Meci plin pentru Florinel Coman: eșec pentru Al-Gharafa! Nota primită de român
articol scris de Digi Sport31.01.2026, 22:52
SuperLiga: FCSB - Csikszereda, duminică, 20:00, DGS 1
SuperLiga: Farul - Universitatea Craiova, duminică, 17:15, DGS 1
Florinel Coman (27 de ani) a fost integralist în meciul pierdut de Al-Gharafa cu Al-Sadd, scor 1-3, în etapa a 14-a din Qatar.
- "Asta se întâmplă acolo". Claudiu Keșeru a vorbit despre Florinel Coman și situația de la Al-Gharafa
Nota 7,3 pentru Florinel Coman, după Al-Gharafa - Al-Sadd 1-3, în etapa a 14-a din Qatar
Roberto Firmino (min 47), Giovani (min 55) și Afif (min 90+5) au marcat golurile victoriei celor de la Al-Sadd. Al Oui (min 65) a punctat pentru Al-Gharafa.
Pentru evoluția din meciul cu Al-Sadd, Florinel Coman a primit nota 7,3 din partea celor de la Sofascore. Media echipei a fost de 6,77.
Media notelor de la Al-Sadd a fost de 6,86. Afif a primit cel mai mare calificativ dintre toți jucătorii de pe teren: 8,7.
Florinel Coman a avut 28 de atingeri de balon cu Al-Sadd și a avut un șut spre poarta adversarilor. Internaționalul român a pierdut posesia balonului de trei ori și a avut 18 pase reușite din 19 încercate.
În urma rezultatului din etapa a 14-a din Qatar, Al-Gharafa e pe primul loc în continuare în clasament, cu 31. Al-Sadd e pe doi, cu 29 de puncte.
- 15 meciuri, trei goluri și un assist are Florinel Coman în acest sezon la Al-Gharafa
- 4.000.000 de euro este cota de piață a lui Florinel Coman, potrivit Transfermarkt
Florinel Coman e căsătorit cu Ioana Timofeciuc: imagini de la marele eveniment! Împreună au o fetiță
Galerie Foto
Etichete: qatar , al sadd , al gharafa , florinel coman , florinel coman al-gharafa , al gharafa al sadd
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
Comentarii
Ne rezervăm dreptul de a modera/bloca/elimina comentariile care nu respectă un limbaj civilizat, care conţin jigniri, injurii sau calomnii ori instigă la violență, la încălcarea legii sau îndeamnă la atacuri la persoane/instituții