Suspendat pentru CFR Cluj - ”U” Cluj
articol scris de Digi Sport04.02.2026, 20:08
SuperLiga: FCSB - FC Botoșani, joi, 20:30, DGS 1
SuperLiga: Universitatea Craiova - Oțelul, joi, 18:00, DGS 1
CFR și Universitatea se vor înfrunta în derby-ul orașului Cluj în cadrul etapei a 26-a din SuperLigă.
- Partida dintre CFR și ”U” este programată pe 7 februarie (sâmbătă), de la 20:00, în direct pe Digi Sport 1. De asemenea, abonații Digi România vor putea urmări partida pe aplicația Digi Sport și pe site-ul digisport.ro
Înaintea acestui derby, CFR a primit o lovitură și nu se va putea baza pe unul dintre oamenii de bază ai lui Daniel Pancu (48 de ani).
Tidiane Keita, suspendat pentru CFR Cluj - ”U” Cluj
Tidiane Keita (29 de ani), mijlocașul defensiv al celor de la CFR Cluj, a fost avertizat în meciul ”Feroviarilor” cu UTA Arad de pe Stadionul Francisc Neuman și va fi suspendat pentru cumul de cartonașe la derby-ul cu ”U” Cluj (a încasat al patrulea cartonaș galben din acest sezon).
Astfel, Pancu nu va putea conta pe francez la derby-ul orașului și va trebui să găsească o nouă soluție la mijlocul terenului. Cel mai probabil, în locul lui Keita a fi utilizat Alin Fică (24 de ani), fotbalistul care a prins multe minute în actuala stagiune.
Tidiane Keita, jucător cumpărat de la Petrolul Ploiești la începutul sezonului pentru 400.000 de euro, a evoluat în 21 de partide pentru CFR Cluj și a furnizat un assist.
- 650.000 de euro este cota de piață a lui Keita, potrivit Transfermarkt
Clasament SuperLigă
VIDEO Rezumat UTA Arad - CFR Cluj, scor 0-1
Etichete: cfr cluj , u cluj , superliga , suspendat , uta arad , tidiane keita
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
Comentarii
Ne rezervăm dreptul de a modera/bloca/elimina comentariile care nu respectă un limbaj civilizat, care conţin jigniri, injurii sau calomnii ori instigă la violență, la încălcarea legii sau îndeamnă la atacuri la persoane/instituții