Oficial Jucătorul lansat de Lyon, OUT după 5 luni în România! A dat CINCI goluri într-un meci
articol scris de Digi Sport26.01.2026, 17:23
Serie A: Udinese - AS Roma, luni, 21:45, DGS 2
SuperLiga: Botoșani - Oțelul, luni, 18:30, DGS 1
Noam Bonnet (23 de ani) s-a despărțit de Șoimii Gura Humorului, după doar 5 luni petrecute în România.
Jucător crescut de Lyon, mijlocașul a lăsat pe toată lumea ”cu gura căscată” la finalul lunii octombrie 2025, după ce a marcat de 5 ori în 23 de minute în meciul cu CSM Vaslui, scor 3-1.
- Șoimii Gura Humorului este echipa de pe prima poziție în clasamentul Seriei 1 din Liga 3, cu 43 de puncte, la 8 lungimi peste Cetate Suceava, ocupanta locului secund, după 17 etape.
Galerie Foto
Noam Bonnet a plecat de la Șoimii Gura Humorului: ”Nu a reușit să se adapteze mediului”
”Mulțumim, Noam Bonnet. Ajuns la formația noastră la finalul lunii septembrie a anului trecut, jucătorul de origine franceză nu a reușit să se adapteze mediului, alternând, de cele mai multe ori, evoluțiile bune cu cele mai puțin reușite.
Rămâne ca punct de reper în aventura sa la liderul campionatului acele 5 goluri reușite pe parcursul unei singure reprize, în duelul echipei noastre cu CSM Vaslui. Îi mulțumim lui Noam pentru fiecare minut în care a apărat culorile roș-albe și îi dorim mult succes în continuare”, se arată în comunicatul clubului sucevean.
În vara lui 2023, Bonnet a fost transferat de la Lyon de Hapoel Tel Aviv, care i-a oferit un contract valabil un sezon. Însă, Noam nu s-a adaptat, astfel că, în februarie 2024, a fost împrumutat la Hapoel Acre, după care, la finalul stagiunii, a rămas liber de contract.
Etichete: soimii gura humorului , noam bonnet
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
Comentarii
Ne rezervăm dreptul de a modera/bloca/elimina comentariile care nu respectă un limbaj civilizat, care conţin jigniri, injurii sau calomnii ori instigă la violență, la încălcarea legii sau îndeamnă la atacuri la persoane/instituții