furori pe internet